Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 7563 пъти)

petar258

• Напреднали
  • Публикации: 389
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #390 -: Aug 10, 2022, 15:21 »
Не само че не им пука какво ще стане но вероятно това е по план. Преди 1-2 месеца са получили средства за радиационна защита(които по това време не е било ясно за какво им са) и предвид упорството с което обстрелват запорожката АЕЦ в последните дни се стига до идеята че всичко е планирано отдавна, и вероятно не от тях самите а от господарите им в сащ и англия. И напоследък разни хора в Русия казват че трябва украинската армия и някои украински служби да бъдат признати за терористични организации. Тъй като методите им не се различават от ИД и други подобни терористи.
Активен

malin1

• Напреднали
  • Публикации: 430
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
« Отговор #391 -: Aug 11, 2022, 23:29 »
ОК. Приемаме, че някой уцели "където трябва" Запорожката АЕЦ. Кво следва - от де ще вземаме зеленчуци (поне), наще вече ще са (след време) ммм негодни?
Или Ковида е по-голям от радиацията ;)? Кой е по-по-най-? И кога (ако наистина има риалити заплаха от тая АЕЦ) некой властимащ и с дупе ще излезе и ще подаде сигнал да се стряскаме или не от нещо такова. Молчат, не расуждают ;).
Активен

malin1

• Напреднали
  • Публикации: 430
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
« Отговор #392 -: Aug 11, 2022, 23:37 »
В добавка - АЕЦ, изградена по руски образец, няма начин да няма собствена независима защита. Що тя не работи както трябва е интересен (и риторичен) въпрос.
Активен

go_fire

• Global Moderator
  • Напреднали
  • Публикации: 7595
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
« Отговор #393 -: Днес в 06:38 »
Ами съдейки от това, че зеления чукундур я обстрелва от събота, а все още нищо не се е взривило — то „собствената“ защита трябва да е сработила.

Въпросната защита би трябвало да е Ц-300, каквато е и нашата. Това е бая дърто на камѝк. Руснаците може да разположат Ц-500, което може да прихваща цели в близкия космос.

Но все пак явно и Ц-300 не е толкова за подценяване. Блядките унищожиха всичките Ц-300 на Украйна още на 24.02, демек първия ден на войната. После, когато Словакия си даде своите системи, гордо рапортуваха, че са унищожили и тях в първата нощ от пристигането им на украинска територия.

За да ги унищожават толкова старателно, вероятно са страшнички. А и понеже, както казахме, са достатъчно стари, те нямат позивна свой-чужд, което значи, че спокойно с тях може да се стреля по руски  цели.

Въпрос, защо Русия продължава да им продава нефт, въпреки номера, който сви Словакия?

Друг въпрос, защо Украйна не унищожава петролопровода „Дружба“ и газовата си мрежа (общо са три трасета)?

Ако врага ми е Русия, единственото, което може да я е спре, ще е липсата на приходи. Единствените приходи, които има Русия са от природни богатства, основно нефт и газ, защото всичко друго продава на безценица. Ако Русия физически не може да доставя нефт и газ на западна Европа, то ще остане без значителна част от приходите си, каквито и количества да е пренасочила към Китай и Индия.

Не ми се и говори за нашата драма, как всеки ден си поръчваме газ от Русия, но въпреки това скъсахме договора си, който ни осигуряваше поне минимална защита на цената. А как новото правителство саботира газовата връзка с Гърция, ми се досира, като си помисля.

доп.
===

Единствено HIMARS са това, с което Украйна може да обстрелва запорожката АЕЦ. Целта е прекалено далеч зад бойното поле, за да е достижима с друга артилерия. За броени седмици те загубиха 8 от общо 16 установки, които имаха, а Щатите са отказали да им пращат още. Което значи, че скоро няма да имат, с какво да стрелят и в този случай е добре. На лунатици не трябва да им се дава подобно чудовище.

Но все пак добра дума и за лунатиците. Преди около две седмици на празника на ВМС, взривиха военно пристанище в Крим и по този начин ги унизиха. Преди около три дни взривиха с три ракети летище в Крим, като загубите са до 16 самолета Су-24 и Су-25. Има вероятност три от самолетите да са в поправимо състояние, всички останали са напълно изгорели.

Ако бях руснак, много щеше да ме боли от позора, който ми нанасят и то точно в перлата на военната ми корона.

Но в случая поздрава ми се струва, че по-скоро не е към ВСУ, доколкото не става въпрос за проявена смелост на украинската войска. Тези два случая на п-в Крим много ми напомнят за потапянето на „Москва“. Силно подозирам, че сами не биха успели да го свършат, не и толкова лесно, което автоматично значи, че поздрава трябва да е за ЦРУ.

Но пък и веднага критика към ЦРУ, защо спи и защо не чуваме повече подобни новини. Ако действително искат да печелят война, това е крайно недостатъчно.
« Последна редакция: Днес в 07:06 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

• Напреднали
  • Публикации: 5071
    • Профил
« Отговор #394 -: Днес в 08:01 »
Не са гръмнали петролопроводите, защо от запад не са им казали да ги гръмнат. Защото не се бият за Украйна. Ако аз се биех за родината си, нямаше да подбирам средства и цели. Отговорите са прости.

И идва и друг въпрос... Ако наистина украинците са гръмнали Су-24 и Су-25, питам се, защо руснаците все още не използват съвременни военни машини. Това е техника от седемдесетте години на миналия век. От времето на Ф-16. Същите кошници.

Мислите ли, че са им поставили съвременни радарни системи и такива за насочване? Комуникационните може и да са подменени, но до там. Поне според мен.
Дали Путин е очаквал загубите на тези самолети?

А относно руските ПВО системи... Турция нали закупи такива. И САЩ бяха твърдо против. Дори се стигна и до санкции. А пък и САЩ сами казаха, че тези системи са заплаха за невидимия Ф-35. Това означава и за Ф22.

В тази война няма изобщо авиация. Което е странно. Не съм чувал за нанасяне на въздушни удари.
« Последна редакция: Днес в 08:03 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.