Автор Тема: Имам проблем с бтк wifi модема  (Прочетена 5903 пъти)

alex687

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #15 -: Jan 16, 2010, 13:26 »
Не въвеждам го с Network Manager  и пробвах с парола с цифри пак не става същото е и с WEP 128бит и 64
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #16 -: Jan 16, 2010, 13:40 »
alex687 пробвай дали става с някое live-cd на друга дистрибуция. Ако се връзва напиши lsmod | less и виж кой модул е зареден за wifi картата, ако е различен от този който ползваш в момента пишеш rmmod сегашния_модул, след това modprobe модула_който_си_видял_в_ливе_cdto
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

DidkoSlawow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 87
  • Distribution: Arch
    • Профил
    • WWW
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #17 -: Jan 16, 2010, 14:10 »
Защо преди да започнеш с гимнастиката за модулите не опиташ 'Wicd' поне с него нямам проблем, а по едно време NM ми правеше такива чалъми и на мен.
Успех!
Активен

alex687

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #18 -: Jan 16, 2010, 18:12 »
Инсталирах Wicd . Пробвах го без защита и се конектна . Обаче когато му сложих защита ми написа че не може да открие ип ъдрес . Има ли команда като ipconfig/renew в линукс . За да пробвам .  Не разбирам как може да си открива ип то когато връзката е без защита . А когато е с защита не го намира . Иначе сега ми пише ,че приема ключът. Преди с Network Manager не ми приемаше паролата !!
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #19 -: Jan 16, 2010, 18:15 »
Код:
dhclient [interface]
- трябва да ти е командата...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5369
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #20 -: Jan 16, 2010, 18:55 »
Alex, едва ли ще ти помогна, ама колко ти е дължината на ПАРОЛАТА, която сетваш в ADSL модема ? Имам някакъв спомен, че един от модемите на VivaCom, модела на ZTE, при избор на WEP (Wireless Encryption Protocol) ми приемаше и работеше нормално, единствено с парола с дължина 13 символа, а на всякакви други рутери слагам парола с дължина: 5, 10, 13 или 26 символа. Тогава не му обърнах много внимание и клиента си кара още с тая парола от 13 ASCII символа, която му измислихме тогава. Ама сега се замислих за тоя случай.

Поздрави.
« Последна редакция: Jan 16, 2010, 18:59 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

alex687

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #21 -: Jan 17, 2010, 00:03 »
Пробвах и със друг руте и пак ми излезе същият проблем поразгледах малко из един форум и разбрах ,че и други хора (който са със Ubuntu 9.10)не могат да се конектват във защитен wifi  .  ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? Някой знае ли решение за този проблем.
Също използвам програма ,Wireless Drivers for Windows   и  този драйвер http://launchpadlibrarian.net/30532486/e1312wlan.tar.gz

Realtek RTL8192SE WLAN Това ми е картата.  ПЛС Помогнете ми . И предваритело Благодаря
« Последна редакция: Jan 17, 2010, 00:28 от alex687 »
Активен

pulsari

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
  • Distribution: Debian, Arch, Gentoo, Slackware
  • Window Manager: KDE, Gnome
    • Профил
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #22 -: Jan 17, 2010, 12:30 »
Аз имах подобен проблем с един рутер Linksys WRT 160NL. Проблема при мене беше с DHCP сървъра на рутера, който раздаваше IP адреси само на компютрите, които имаха инсталиран Windows a  на другите ми два компютъра, единия с Debian Leny а другия с Ubuntu 9.10  не раздаваше. Отначало реших проблема като ръчно им сложих статични IP адреси и си работеха без проблем. След около месец обнових firmware  на рутера и проблема с DHCP сървъра изчезна и сега работи нормално.Не знам дали проблема ти е същия,  можеш  да тестваш какво става с инструмента dhcpdump. Провай също така и да сложиш статичен IP адрес.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5369
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #23 -: Jan 17, 2010, 13:02 »
Е как само на Windows машините ще раздава ? Егати и рутера. Ако е запуснат DHCP клиента на Linux машината, и си поисква с DHCPREQUEST-а, как няма да си вземе всичко, което му подава DHCP демона ? За пръв път чувам за такова избирателно раздаване на IP, SM, DG и DNS.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Имам проблем с бтк wifi модема
« Отговор #24 -: Jan 17, 2010, 13:05 »
Да и аз нещо не можах да схвана логиката на това.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
помощ wifi
Настройка на хардуер
encho79 2 5192 Последна публикация Apr 18, 2008, 08:45
от neter
Wifi проблемче
Настройка на хардуер
runtime 6 6706 Последна публикация Apr 21, 2008, 21:59
от runtime
немога да пусна WIFI-TO
Настройка на хардуер
vaskoss 5 6957 Последна публикация Dec 17, 2008, 23:59
от mikis
WiFi в Красна Поляна
Живота, вселената и някакви други глупости
Hapkoc 1 3674 Последна публикация Jun 01, 2009, 16:15
от misho_cg
Настройване на WiFi връзка - как?
Настройка на програми
LinuxFanUNIX 26 10889 Последна публикация Jul 17, 2009, 05:22
от b2l