Автор Тема: Проблем с драйвърите на nVidia  (Прочетена 898 пъти)

empty

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 893
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE
  • Alien Invader
    • Профил
    • WWW
Ами със Slackware current съм и си компилирах едно ядро 2.6.10 и инсталирам последните драйвъри на nVidia 1.0 6629, защото по старите все ми намират някоя грешка и хубаво. Пускам си X-а и сичко се трупа едно в/у друго. Първо излиза логото на нвидия след това сплаша на КДЕ в/у него. Зарежда си КДЕ-то а сплаша си стои. И така каквото и да отворя всичко си остава отгоре и не се маха и е една тотална мазаница.
Активен

Powered by 220 Volts.

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Проблем с драйвърите на nVidia
« Отговор #1 -: Jan 23, 2005, 00:04 »
Имаше някаква несъвместимост - май беше нещо със fb
Освен това драйвера трябва да се инсталира след ядрото.
Драйвера е компилиран "наполовина". За втората част от компилирането иска сорса на ядрото.

Повече няма да си купувам железа NVidia. Крият как работят и хората не могат да включат в ядрото драйвер с всички екстри.

Някъде бях чел, че ATI подкрепят разработчиците на ядрото. Ако е вярно следващия път ще купя тяхно желязо.
Активен

empty

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 893
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE
  • Alien Invader
    • Профил
    • WWW
Проблем с драйвърите на nVidia
« Отговор #2 -: Jan 23, 2005, 01:52 »
Ами незнам ма до колкото съм чул и ATI имат доста проблеми. Дори ако си спомням добре и Agent_SMITH имаше такъв проблем с неговата ATI карта. А аз да кажа само, че драйвъра е инсталирал ама умазва X-a. Нали написах, че трупа сичко.
Активен

Powered by 220 Volts.

ZEN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
    • Профил
    • WWW
Проблем с драйвърите на nVidia
« Отговор #3 -: Jan 23, 2005, 13:00 »
Цитат (empty @ Ян. 22 2005,23:52)
Ами със Slackware current съм и си компилирах едно ядро 2.6.10 и инсталирам последните драйвъри на nVidia 1.0 6629, защото по старите все ми намират някоя грешка и хубаво. Пускам си X-а и сичко се трупа едно в/у друго. Първо излиза логото на нвидия след това сплаша на КДЕ в/у него. Зарежда си КДЕ-то а сплаша си стои. И така каквото и да отворя всичко си остава отгоре и не се маха и е една тотална мазаница.

Хм, нямам никакви проблеми след компилация на 2.6.10 и NV драйвери. С Yoper съм...
Активен

  • Гост
Проблем с драйвърите на nVidia
« Отговор #4 -: Jan 23, 2005, 13:02 »
Значи не искам да прозвучи като поредното оплакване от NVidia, даже по скоро искам да ги защитя че доста добре си вършат работата (лично мнение), но имам един мъъъничък проблем, мъничък ама досаден. Та ако някой от вас се е сблъсквал с него, а и още по-добре ако го е решавал ... За какво става дума, имам два файла xorg.conf.tv и xorg.conf.notv, защо са два, точно заради въпросното проблемче. Единия xorg.conf.tv е както се сещате за да ползвам TVOut на картата, а другия е без TVOut (логично). Та значи и с двата файла X-a си върви перфектно (подсенчване, прозрачност и др. глезотийки), проблема е че с xorg.conf.tv ми се омазват конзолите (/dev/tty1-6). Разликата м/у двата файла е единствено и само в ползването на TVOut-a (Option "TwinView"). На конзолите имам vesafb системата е Slack 10.0 Xorg 6.8.1 kernel 2.6.10 NVdrivers 1.0-6629. Единственото до което успях да стигна е ето това от Readme-то на NVidia: "Q: My system hangs when vt-switching if I have rivafb enabled.
A: Using both rivafb and the NVIDIA kernel module at the same time is currently broken.  In general, using two independent software drivers to drive the same piece of hardware is a bad idea."
Но защо тогава без "TwinView" двете се понасят а с него не ?
Активен

adrenochrome

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Проблем с драйвърите на nVidia
« Отговор #5 -: Jan 23, 2005, 19:09 »
Sudo, как си подкарал прозрачност и сенки с 6629 драйвера ? на мен Xorg просто ми казва, че зареден ли е COMPOSITE, GLX няма да се зареди, т.е. избирам или прозрачност или OpenGL. от друга страна 6111 драйвера никога не ми е правил този проблем, дори понякога OpenGL плъгини от xmms съм ги правил прозрачни ...

и аз съм на Slack 10.0, Xorg 6.8.1, драйвера съм го пробвал с 2.4.26 и 2.6.10 кернели .. все същия проблем.
Активен

  • Гост
Проблем с драйвърите на nVidia
« Отговор #6 -: Jan 24, 2005, 11:53 »
Ето какво намерих в Readme-то на NVidia по въпроса за "composite+glx": Option "AllowGLXWithComposite" "boolean"
Enables GLX even when the Composite X extension is loaded.
ENABLE AT YOUR OWN RISK.  OpenGL applications will not
display correctly in many circumstances with this setting
enabled.  Default: GLX is disabled when Composite is loaded.

Не че го ползвам де, просто щото попита и отговарям, а малко по-надолу пишат хората че работят по въпроса да не е "ENABLE AT YOUR OWN RISK" така че скоро може пак да си пускаш прозрачни OpenGL plugins :)
Активен

empty

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 893
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE
  • Alien Invader
    • Профил
    • WWW
Проблем с драйвърите на nVidia
« Отговор #7 -: Jan 26, 2005, 23:56 »
Добре и все пак някой знае ли разрешение на моя проблем?
Активен

Powered by 220 Volts.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
настройка на Nvidia под Ред Хат 9.0
Настройка на хардуер
orto 3 4022 Последна публикация Mar 29, 2004, 22:31
от sebastianz55
Проблем с nvidia
Хардуерни и софтуерни проблеми
shadowhand 1 3159 Последна публикация Apr 29, 2004, 14:46
от jm
Проблем с драйверите на NVIDIA
Настройка на хардуер
varbancho 6 3807 Последна публикация Jul 29, 2004, 18:01
от varbancho
Nvidia
Настройка на програми
EtoR 1 2638 Последна публикация Aug 06, 2004, 14:16
от EtoR
Nvidia + TV Out
Настройка на програми
JOKe 6 4809 Последна публикация Aug 27, 2004, 13:55
от IvanST