Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99410 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Ремо, сам не вярваш на тези глупости, сигурен съм
Не бе аз... в добрия смисъл на думата  :P
по-скоро са им се запилели нейде бойците и къде-къде фейс конторла ги набрал из червените квартали ъ-ъ-ъ хъбчета разни да заработват допълнително. А-а-а за средношколците - не се учудвам, свършиха "пенсиите" явно (поне тия дето стават)
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Те половин час са се дупили срещу този дрон, даже са го заливали с гориво. Реактивен самолет срещу невъоръжен витлов безмоторен - това само пияните рушняци го могат и после да се фукат как са били запада и какви технологии били имали.

Така е. Трезвените американци показаха класа срещу тежко въоръжени балони, без витла, с реактивни самолети.

Ей-тука са качили видео от падналия дрон:

https://www.bbc.com/news/world-europe-64975766

П.П.
Абе руския изтребител ако изсипва така гориво зад себе си, това гориво няма ли да се подпали, попадайки в нагорещения въздух от соплата на двигателите? Т.е. мисля си, че не е гориво, а нещо друго. Тоя шлейф от нещо си сякаш излиза направо от двигателите. Направи ми впечатление, че и двата пъти, когато минава самолетът с "горивото", камерата на дрона сбъгясва за момент (пикселира).
« Последна редакция: Mar 16, 2023, 18:18 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Величайшая кража в истории. Россия снова станет Московией.
https://www.youtube.com/shorts/GCEJhizbTsA

П.П. Я и украинските пътища станали като нашите
https://www.youtube.com/shorts/1ChwTqQIEwo
« Последна редакция: Mar 17, 2023, 09:40 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Гога за тоя "изкормвач" ставаше дума - явно си го пропуснал по новините докато си готвил - не е руски, наш е, съюзнически - дали ще да изпратят БГ кораб или подводница да го извади, а?

Отново три неща:

① Оказа се, че тази дистанционно управлявана „птичка“ MQ-9 Reaper, аз много добре я знам, но бях забравил за нея. Ех! Едно време и съветските и щатските конструктори вярваха, че „птичката“ освен да лети, трябва и да радва окото. Правеха се наистина красиви машини. Сегашните като ги погледнеш, все едно са от сън с баба Яга ☹

Подточката е, че ако нашите умнокрасавци наистина искат да помагат на украинстващите бандеровци, трябва да им пращат подобни неща, а не китайски играчки. То се видя, че и това не върши работа, но нейсе, пак е по-добре от онази смешка.

② Ние вече не разполагаме с нито една подводница. Последната преди повече от десетилетие я извадиха и в момента е атракция в Морската градина (каквото е останало и от двете). Не, че така и не отидох да видя героинята събрала очите на натовските генерали със системата „Стършел“.

③ Няма нужда да се вади. Би било нелепо да си мислим, че руснаците не са се сдобили с въпросното нещо, още когато е било чертеж. ГРУ не е спряло да съществува нито за миг. Съответно няма нито една от смешните, руски разработки за дистанционно управляеми, летателни апарати, която да не е попаднала в Пентагона.

Може дори да си ги разменят по официален канал. Малко прекалих.

=*=

Да, баз-бая голям апарат е. Можел и боеприпаси да носи, ама тоя в Черно море не бил въоръжен. А ценичката му каква ли ще е, не ми се мисли.

32 млн. щ.д. Но предполагам въпроса е реторичен. Вече си знаел цената, когато си го задавал.

=*=

Оня ден погледнах телеграмата и първото, на което попаднах, беше това видео.

Останкино твърдеше, че направили остра маневра и грозотията просто паднала във водата.

А вече се беше и появило съобщението за небезопасно (unsafe) и непрофесионално (unprofessional) прихващане (inercept), на което се смееха даже гаргите.

Беше ранна сутрин, когато Ремо ми каза за случката, а вече бяха успели и мултипликационни филмчета да направят.

И дори се оказа, че руския пилот го снимал с телефона си преди да го свали. Явно за спомен.

