Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 99311 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
А между другото им увисна.. и един риторичен въпрос
https://t.me/anatoly_nesmiyan/10318

Гога:
Анатолий Несмиян
РФ будет обеспечивать свою безопасность, это исключает членство Украины в НАТО — сообщил Песков.

Прошло всего лишь полтора года, и задача «вернуть НАТО к границам 1997 года» плавно перешла в задачу «не допустим Украину в НАТО». Если учесть, что с первой задачей Кремль феерически обоср..ся и больше не вспоминает, что озвучивал её, то возникает вопрос - удастся ли ему управиться со второй. Риторический, стоит отметить, вопрос.
« Последна редакция: Jun 03, 2023, 00:39 от remotexx »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Цитат
РФ будет обеспечивать свою безопасность, это исключает членство Украины в НАТО — сообщил Песков.

   E,и  :o

   Съвсем в реда на нещата е руснаците да се пазят от шибаната и
уродлива организация,наpечена НАТО...
« Последна редакция: Jun 03, 2023, 12:24 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Опитват да се пазят от нашибването, ама не им се получава. НАТО се разширява с невиждани темпове, благодарение на малоумния диктатор.
Поредното му малоумие е днес да взриви язовирната стена, дето Ники ми обясни, че няма как да се случило. Дори той подцени руското тъпоумие. Сега очаквам втора серия отричания, че то нямало да има последствия за АЕЦ-а, а Кримците ще пикаят за да пият, няма нужда да се къпят и ядат (ще ядат пасти).
Сега очаквам денацификацията да почне и из Русия (старта е положен край Шебекино). Изтрещялия дребосък ще подпали и гражданска война мислейки, че ще спаси трона/въжето.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Да, руснаците взривиха язовирната стена, за да им отнесе водата минните полета , окопите и дотовете/дзотовете на източния бряг на Днепър, как пък не. Същата пропаганда за идиоти, като ония глупости, че сами си били гръмнали Северен поток. 100% са искали тая вода хем да им отмие защитните позиции, хем да им намалее водата за Крим (от същия водоизточник). А "стартът" в Шебекино се обърна във фиаско за шебеците с жълти ленти.
Явно не си наясно, но АЕЦ-а в Запорожие е проектиран да работи и без вода в Каховското водохранилище- водохранилището на АЕЦ-а си има собствено захранване от тръби (пак от Днепър, която няма да пресъхне, даже и всичките язовирни стени да паднат). Съветските инженери навремето са предвидили и такъв момент- някой да взриви язовирните стени по Днепър.

П.П. И много ми е интересно къде и кога съм ти обяснявал, че взрив на язовирната стена в Каховка няма как да се случи, този цитат от теб визирам- "..Поредното му малоумие е днес да взриви язовирната стена, дето Ники ми обясни, че няма как да се случило. Дори той подцени руското тъпоумие.."
Как така съм ти обяснил, че нещо е нямало как да се случи и без да е ставало изобщо дума за взрив на язовирна стена? И кога? Нещо за доказателство, мой цитат например, или пак свободни "пророчества" от твоя страна? Американското прокси нещо се тутка с контранастъплението, а кукловодите на демента искат резултат, и ето ти го- язовирната стена.
« Последна редакция: Jun 06, 2023, 20:57 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Е как, чакат новото (ни) правителство - да ги зареди с боеприпаси  8)

П.П. И друг път съм казвал, но да повторя война не се води/печели само с ракети...

https://minfin.gov.ru/ru/press-center/?id_4=38518-predvaritelnaya_otsenka_ispolneniya_federalnogo_byudzheta_za_yanvar-mai_2023_goda

докато не са ги засекретили:
Приходи – минус 18.5%.
Разходи – плюс 26.5 %.
За ян. – май. 2023г. – минус 40 млрд. долара.

П.П.П. А за язовира... те и за Катин пак така разправяха (че "уж" не били те)
..и не им е за първи път - рецидивисти мръсни  :o
https://www.sovsekretno.ru/articles/politika/potop-moskovskiy/

– Но, товарищ Сталин, – перебивает Верховного командующий Западным фронтом. – Мы же должны эвакуировать население из зоны затопления!
– Чтобы информация просочилась к немцам? И чтобы они послали к тебе свою разведроту? Это война, товарищ Жуков! Мы сражаемся за победу любой ценой! Я уже отдал приказ взорвать Истринскую плотину. Даже свою дачу в Зубатове не пожалел...

