Автор Тема: Две ОС.  (Прочетена 3517 пъти)

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Две ОС.
« Отговор #15 -: Sep 13, 2012, 18:54 »
По принцип всичко е така, но провери какво пише в /etc/fstab

Ако тъпата Боза е сменила UUID на партитишъна си (не на Linux, a своя си Win партитишън) (редовен номер) трябва да го оправиш и в /etc/fstab иначе няма да тръгне.
« Последна редакция: Sep 21, 2012, 11:25 от Gogo_SZ »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Две ОС.
« Отговор #16 -: Sep 13, 2012, 19:09 »
С всяка или почти всяка дистрибуция може да се направи това което си посочил.
Но на някой потребители някой неща не съм им достатъчно ясни, налага се много да им се обяснява поради някои навици от други ОS и/или друга причина. Във връзка с този факт е по-лесно именно това което аз съм посочил.
Тогава се избягват нервни ситуации и заключения като:
...
П.П. Направо се дразня като нещо не ми се получава и трее да задавам тъпи въпроси  ??? ???
Въпреки, че може би ще има и въпрос от сорта "А с това какво да правя?", но може и да няма.

 :)  [_]3
Активен

the lamer's team honourable member

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: Две ОС.
« Отговор #17 -: Sep 13, 2012, 19:52 »
По принцип всичко е така, но провери какво пише в /etc/fstab

Ако тъпата Боза е сменила UUID на партитишъна си (редовен номер) трябва да го оправиш и в /etc/fstab иначе няма да тръгне.
Ще ти кажа. Създава се нова тема.
По отношение на UUID, до момента не съм видял случай бозата да пипне друг дял, освен този на който се инсталира. Така, че UUID на дяловете с инсталацията на линукс си остават същите и Super Grub2 няма проблем да ти стартира grub.cfg защото  UUID не е променен. Но дори да е променен или grub.cfg да го няма, пак си стартираш линукс или каквото там имаш и искаш да стартираш защото го намира и стартира. При ъбдейта-а или преинсталацията на grub той си детектва съответния променен дял и си коригира записа с коректния UUID, в следствие но което потребитела дори не би разбрал какво е станало и всичко му пали.

До колкото виждам за момента целта на  luiji е да го запали, да си оправи груб и да може да стартира което му кеф.

Да допълня, че може да се опише не с UUID а с /dev/sd* и тогава бозата ако ще 3^10 пъти на ден си вършее по дяла и да променя каквото иска няма значение.

:)  [_]3
+ pizza  [_]3
« Последна редакция: Sep 13, 2012, 19:54 от aleximilian »
Активен

luiji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Две ОС.
« Отговор #18 -: Oct 15, 2012, 09:56 »
Прав си има го въпроса а сега какво да правя със SG2 :)
П.П.бях доста зает в последно време и за това отдавна не съм гледал какво се е писало по темата
Активен