Връщайки се на репортажа на CBS, абсурдно е да се твърди, че руските пилоти едва ли не, не стават. Американскитте и руските, военни пилоти са най-добрите в света. Няма по-добре обучени пилоти от тях и с повече летателни часове. И това е от далеч преди да се родим. Причината естествено е ВСВ и последвалата (за мен реално част от нея) Студена война, в която нямаше нищо студено. И винаги си е съществувало съревнование между тези двете, чии пилоти са по-добри. Top gun сме гледали нали?

=*=

Тези неща ги видях сутринта, но естествено си поех задачките. Занимавах се малко със статистика (системата ИСБС на НСИ, isbs.nsi.bg), после си гледах корейщината, която споменах по-нагоре и която се оказа доста приятна, романтична комедийка.

=*=

И така до снощи, когато излезе ново клипче. Този път е заснето от самата разузнавателна машинка. Предполагам, че за същото говори Ник123, защото не съм го отварял.

Това, което изпуска самолета не е гориво. Не мога да си спомня точно, какъв беше химическия му състав. Може би все пак да е керосин. Не помня наистина. Но важното в случая е, че това е напълно стандартен маньовър във въздуха, предвиден и използван точно за ситуации, когато трябва да бъде объркан противниковия пилот или терорист (според случая), когато е в непосредствена близост. Това го знам сигурно от деветдесетта година или дори по-рано. Наистина не помня, колко отдавна го знам. Изключено е в НАТО да не го знаят. Сиреч цялото нещо с unsafe and unprofessional е пълна клоунада, която изобщо не им прави чест.

Някъде мернах, че не било екологично. Ми не е ве пичове. Сега ли разбрахте, че самолетите унищожават природата? Призмемете ги и спрете да ги карате! Керосина изгорял или разлят е еднакво унищожителен за живота.

=*=

Собствен коментар? Ами няма, какво толкова да се дава мнение. Черно море е от стратегическо значение за отбраната на РФ. Ако бях там адмирала (най-вероятно и по-нисък чин), издал заповедта за сваляне, щях да кажа направо да го надупчат, няма, какво да си играят. Представяте ли си руснаците да пуснат подобна „птичка“ в Мексиканския залив, какъв скадал щеше да стане?

Няма да припомням скорошни истерии с марка Китай, че са направо жалки, а аз обичам Америка и не обичам да чета такива неща от празноглавите им политици.


« Последна редакция: Mar 17, 2023, 09:28 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил

..

② Ние вече не разполагаме с нито една подводница. Последната преди повече от десетилетие я извадиха и в момента е атракция в Морската градина (каквото е останало и от двете). Не, че така и не отидох да видя героинята събрала очите на натовските генерали със системата „Стършел“.

..

В Белослав е подводницата:

https://blitz.bg/regioni/eto-kakvo-se-sluchi-s-poslednata-blgarska-podvodnitsa-slava_news764417.html

П.П. На снимката под заглавието е все-още във Варненското пристанище.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Брех, объркал съм. Само преди по-малко от три години (16.08.20) са я извадили.

Благодаря!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Величайшая кража в истории. Россия снова станет Московией.
https://www.youtube.com/shorts/GCEJhizbTsA

Това е леко превратно тълкование. Тук не става въпрос за кражба, а споделена история. Двата народа са били заедно и това е история на двата народа, които по онова време са се считали за един.

Много наподобява ситуацията с Македония. Имаме около 1 200 год. обща история (от Аспарух до Илинден), но някак си македонците не считат, че сме били едно по това време. Ние не им щем нито Санде и Филип, нито титова Югославия. Спорим само за въпросното време до края на въстанието, а оглупелите патриотари искат да откраднат времето до края на ВСВ, но това е бял кахър. Тези двадесет, тридесет години са си тяхна, а не наша история.

По същия начин руснаците не вземат историята на Украйна преди Киевска Рус и от Кучма натам. То Киевска Рус е малко раничко, както и Аспарух е малко раничко, братовчед му управлява Македония и чак при Крум стават разни работи, но все тая.