« Последна редакция: Jun 07, 2023, 09:24 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Иди взриви стената и наводни всичко по пътя на водата.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Сигурно по заповед на Сталин са счупили язовирната стена в Каховка, дето се вика, историческа приемственост, това ще да е наратива. Да де, ама лек проблем.. РККА е била съюзна, там е имало и украинци, и в ръководството също, че и Украйна е била част от СССР тогава, а ся де..  Перфектно сравнение, няма що. Има си един прост тест- Qui bono?
Тръбата с амоняка сигурно пак руснаците са я взривили.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Ами то има един лакмус който ще покаже кой го е взривил. Да видим колко помощи ще пристигнат за бедстващите от Украйна и колко от Русия.

И още нещо
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/06/7/7405721/

П.П. Това е всичко, което трябва да знаете, когато ви кажат, че Крим е "изконно руска земя"
https://clubz.bg/136823
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ами то има един лакмус който ще покаже кой го е взривил. Да видим колко помощи ще пристигнат за бедстващите от Украйна и колко от Русия.

Не знам, кой го е взривил, но здравата логика сочи, че трябва да са украинците, както е написал Ник. Нищо не печелят, само губят. Украйна нищо не губи (освен малко ток), а във военно отношение печели бая голямо предимство на запорожкия участък от фронта, точно този, който украинците много държат да завладеят в сегашната кампания и за което говорят от половин година.

При това положение, ако руснаците са взривили бента, то това ще е проява, че чавка им е изпила мозъка. Което също не е нелогично. От преди да започне войната твърдя, че военно-политичиското ръководство на РФ няма мозък за две стотинки и всеки ден ми го доказват.


И още нещо
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/06/7/7405721/

П.П. Това е всичко, което трябва да знаете, когато ви кажат, че Крим е "изконно руска земя"
https://clubz.bg/136823

Това много „хубаво“, но и двата източника са украински. Тоест приемаме априори, че може да са напълно неверни, особено в светлината на това, че Украйна и Русия са във война.

Всичко казано от руска или украинска страна следва да се потвърждава от незасегнат източник, за да може да се приеме за достоверно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
американските орки

По повод войната, американските пропагандатори лепнаха на руснаците същия прякор. Забелязвам от от извесно време, че путинистите им го връщат.

И двете не са добре. Това са хора преди всичко. Може да са всякакви, но са хора, а не митични същества. Обидно е и за двете страни, която го изрича и за която е предназначено.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е как, чакат новото (ни) правителство - да ги зареди с боеприпаси  8)

Една от версиите за убийството на Къро е, че е снабдявал оркестъра с амуниции със сделки правени през ЮАР. Както знаем, руската армия е хроничен недостиг на оръжие, защото още едно от многото неща разрушени от Путин и кликата около него в Кремъл е военно-промишления потенциал на страната. Дори само за това заслужава да увисне на въжето за предателство. А по принцип съм против смъртното наказание.

Ама има версия, че Къро е убит за диаманти. Всякакви измишльотини се разпространяват. И какво съвпадение, че онова нищожество Радев ходи точно в ЮАР.

Копринено-узуновата мафия на генералчето го утрепа и това е извън всякакво съмнение. В момента отново има преразпределение на парите от наркотици, а знаем, че Таки държи този канал от десетки години (поне, от както се спомина Фатик, има едно двадесет години). Сега от „Афера“ научихме, че Капитан Андреево вече е в копринени ръце и генералчето хлеби яко. Това си е много добра причина шибаняка да избива хората на Таки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Добре бе Гога, да оставим източниците настрана и да се водим само от фактите

1. Ако са го взривили уж Украинците за да им улесни  там нападениети (и превзезмането на намквоси) - ами защо не нападат  ???

2. Ако евентуално украинците са “искали” да взривят Каховската ВЕЦ , то щяха да го направят още в началото на войната, и нямаше да оставят орките на Путлер да използват пътя за превоз на военна техника и ватници през стената за окупацията на Херсон и настъпление към Николаев и Одеса, НАЛИ!  ;D

3. Дори многократно по-слабият Путински мост не беше разрушен от над 20 тона концентриран заряд , и моста пак не можа да падне. А сега ми обясни как се прекарват 100 тира с експлозиви в тила на врага...

