Автор Тема: (безнадеждната) Руско-украинска война от 2022-2025 год.  (Прочетена 114897 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6264
    • Профил
А онова леке Джъстин Бийбър публикувал картинка на опустошени от израелците сгради в Газа и надпис върху нея, че се молел за Израел.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5331
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Нека се моли лекето.........дето му казваш.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В началото наистина беше планирано за бърза война, но бившия собственик на Челси направи някаква ала-бала в Цариград и плана рязко се смени. Жалко за което, много хора си заминаха. А, че година по-късно са се сетили за Авдеевка, не е никак похвално. Сума народ загина в Донецк за това време.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3171
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Аз не мога да кажа, какъв е бил планът на руснаците. Никой не знае. Въобще войната е сложно нещо. Факт е, че никой от руските държавни ръководители не е говорил за блицкриг, относно Руско-украинската война. Тая плюнка я пусна американският генерал Мийли и целия русофобски сегмент я поде, в стил "Абе нали щеше да е за три дни"- демек сами си пускаме партенката и после опровергаваме партенката, ама че елементарен похват, само за консумация на чугунени кратуни  :) Нещо като оная изцепка на Плювналиев пред парламента, Левски уж бил казал, че който ни освободи, той ще ни пороби.. само че Левски нищо подобно не е казвал и писал, обаче русофобския сегмент в нета се сгърчи от някакъв психооргазъм за години наред. Патология.
А ето и малко инфо за Джет, специално, да си попълни познанията, преди да хейти мрежите по танковите куполи (и техните създатели):

https://www.telegraph.co.uk/world-news/2023/10/16/israel-tanks-installed-cope-cages-drone-bomb-defence/

Израелската армия спешно ги въведе. А те не се славят като идиоти.
Та така де, първо да помислим, преди да плюем.

« Последна редакция: Oct 16, 2023, 22:18 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6264
    • Профил
Не зная, къде да го поставя това. Малко за войната, малко за Байдън, малко за бизнес и пари...  :D

https://www.youtube.com/watch?v=8LXFHA3ngzo
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Нищо не те питам, а проверявам дали не си се събудил от сън/ да сънуваш след 600 дни на специалната ви операция, ама явно още не си.
Искаш да кажеш, че не е планувана тридневна вона, ами тогава и 600 дни едва ли е (то евахти и плана)  - пак руски провал и то голям. Русия пак ще бъде завлачена на дъното и американците трябва да се постараят това да стане (както швабите, японците, италианците и т.н. още им държи влага).
 А Путин по Хитлерски почна да вади оръжията чудо  дето щели били да обърнат войната. Нищо чудно и той да свърши в бункера, ако не е свършил вече. То тази държава с тези умнотии дето прави е ясно, че няма никой на кормилото.
4К може да си купи малко рубли (официално под 1 Цент), дето с тях можело да се купували разни работи. Даже на принтер да ги печаташ пак ще си на загуба.
Ники а за Державин какво ще кажеш (реторично разбира се). Каквото и да го усукваш, руснаците се изпонасраха и ще мирише много време.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6264
    • Профил
@jet, освен да се опитваш, да се заяждаш, нещо ( някакъв смислен аргумент ) подкрепено с линк към данни или факти няма ли да споделиш? Това за ППС на рублата не съм си го измъкнал от сънищата, а са данни на Международната банка. Ако искаш нещо да кажеш в противовес на това, кажи им го на тях. Аз само споделих информацията, защото ми писна от тази фиксация на толкова хора вече в абсолютни глупости, без да направят изобщо усилие и да погледнат, как всъщност стоят нещата. Слушайте си CNN и MSNBC! Там безпристрастно ти поднасят истината, само истината и цялата истина. Но това няма значение. Реалността рано или късно ни се стоварва върху главите и кой бил крив, му идва акъла. Или пък не. Както казах обаче в предишен пост, повечето хора никога няма да си признаят, когато видят, че са грешали. Дано не си от тях.
« Последна редакция: Oct 17, 2023, 04:16 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ако не са мислили да война за няколко дни до седмица-две, то нямаше да пратят танковете срещу Киев. Но вместо да бъде превзет, зеления комедиант остана на власт и близо две години, никой, дори поддръжниците им не знае, какви ги вършат.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Във връзка с тази война имам няколко грешни прогнози. Не знам помните ли, но точно около началото на октомври (да сме точни, информацията май излезе на втори) прогнозирах, че обявената линия „Суровикин“ (още не се казваше така), ще е новата „Мажино“. Но тя някак си устоя с напуквания. Можеше и да падне, но украинците просто нямаха достатъчно хора и бронетехника. Авиация също нямаше да е излишна. Настъпление без авиация си е клане.

