Анкета

Въпрос: Мит или реалност е глобалното затопляне и на какво се дължи, според вас?

  • Реалност като главният фактор за него е човека
    - 12 (27.3%)
    Реалност, но това е естествен процес в природата и човекът има малка или никаква заслуга
    - 5 (11.4%)
    Колкото природата толкова и човекът са причина за него
    - 2 (4.5%)
    Това е полуистина, която се използва за налагане на контрол над човечеството
    - 3 (6.8%)
    Това е мит, който се използва за налагане на контрол над човечеството
    - 2 (4.5%)
    Това е истина и отборът на Ал Гор е прав
    - 3 (6.8%)
    Няма глобално затопляне
    - 0 (0%)
    Не знам
    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 16

Автор Тема: Глобалното затопляне  (Прочетена 3778 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Глобалното затопляне
« Отговор #30 -: Oct 29, 2009, 20:30 »
Има или няма глобално затопляне, природата трябва да се пази. И хората трябва да обичат да са сред природата на чист въздух. Аз като видя как майки с колички разхождат бебетата си покрай прашния булевард и направо се ужасявам. Хората сме свикнали да разхищаваме това, от което имаме по много и не се замисляме за ценността му. Чист въздух, зеленина, вода, електричество, бензин, храна...
Наскоро чух, че слънцето в следващите години ще премине във фаза с по-слаба активност и това може да забави глобалното затопляне. Но разхищаването на природата няма да забави...
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Глобалното затопляне
« Отговор #31 -: Oct 29, 2009, 23:34 »
Вкарахте ме в размисъл.
Ами ако се вдигнат температурите какво ли ще стане.
1. Ще се стопят полярните шапки и морето ще се надигне.
2. Холандия ще изчезне (на мен не ми трябват холандци така че ми е все едно - на когото му трябват да си взима днеска има утре нема)
3. Средиземно море ще стигне на 20-30 метра от виличката ми и любимите ми картофки вместо с радост да ги копам и вадя - ще се мъча на един шезлонг зимата при 35 градуса пред бившата ми нивичка и ще слушам как на 10 метра плискат вълнички, вместо да се кега и копам картофи за зимъска. Е нема да е зле и неколко девойки да танцуват хула - то хавайките ще додат тука че там ще е нетърпимо (ще си взема 3-4)
4. С незаконната сеч е свършено - нема да има нужда от дърва.
5. Зимъска въздуха нема да мирише на кюмюр щото нема да се топлим.
6. Летоска ще си вържа електроженчето на слънчеви панели (2-3 квасеатни метра ще стигнат)
7. Сутрин кафет ще го кипвам на слънце, а и беконче с яйчица ще стават бързо.

Абе то не е съвсем зле - палете печките да се затопляме по-бързо.
То американците искат да ни хладат щот по лесно ще ни продават буклучака си произведен в Китай.

Иначе съвсем сериозно проблема е голям но 35% от световните емисии на СО2 са на USA. Така че малко се получава че крадеца вика дръжте крадеца. Там всеки гори яко от фосилните горива, даже и тротоар за пешеходци на доста места няма. И до кенеф се ходи с кола. А като ме видеха полицаи че съм пеша (от бач до мизерния сл. апартамент) на 2 пъти ме пребъркват за наркотици щото наркопласьорите ходели така и набирали клиентела. А един път ме обявиха за емигрант и правиха маса справки на един мобилен комп (с вин разбира се) дано вирус ги шибне.
« Последна редакция: Oct 29, 2009, 23:39 от victim70 »
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Глобалното затопляне
« Отговор #32 -: Oct 30, 2009, 00:06 »
То хубаво, ама това хич не е майтап.  ::) Или пък това:

Цитат
В блока ясно се оформиха три блока по отношение на най-щекотливия въпрос кой и как трябва да плати на развиващите се страни за намаляването на парниковите си емисии. Великобритания твърдо застана зад идеята, че ЕС трябва да запази ролята си на водеща сила в борбата с климатичните промени и затова трябва да се ангажира с твърда сума още сега.

 >:D
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Глобалното затопляне
« Отговор #33 -: Nov 01, 2009, 11:43 »
Нещо нестандартно  ^-^

П.П. В това сайтче има много интересни неща.  [_]3
« Последна редакция: Nov 01, 2009, 11:44 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра