Автор Тема: Проблем с инсталирането flash player plugin-a за firefox-a  (Прочетена 3616 пъти)

matik

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте всички! Първо да уточня, че съм тотално начинаещ в работата с Линукс. Имам инсталирана Fedora 64 на HP G62A20SQ.
Първоначално реших, че всичко се състои в копирането на libflashplayer.so в  /usr/lib64/mozilla/plugins. Това направих с реда cp /<tam kydeto e faila> /usr/lib64/mozilla/plugins. Файла се появи в плъгин папката, но като отворя about:plugin на броузъра не се появява никаква информация за флаш а само за останалите плъгини.
Сега се опитвам да подкарам .rpm файла, но той упорито отказва да се инсталира със забележката "There are unfinished transactions remaining. Please run yum-complete-transaction as root."
Моля помогнете!  :)
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Привет,
не съм запознат с RPM-базираните дистрибуции, но:
1. libflashplayer.so го копираш в /home/<името-на-потребителя-ти>/.mozilla/plugins    -  това би трябвало да е директорията по подразбиране за текущия потребител и след като го копираш, рестартирай браузъра, за да видиш дали работи.
***      ~/.mozilla/plugins  - най-вероятно е скрит път и ще трябва да го "откриеш" ако копираш през файловия мениджър.През терминала няма проблем.

2. Явно имаш нещо недовършено като инсталация/конфигурация и затова ти казва да изпълниш yum-complete-transaction като администратор, за да се завърши операцията.

Нека и някой с Федора да каже, ако има нещо по-специфично.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Първоначално реших, че всичко се състои в копирането на libflashplayer.so в  /usr/lib64/mozilla/plugins.

Точно така е. Но трябва да се рестартира ff и ако всичко е наред ще се появи в about:plugins

ако не стане значи че libflashplayer.so не е тази версия която трябва или пък пътят към плагините  /usr/lib64/mozilla/plugins не е този. FF Първо гледа за плагини в home дир. ~/.mozilla/plugins и след това в глобалната си.

Аз да не бъркам коя е точно директорията първо си търся с locate  xxxxxxx.so някой известен плагин който имам инсталиран и така се ориентирам кой е правилният път.




« Последна редакция: Apr 10, 2011, 14:43 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

matik

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Стана... Онемях от радост. Благодаря!
Пътят при мен е /home/потребител/.mozilla/plugins    Само не разбирам защо папката трябва да е скрита, и защо е празна. Сега като дам ls в тази директория ми казва, че имам само libflashplayer.so  в нея. Всички останали са в /home/usr/lib64/mozilla/plugins
Колкото до YUM (ще съм благодарен някой да ми обясни какво точно е това) написах въпросната команда yum-complete-transaction и ми изписа че имам 73 елемента, които трябвало да run. Един по един "set to be erased".
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Я не се мъчи с конзолното yum.

първата ти работа е да напишеш.
yum install yumex

и след това ползвай само графичният yumex.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

matik

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Флаша ми се прецака... Не иска да подкарва никакви клипове... Това стана след като рестартирах машината
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Firefox + Flash Player = Freez
Настройка на програми
sdr 3 2892 Последна публикация Nov 17, 2004, 11:46
от sdr
Flash 8 plugin за Opera 8.5
Настройки на софтуер
toylike 0 2621 Последна публикация Nov 05, 2005, 12:48
от toylike
Firefox 2 + flash player
Настройка на програми
ezero 2 2770 Последна публикация Dec 11, 2006, 16:07
от _NetCutter_
Проблем с mozilla firefox и flash player
Настройка на програми
gad80 3 7888 Последна публикация Jun 23, 2009, 11:10
от heminei
Алтернатива на Adobe Flash Player за Firefox
Настройка на програми
cybercop 3 3565 Последна публикация Apr 04, 2014, 08:03
от cybercop