Дай да видим твойта "здрава логика" на какво се крепи или е само на "звездите ми го говорят" и "вервайте ми"

П.П. 4. Тоя номер с "едните са маскари и другите са маскари" вече сме го гледали (ама явно такава заповед е спусната по гарнизона /на четирихилядниците/ да окаляме врага, да го смъкнем до нашето ниво, а там вече да го бием с опит)
Поздрав на орките (и няма нужда да уточнявам чии - всички ще разберат)
https://www.youtube.com/watch?v=is6HB8LHjd4
« Последна редакция: Jun 09, 2023, 08:01 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Все пак, преди да пиша, каквото и да е, трябва да се сложи задължителния отказ от отговорност, че никой от нас не знае, каква е истината и само си чешаме клавиатурите.

Добре бе Гога, да оставим източниците настрана и да се водим само от фактите

Хубаво, ама точно факти ни липсват. Ако имахме факти, нямаше да градим теории.

1. Ако са го взривили уж Украинците за да им улесни  там нападениети (и превзезмането на намквоси) - ами защо не нападат  ???

Превземането на Запорожие. И нападат. Точно вчера (според американски източник) при опита за офанзива на запорожкото направление (успели са да превземат цял километър поле с три вълни на нападение) са загубили 41 броя техника, сред които тридесет леопарда. Никой ли не вижда позора в това немски танкове да се сражават срещу Русия???

А руското МО говори за хиляда убити националисти (така наричат бойците на ВСУ).

Запорожието (и остатъка от херсонска област) е основната стратегическа цел на ВСУ и без изпълнението ѝ, няма никакви шансове да превземат п-в Крим. Няма от де да минат.

2. Ако евентуално украинците са “искали” да взривят Каховската ВЕЦ , то щяха да го направят още в началото на войната, и нямаше да оставят орките на Путлер да използват пътя за превоз на военна техника и ватници през стената за окупацията на Херсон и настъпление към Николаев и Одеса, НАЛИ!  ;D

Всъщност най-вероятно е имало договорка да не напада Николаев и Одеса.

Ако ще освобождаваш Донбас, няма логика да го правиш без Харков, който е ⅓ от него, а ако ще освобождаваш териториите с компактно рускоезично население (включително украинци) то е безсмислено да го правиш без Одеса. Аз защо разправям, че тая война е мега-странна? Не превземането на Харков и Одеса не може да бъде обяснено по никакъв разумен начин. Но точно това се случи.

Въпреки това цяло лято и есента (до първи ноември, когато Русия едностранно отстъпи Херсон!) украинците стреляха с хаймарси по някакъв ВЕЦ, който беше на пътя за Николаев. Това беше безсмислено упражнение, защото още на втория обстрел язовирната стена не ставаше за преминаване и руснаците си построиха понтонен мост под нея. Освен това през есеннта р. Днепър не е толкова пълноводна и събарянето на стената нямаше да доведе до очакваното подавяне на руски войски. Но стената някак отдържа.

По течението на Днепър е пълно с ВЕЦ-ове и всеки може да е тактическа цел, което е взето под внимание от руските инженери, както написа Ник и слава на небесата, проблем с гр. Енергодар няма да има.

Соледар, Енергодар, добре си кръщават градовете, хе-хе. Де отидоха хубави имена като Мелитопол и Мариупол?

Примери има и в обратна посока. През същия ноевмри руснаците бутнаха един язовир в същото Запорожие, за да спрат украинско нападение и успяха. За да е, още по-изгодно за малоуниците от американската преса, руснаците разрушиха стената само частично, какъвто е случая и тук.

Миналата седмица също бутнаха една язовирна стена, за да отрежат снабдяването на ВСУ, което също беше идиотщина, защото поннтонен мост се строи за половин ден.

Преди месец или два беше, пък украинците бутнаха един язовир до Бахмут в опит да издавят Вагнер, който вече бяха превзели половината село. И тоя опит беше точно толкова успешен, колкото всички изредени до момента.

Между другото бутането на язовирни стени седеше във военната стратегия и на НРБ. Всичките язовири (яз. Кърджали, каскадата Горна Арда и др.) в планината Родопи са обърнати към Турция, така, че при тяхно нападение (ние бяхме във Варшавския договор, а те в НАТО) да ги бутнем и издавим всичко до Одрин.

