Автор Тема: IP-TV  (Прочетена 1548 пъти)

karlos83

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
IP-TV
« -: Feb 24, 2013, 18:09 »
Здравейте приятели ........
имам една идея ..... но незнам дали може да се реализира .... , та така идеята ми е следната
Сървър с Убунту / ползва се за уеб хостинг и работи много добре/ ..... Асус ТВ тунер / драйвер saa 7134 + tda 10046 / , вход от аналогова кабеларка
до тук всичко е ок , инсталнати драйвер за saa 7134 сложен фърмуеър за tda10046
от тук на татъка се чудя какво да правя , пробвах някой неща но не ми тръгват а и не ми трябват защото тези предложения са за приемане на DVB сигнал и препредаването му към LAN-a чрез VLC, но на мен идеята ми е да се приемат аналоговите програми от там на татъка да се сендват като IP-TV и да може да се гледат през web интерфейс и през Set-top Box или IP-TV приемник , за целта си набавих такъв Motorola VIP 1510
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: IP-TV
« Отговор #1 -: Feb 24, 2013, 19:20 »
Първо провери VLC дали ти разпознава и прехваща TV-тунера Нещо такова. На мястото на PC-camera от снимката трябва да виждаш и/или TV-тунера. Ако го виждаш пускай стрийма през VLC. Ако не - търси проблема другаде но не и чрез DVB - все пак получаваш аналогов сигнал....
Активен

edmon

  • Гост
Re: IP-TV
« Отговор #2 -: Feb 24, 2013, 22:59 »
dvblast ако беше цифрова кабеларката :), а и аналоговия сигнал "на запад" почти, ако не и изцяло, е приключил и няма кой да разработва такива приложения! :)
« Последна редакция: Feb 24, 2013, 23:02 от edmon »
Активен

tvkkk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
  • Distribution: Arch linux
  • Window Manager: lxde
    • Профил
    • WWW
Re: IP-TV
« Отговор #3 -: Feb 25, 2013, 09:45 »
За аналогово вариантите са vlc, ffmpeg server, gstreamer, mplayer, или xawdecode. Последното е версия на xawtv, която има вградена опция за streaming. Проекта е замразен през 2007. VLC-то е достатъчно мощна алтернатива. В мрежата има и достатъчно примери за аналогово излъчване. От ffmpeg сървъра нямам наблюдения. Gstreamer също е мощен инструмент, но ми се струва малко по-сложен. Можеш да се загледаш обаче за проекта flumotion/fluendo.
Така или иначе, ще си ограничен в излъчването само на един канал на тунер карта. 
Активен

karlos83

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: IP-TV
« Отговор #4 -: Feb 25, 2013, 23:37 »
c2h5oh , нямам графична среда , сървъра ми е Убунту 10.04 LTS
инсталнал съм VLC-то , но незнам как да го конфигурирам, че да ми стриймва .... , а и да го направя как ще изпълня другите неща от заданието ?
Активен

edmon

  • Гост
Re: IP-TV
« Отговор #5 -: Feb 26, 2013, 10:54 »
c2h5oh , нямам графична среда , сървъра ми е Убунту 10.04 LTS
инсталнал съм VLC-то , но незнам как да го конфигурирам, че да ми стриймва .... , а и да го направя как ще изпълня другите неща от заданието ?

Нещо такова :
vlc v4l:// :v4l-vdev="/dev/video0" :v4l-adev="/dev/dsp" :v4l-norm=PAL :v4l-frequency=185250 :sout='#transcode{vcodec=mp4v,vb=4096,scale=1,acodec=mpga,ab=128,channels=2}:duplicate{dst=std{access=rtp,mux=ts,url=239.255.255.253:1234,ttl=12,sap,name="lalalala"}}' -I rc
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: IP-TV
« Отговор #6 -: Feb 26, 2013, 18:25 »
http://www.videolan.org/doc/streaming-howto/en/ch03.html#id347671
Активен