« Отговор #4 -: Feb 25, 2010, 09:49 »
Здравей Dei_11. И аз съм за cfdisk, ако го имаш на Дебиан-а ти. Аз ползвам Slackware и само с това си оправям дяловете. Елементарно е, интерфейса е интуитивен и ще се оправиш без проблеми. Програмката е конзолна, именно за конекция с PUTTY-то, да си направиш SSH2 до машината ти с Дебиан-а. Ако има един или няколко дяла на този диск, ще ги видиш. Изтриваш го/ги и си правиш наново каквото желаеш. Накрая при изхода с WRITE даваш "Yes" и си готов. И както каза колегата, дяла е готов, но не е форматиран и обвързан със системата ти. Форматираш си го в която ФС желаеш и си го описваш в /etc/fstab, за да ти се монтира автоматично впоследствие, в желаната и създадена от теб mount point. А първия път си го монтирай НА РЪКА. Това е всичко, излишно е да споменавам - всичко това изпълняваш като root. Работата е за минути.
Успех.
« Последна редакция: Feb 25, 2010, 09:52 от Acho »

Активен
Без подпис - най-хубу. Че тука разни цървули мрънкат като дървени философи.