Изобщо такива тъпотии да буташ язовирни стени си седят отдавна в главите на военните. Ама, какво да правиш? Под шапка акъл не расте.

3. Дори многократно по-слабият Путински мост не беше разрушен от над 20 тона концентриран заряд , и моста пак не можа да падне. А сега ми обясни как се прекарват 100 тира с експлозиви в тила на врага...

Онези язовири, които изреждах в предната точка, всичките бяха бутани с ракетни атаки. Но могат да се бутат със самолетни бомбардировки. За да оргиналничат, тук путинистите (като например канала на любимия ми Павел Иванов) съобщиха, че било направено с плавателни, дистанционно насочвани апарати, както се напада Крим. Разбира се, нямаха никакви доказателства за твърденията си. Нито един путиниски канал не посочи дори едно парченце от подобен апарат.

Пълно е с измишльотини там, където не искат да ни кажат истината.

Дай да видим твойта "здрава логика" на какво се крепи или е само на "звездите ми го говорят" и "вервайте ми"

Разбира се, и двете твърдения, че са го бутнали руснаците или украинците не се държат на никакъв доказателствен материал. А, аз вече се застраховах, че твърде отдавна (всъщност, може би никога) не вярвам в рационалните действия на Москва и приех за възможна хипотезата руснаците сами да са си го причинили.

П.П. 4. Тоя номер с "едните са маскари и другите са маскари" вече сме го гледали (ама явно такава заповед е спусната по гарнизона /на четирихилядниците/ да окаляме врага, да го смъкнем до нашето ниво, а там вече да го бием с опит)
Поздрав на орките (и няма нужда да уточнявам чии - всички ще разберат)
https://www.youtube.com/watch?v=is6HB8LHjd4

Когато има една война, освен ако не е някакъв очевиден империализъм (Ирак чуваме ли се, връзката е лоша), обикновено вината е в двете страни. Тук е абсолютно същото нещо. Украйна си позволяваше в продължение на две десетилетия да дразни руската мечка с тризъбеца си. И мечката накрая се събуди и постъпи по мечешки, почна да реве и мачка всичко наоколо. Капка акъл няма нито в украинското ръководство, нито в руското. Иначе нямаше да сме тук, ако поне едните имаха малко мозък в главата си.

Така, че всички са маскари не е вярно. Бай Ганьо е имал предвид, че се правят на улави, ама са си много хитри. И разбира се мечтата му (в последствие реализирана) е да стане една от тези маскари.

Тук случая е диметрално противоположен — и едните и другите са пълни тъпаци. И няма нормален човек на планетата да желае да се вкара в тяхното положение. Което ме подсеща — Тагарев махай се!!!

Като заговорих за Тагарев се сетих за записките по българските промени. За разлика от мръсника, който ни се води президент, хич не съм скандализиран от тях, а доста щастлив от почти всичко, което чух. изпирането на раз-Бойко е действително голям проблем, но все ще се намери някой да го гръмне. Накрая може да писне на покровителя си Маджо и онзи да се погрижи. Почти съм изумен, че все още не го е направил.

Та в тия записи ми направи впечатление и друго. В ПППП и Доносническа България искренно вярват, че в парламента ни е пълно с руска агентура, като в сметките слагат Костя Копейкин, комунетата и турчолята. Много боб и леща има да изядат още, за да разберат, че играта изобщо не е толкова проста и никаква агентура не са тези измекяри.

Другата добра новина е, че на следващи избори няма да се явят заедно с Доносническа България. Макар зелените да са ми силно симпатични, костовистите не мога да ги дишам. А това раз-бойническо мекере, брадато чучело явяващо се лидер на доносниците ми е направо противен.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Преди малко ми поапдна, че Грета Тумберг била говорила със зеления комедиант и нарекла бутането на Каховка — екоцид. Ало, Грета, мамина ненагледна, стана ли вече пълнолетна, че да мога в прав текст да ти е*ба п*чката майчина. Ти не беше ли някакъв природозащитник ма вещице? Как така ще се застъпваш за язовири?! Я да си ходиш на майната си… Имаме си и ние тук един такъв екогласен, дето се обявява за атомни централи и магистрали. Тая е позор за зелените движения.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4446 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 68763 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx