Автор Тема: scener  (Прочетена 1208 пъти)

nov

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
scener
« -: Jan 24, 2003, 20:58 »
Molq niakoi da pomogne!!!
Imam scener E-Lux 6PP vyrzan na paralelniq port zaedno
sys printera -Canon BJC 2000.

printera si ba4ka no linuxa ne opoznava scenera.
Imam instaliran Mandrake 9.0.
Kakvo da napravq do drivers li e vsi4ko...???
Mnogo Thanks.
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
scener
« Отговор #1 -: Jan 25, 2003, 14:28 »
Щом е на паралелния порт шанс нямаш да го подкараш, освен ако има драйвери за Линукс от производителя. Аз също имам скенер на паралелния порт и не работи под линукс. Поуката е да внимаваш като купуваш хардуер. За повече инфо виж тук: http://www.mostang.com/sane/
Активен

valyo_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 25
    • Профил
scener
« Отговор #2 -: Feb 22, 2003, 17:47 »
Най-добре провери в сайта на SANE за разработките на Plustek. Те поддържат повечето от scanner-те, коит не се поддържат от Sane. Аз също съм с Mandrake 9.0 Final и имам скенер HP ScanJet 2200c. Той официално също не се поддържа от Mandrake 9 обаче аз успях да го подкарам със драйверите на Plustek. Ако погледнеш в /etc/sane.d/ ще видиш че там има много конфигурационни файлове за различни видове скенери. За повече информация и как да си конфигурираш скенера първо прочети на сайта на Plustek, кои скенери поддържат и как се конфигурират. След като видиш,че се поддържа от определен тип , се прави един link to application на който се стартира: xsane "plustek:/dev/usb/scanner0". Това е само пример за моя скенер, той е на USB, обаче те поддържат и на LPT, просто в конфигурационния файл се указва какъв е скенера. ако не можеш да намериш точно за твоя скенер се поразрови какъв ти е управляващия чип. След това прерови конфигурационните файлове в /etc/sane.d/ и ако намериш да пише за същия чип, можеш спокойно да използваш записа по -горе:
xsane "plustek:/dev/usb/scanner0", като промениш може би да не е plustek (ако си го намерил в друг конфигурационен файл ползваш неговото име) и даваш точния път до твоя скенер ( моят е на /dev/usb/scanner0). Това може би ще ти свърши работа.

valyo_bg
Активен