Автор Тема: Не си купувайте диска на Моби  (Прочетена 1697 пъти)

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
Вчера си купих диска на Моби и много се кефех, че се сдобих с качествена музика. Оказа се обаче, че това не е обикновен аудио диск и на компютъра може да се просвирва само със специална програма(доставя се на самия диск за Мак и Уин). Със обикновена програма за пускане на CD-та не можеше да се слуша.

Върнах го и сега ще си го сваля от Интернет (Е, не ми върнаха парите, а ми дадоха да си избера друг нормален диск на същата цена). Мисля, че дотук ми бяха поривите да си купувам легална музика...
Активен

  • Гост
Не си купувайте диска на Моби
« Отговор #1 -: May 03, 2005, 14:51 »
А на уредба?
Активен

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
Не си купувайте диска на Моби
« Отговор #2 -: May 03, 2005, 15:53 »
Аз го пробвах само на DVD player и работеше. В магазина ми го пуснаха на обикновен CD плеър и там всичко беше ОК. Но аз вкъщи имам само компютър на който слушам музика. Освен това не мога да запиша музиката на компа и така да слушам без да слагам диска, или да си я запиша на MP3 плеъра (засега нямам, но кой знае в бъдеще...)
Активен

Regia

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 293
  • Distribution: Tilix
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Не си купувайте диска на Моби
« Отговор #3 -: May 03, 2005, 17:03 »
И Столман каза на лекцията да не купуваме такива дискове.
Активен

Yotce

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
    • Профил
Не си купувайте диска на Моби
« Отговор #4 -: May 03, 2005, 17:42 »
Няма ли го някъде оригиналния диск да го дръпна, че ми стана много интересно какво е това чудо, дето на обикновен CD-player свири, пък на компютър не може   ':0'
Активен

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
Не си купувайте диска на Моби
« Отговор #5 -: May 03, 2005, 23:28 »
Цитат
Няма ли го някъде оригиналния диск да го дръпна, че ми стана много интересно какво е това чудо, дето на обикновен CD-player свири, пък на компютър не може


Еми съжалявам. В момента в който разбрах, че е боклук, със 100км отидох да го върна в музикалния магазин. Даже не изчаках да се прибера вкъщи да видя дали Дебианът ще го просвири (Уин 98 не можа без допълнителната програма; не успях и да го рипна със CDex)
Активен