п.п. Понеже там има прекъсване, руснаците също не претендират за времето на Полската република (Жечсполита). Но при нас няма такова. Тия 1 200 години и в добро, и в лошо сме били заедно като женена двойка. После сме се развели и по-добре според мен. Когато единия съпруг носи на другия само болка и страдание по-добре да ходи на майната си при Тито, и да не ти се мярка. А най-добре да иде в космоса.
« Последна редакция: Mar 17, 2023, 09:49 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Гога, това означава, че видеото уж от дрона, което американците пуснаха в интернет ( военните са го пуснали в интернет, което  е явна пропаганда и само това е достатъчно дори, за да знаеш, че е фейк ) е фалшиво.

https://www.youtube.com/watch?v=LqsSYp-51Hs

На американското видео, облачната покривка изобщо не е толкова плътна, колкото на руското. Дори почти липсва.

Впрочем, с Unreal Engine 5 за часове могат да се направят чудеса на компютър.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил

Ако бях там адмирала (най-вероятно и по-нисък чин), издал заповедта за сваляне, щях да кажа направо да го надупчат, няма, какво да си играят.

Прецъквах каналите, за да намеря нещо интересно... Канала го прескочих, но видях че говорят за дрона и се върнах (руски канал, от правилните). Голяма грешка. "Нищо чудно Путин лично да е наредил свалянето..." и продължих със цъкането
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
На американското видео...

... камерата е по-лоша от на китайския телефон, може пък да е ябълка, пилотите са паралии, нали.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
На американското видео...

... камерата е по-лоша от на китайския телефон, може пък да е ябълка, пилотите са паралии, нали.

A-a-a китайски е, нали има ембарго, не могат да внасят подобни неща.

Извън шегата, военната, медицинската, банковата и космическите индустрии са страшно консервативни. Някъде се ползва все още двеста и петдесет нанометрова технология, че и по-стари. Преди време Ремотех пусна връзка, как в NASA търсят да си закупят Apple ][ и други машинки с Motorola 68000.

Ама да кажем и за нахапаните, че стана дума. Камерите им не са чак толкова добри. Има си физически закони и каквито и пиксели да блъскаш в квадратен милиметър, и колкото и прецизна да ти е също толкова голяма леща, ако ще института Карл Цайс да я произвел, то не можеш да направиш много. Всичко останало е софтурно изчистване. С други думи е Photoshop, казано по народному. 

На военните не им трябват подобни залагалки. А, когато пускат нещо публично, не е и нужно чак толкова да си играят да го пилят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Стига, това е разузнавателен дрон.

Не може да не му е сложена почти най-добрата оптика и камера, които могат да се купят. Все пак туй нещо струв една купчина пари.

Това под крилото на дрона ракета ли е? Не казаха ли американците, че е невъоръжен?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз за телефона с нагризаната ябълка говорех.

Тук съм сигурен, че са взели най-доброто, но най-доброто за военните не е непременно най-доброто за потребителя.

Например лещата е по-важно да е здрава, отколкото да е най-чистия кристал (който пък е крехъх).

За „очето“ е същата работа. По-важно от набиването на пиксели е да е устойчиво на прах, трептения, атмосферни условия, слънчева радиация и кой знае още какво.

А пък цялото нещо трябва да е възможно най-леко, което изискване се сбива с предишните изисквания.

=*=

И пак, не е необходимо да си играят да подобряват клипче, което ще пускат публично. Даже обратното, сигурно са замъглили някои неща като въпросната ракета, ако е ракета.

=*=

Блядките от своя страна, гледат да е евтинко, затова набиват ужасии като 500D със завинтен затвор. Това е разликата да имаш мощна индустрия зад теб и разпаднал се лунапарк от съветско време. На Путин ще му дойде до акъла, ама ще е късно. Един век ще им е необходим да възстановят производствения си капацитет.
« Последна редакция: Mar 17, 2023, 10:53 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
А бе тия, ако вярно са имали ракети, защо не са ги изстреляли към СУ-тата? Все пак тия самолети им е трябвало някакво време за заход. Можели са да наредят пуск до тогава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
 ;D Пък вярвате и на клипове, след като "забърсахте" и двете страни...
Дрона е бил "без гащи" (в това вярвам). И Гога, каква е логиката (ако е имал "пишка") да ботуряса сутата, нали уж, всичко е мирно и тихо, никой на никого нищо не прави, само минава, разходка един вид...
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4450 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68796 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx