Автор Тема: Как мога да задам максимум на процесора ми 90% ?  (Прочетена 1405 пъти)

cherenko2

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Първо за много години живи и здрави.

Здравейте нов съм в Линукс света и искам да попитам дали мога да задам максимум на процесора ми ?
Идеята е следната: Лаптопа ми е доста слаб ,най-вече от към процесор и когато пусна някоя игра върви си няма проблеми ,но когато играя 15-20 мин. и кошницата завира и се пускат вентилаторите на макс...  :o

В момента съм с Вин7 и има опция да задам максимум на процесора с ето тази опция: и тогава проблеми нямам.

Питането ми е дали има подобна опция и под Линукс най-вече Убунту 11.10  :)

Знам ,че за някой въпроса може да се стори глупав и супер лесен , но аз и идея си нямам не ме съдете  ???

Ако съм объркал раздела моля темата да бъде преместена :)

Мерси предварително и Честита нова 2014 год.  [_]3
« Последна редакция: Jan 01, 2014, 15:58 от cherenko2 »
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Честита нова година и добре дошъл!

Направих един бърз search и изглежда, че това което търсиш може да се постигне.
Тук пише, че може може да се сложи лимит за даден процес, не за процесорът като цяло. Мисля, че това би ти свършило работа.

Успех!

Активен

Practice

cherenko2

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Честита нова година и добре дошъл!

Направих един бърз search и изглежда, че това което търсиш може да се постигне.
Тук пише, че може може да се сложи лимит за даден процес, не за процесорът като цяло. Мисля, че това би ти свършило работа.

Успех!



Много ти благодаря мисля ,че трябва да свърши работа  [_]3 [_]3 [_]3
Активен

PaperNick

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 291
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
В първия линк, който съм посочил не е обяснено много ясно как се използва cpulimit.

За да инсталираш cpulimit, отвори Terminal (можеш да използваш и друг пакетен мениджър) и изпълни:
Код:
sudo apt-get install cpulimit

Тук е обяснено по-ясно как се работи с cpulimit в параграфа How do I use cpulimit?.
Показаните команди се изпълняват в Terminal.


Не знам защо си се насочил към Ubuntu 11.10, но ти препоръчвам да си инсталираш по-актуална версия на операционната система, защото периодът на поддръжка за 11.10 е изтекъл. Можеш да се спреш на версия 12.04, тя се поддържа до 2017. Ако решиш да изчакаш до Април месец, можеш да сложиш и версия 14.04, тя ще се поддържа до 2019.

Тук има по-подробна информация относно различните версии на Ubuntu
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ubuntu_releases#Table_of_versions
« Последна редакция: Jan 01, 2014, 18:59 от PaperNick »
Активен

Practice