Автор Тема: Свързване с WI FI  (Прочетена 6984 пъти)

hristoxm

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Свързване с WI FI
« -: Jan 17, 2020, 11:16 »
Здравейте уважаеми колеги, нов съм във форума и в света на Убунту. Закупих си лаптоп на който е инсталиран такъв софтуер. Криво ляво успях да го подкарам, но не мога да се свържа с домашният си рутер безжично. Лаптопа намира мрежата ми, иска парола, задавам я, но нищо не става. След това наново иска парола и т.н. Лаптопа е Dell Inspiron 3584, a  рутера е Huawei от А1. Моля, ако някой знае, да ми обясни къде ми е проблемът
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3067
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Свързване с WI FI
« Отговор #1 -: Jan 18, 2020, 23:57 »
Някаква грешка дава ли ти при опита за свързване? Не съм специалист, но ако дадеш малко подробности,  колегите може да  помогнат. Коя версия на Убунту, какво се случва, след като въведеш паролата за уайърлеса..
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Свързване с WI FI
« Отговор #2 -: Jan 19, 2020, 00:53 »
Здравейте уважаеми колеги, нов съм във форума и в света на Убунту. Закупих си лаптоп на който е инсталиран такъв софтуер. Криво ляво успях да го подкарам, но не мога да се свържа с домашният си рутер безжично. Лаптопа намира мрежата ми, иска парола, задавам я, но нищо не става. След това наново иска парола и т.н. Лаптопа е Dell Inspiron 3584, a  рутера е Huawei от А1. Моля, ако някой знае, да ми обясни къде ми е проблемът
Възможно е да не е от Ubuntut-o виждал съм подобен проблем и при windows. Не го знам този рутер, но намерих една снимка горе долу да ти покажа какво да пробваш.

https://drfone.wondershare.com/images/article/2016/11/14790290802759.jpg

Махни паролата и пробвай  без. Ако се върже, тогава си поиграй с настройките от снимката и виж дали няма да стане.
Друго не ми хрумва в момента щом намира мрежата.

ПП: За да си сигурен, че не бъркаш просто паролата направо може да я смениш 1во и да пробваш пак :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

stealth01

  • Гост
Re: Свързване с WI FI
« Отговор #3 -: Mar 11, 2020, 20:40 »
Ударих и аз тая греда. Инсталирам debian buster, има wi-fi, вижда мрежа, ама не се вързва.

Решение - https://wiki.debian.org/WiFi/HowToUse#WiFi_can_scan.2C_but_not_connect_using_NetworkManager_.28Debian_9_Stretch.29

If you find that your wireless network device can scan, but will not complete connecting, try turning off MAC address randomization.
Write inside /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf:

Код:
[device]
wifi.scan-rand-mac-address=no

After doing this, restart Network Manager.
Активен