Малко не им достигна. Но дори така нямаше да стане „Мажино“.

Но все пак опасенията ми не са свършили. Пак тогава беше обявено, че в горната си част линията ще минава на границите на гр. Луганск, който град е на практика на няколко километра от Русия. Сиреч в стратегията си предвиждат да загубят целия Домбас.

А относно те шестдесет и четворките, например Ремо от миналата година се шегува с тях. Но истината е, че те са преминали дълбока модернизация и едва ли не само шасито е останало. Получили са всичко. Имат нови брони по модерни стандарти, нова оптика, нови, навигационни инструменти, нови механизми на оръдията, почти всичко е напълно подменено.

Например леопардите са набори на следващия танк: Т-74. От него също има на фронта. Има и деветдесетки, които са по-нови. Няма я Армата. Но тя се оказа сбъркан проект по начало. Производството е скъпо и зависи от западни компоненти.
« Последна редакция: Oct 17, 2023, 10:42 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5331
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
На Зеленския нали му дадоха най-различни танкове. Хората си изчистиха своите машини, и ще попълнят с новички.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Истината е, че англичаните и американците просто го изиграха. Не искат да спечели, неясно защо. Ако искаха, щяха да му доставят стотици, даже хиляди танкове и поне сто самолета, но петстотин нямаше да е зле. Например турците и гърците имат по около седемстотин, а се готвят за война едни срещу други, а не срещу Русия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6264
    • Профил
За жалост, едно от предвижданията ми може да се сбъдне. Това, в което казах, че в момента, в който американците се покажат слаби, света ще  пламне. Този тъпанар Байдън изтърва, че нямат муниции. Източи петролния резерв. Не можеш да водиш война без нито едно от тези двете. Близкия изток вече е в пламъци. Китай и района около тях. И от там целия свят. За Китай обаче, може и да греша. Ще вземат Тайван със сигурност, но може и да не е с война. Напоследък водят нормални разговори, въпреки че САЩ се опитват да нагнетяват напрежение между тях.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Аз мисля, че американците все още държат всички козове в ръката си и правят това, което винаги са правили последните стотина години, а преди тях са го правили бившите, велики сили. Създават хаос и от това печелят власт и пари.

Китайския империализъм макар и засилващ се, е все още слаб. Ако руснаците спечелят в Украйна, това ще е силен коз за китайците да упражняват натиск над ЕС, но все още недостатъчен, за да поставят условия.

Дори бриковете да си направят собствена валута, то тя няма да е толкова силна, че да измести долара. Една такава заявка беше еврото, а то беше доста по-силно от евентуалната, бъдеща валута. И пак не успя да направи нещо съществено.

По-скоро цел на такава валута би било, участничките да не признаят, че на всички тях им трябват юани, а не рубли, рупии и там другите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1453
    • Профил
Лично аз мисля че най-голямата опасност за САЩ е вътре във страната им, не е външна опасност  :o
Кризата там е глобална - политическа (наричат се вътрешни терористи), икономически и промишлени (нямат реално производство, основно финансови инструменти) нямат и квалифициран масов човешки ресурс (който им е необходим) и последно с неолибералната си политика нямат и бъдеще. Кой ще ражда деца, гейовете ли ? Наркоманията е масова (вкл. сина на президента им) и нямат реална граница, от Мексико влизат хиляди на ден (пускат ги само и само за да гласуват за демомратите) !
Както европейците приеха милиони араби и др. и сега не могат да ги интегрират  ;D

Китайците най-малко искат да воюяат (дори за Тайван) освен ако нямат друг вариант или ги напднат.

За БРИКС е важно да не работят с долари, плюс това за разлика от вертикалната структура на НАТО и другите западни организации при БРИКС нещата са хоризонтални, търсят се съвместния интерес и допирни точки - схемата е съвсем друга  8)
« Последна редакция: Oct 18, 2023, 14:42 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Договаряме се, защото всичките сме малки и слаби. Но като „победим“ на всички ни е ясно, че ще трябва да слушкаме китайците. Нямаме друг избор.

Аз не мисля, че на елита на САЩ му пука особено за населението на тази страна. Не мисля, че на кой да е елит на коя да е страна има сред грижите си благоденствието на раята.

Така, че изброените от теб проблеми са проблеми, но не за управляващите. Тяхната игра е глобална.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ЧНГ 2022
Живота, вселената и някакви други глупости
spec1a 6 4709 Последна публикация Jan 03, 2022, 09:22
от cybercop
Руско-Украинска война от 2022 год.
Живота, вселената и някакви други глупости
Acho 1492 73636 Последна публикация Jun 23, 2022, 09:21
от remotexx