Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 69673 пъти)

Acho

• Напреднали
  • Публикации: 4364
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #2220 -: Oct 04, 2022, 19:15 »
И задължително да налива и бирата.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - SeaGate, 160 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

• Напреднали
  • Публикации: 1914
  • Distribution: Mageia
    • Профил
« Отговор #2221 -: Oct 04, 2022, 20:28 »
Нали писах за електромери, та да довърша тематиката:
Мина ми делото, поприказвах си с експерта (той е компютърджия, т.е. колега на повечето пишещи тук).
При този електромер (Carat Digitron M02) фърмуера се налива в завода. През инфрачервения порт няма възможност за софтуерно манипулиране на показанията - само диагностичен порт, фърмуера му давал опция read-only, с някои малки изключения- например да се пренасочва част от отчитаната енергия в скрити тарифи. Но, ако се отвори капака, имало възможност за свързване с фърмуера в еепрома на друго ниво и там вече можело да се правят манипулации на показанията. Но, ако капакът е отварян, щяло да си личи (така каза експерта)- в завода го залепяли и слагали някакви си техни стикери. Самият капак нямал ел.ключ за броене отваряния/затваряния, защото в завода го "запечатвали". Освен това, и енергото си слага пломба, но е факт, че могат да се манипулират показанията, макар и под условие- с отваряне на капака. Готин човек беше експерта, и беше много учуден, че адвокат си има, макар и минимално понятие, що е то еепром и знае какво е лог файл.
Активен

"-Аз съм орех и приличам на мозък!" "-Аз съм карфиол и приличам на дърво!" "-А аз съм гъба и мразя тази игра.. "

4096bits

• Напреднали
  • Публикации: 5214
    • Профил
« Отговор #2222 -: Oct 04, 2022, 20:41 »
Така са тесните специалисти - мислят си, че само те са наясно и знаят, кое, как работи.

Аз за туй гледам да науча всичко  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.