Автор Тема: Скорост на опресняване на монитора  (Прочетена 1579 пъти)

diti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 79
  • Distribution: OpenSuse12.2
  • Window Manager: KDE4.9
    • Профил
От скоро ползвам Open Suse 11.0 с KDE 3.5.9. Монитора ми е CRT ViewSonic PT810 и работи на някаква ниска скорост на обновяване (монитора трепти), докато под Windows работи на 100Hz при 1024х768. Можете ли да ми помогнете да вдигна честотата за да не ми уморява зрението? Видеокартата ми е AGP - XGI VolariV3 мисля че е от драйвера. На сайта на производителя има драйвер за Open Suse 9, инсталирах го, но нищо не се промени. Предварително благодаря.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Скорост на опресняване на монитора
« Отговор #1 -: Mar 23, 2009, 08:45 »
       http://en.opensuse.org/Ati#1-click_install_for_openSUSE_11.1.2C_11.0_and_10.3
    средвай инструкциите, обаче като трябва да кликнеш
tеst - не го прави, а дай направо save и след това пълен рестарт. При 1024х768 трябва да е 85 Hz


     Само не мога да разбера, защо като има нова версия 11.1 например - и то отдавна, новаците инсталират стари версии ? Направи нетинстал на  11.1 с KDE 3.5.10
« Последна редакция: Mar 23, 2009, 09:01 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

diti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 79
  • Distribution: OpenSuse12.2
  • Window Manager: KDE4.9
    • Профил
Re: Скорост на опресняване на монитора
« Отговор #2 -: Mar 23, 2009, 09:20 »
       http://en.opensuse.org/Ati#1-click_install_for_openSUSE_11.1.2C_11.0_and_10.3
    средвай инструкциите, обаче като трябва да кликнеш
tеst - не го прави, а дай направо save и след това пълен рестарт. При 1024х768 трябва да е 85 Hz


Направих това, но когато рестартирах мога да вляза само в "file save mode". Иначе ми дава черен екран а аз там не мога да се оправя. Това с нетинстала ще го направя, но първо трябва да изляза от кашата.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Скорост на опресняване на монитора
« Отговор #3 -: Mar 23, 2009, 11:36 »
    Не си играй - по принцип първо трябва да деинсталираш драйвера който си сложил - най добре нова инсталация с новата версия - (нали за това е нова - щото е по- добра) и на чисто. Влез във file save mode, запиши си нетинстал диск и действай - другото е губене на време . http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=34087.0 - за да си конфугурираш Сусето като хората :D
« Последна редакция: Mar 23, 2009, 11:41 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

diti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 79
  • Distribution: OpenSuse12.2
  • Window Manager: KDE4.9
    • Профил
Re: Скорост на опресняване на монитора
« Отговор #4 -: Mar 25, 2009, 08:17 »
Сложих си NVidia и си реших проблема. Благодаря ти много zibeltbg  ;)
Активен