Автор Тема: След актуализация няма интернет  (Прочетена 677 пъти)

lizardking

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Здравейте, имам проблем с Убунту 12.04, но съм бос в линукс и имам нужда от вашата помощ. Преди 2 дни инсталирах последните актуализации и от тогава нямам интернет в    магазина кадето работя. Нета е от булсат с рутер, използвам wireless , интересното е , че когато се прибера вкъщи, имам нет но там използвам друг доставчик. Когато използвам лан кабел от рутера към компа имам нет, когато ползвам wireless виждам мрежата, но немога да се вържа. Може ли актуализацията да е променила настройките ми само за едната интернет мрежа и дали изобщо ги променя ???? Има ли начин да изтрия новите актуализации? Давайте идеи. Благодаря!
« Последна редакция: Jan 31, 2013, 10:19 от lizardking »
Активен

bot

  • Гост
Активен

lizardking

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: След актуализация няма интернет
« Отговор #2 -: Jan 31, 2013, 11:41 »
Да но аз нямам проблем с другите мрежи а само с тази от която е инсталирана актуализацията.
Активен

bot

  • Гост
Re: След актуализация няма интернет
« Отговор #3 -: Jan 31, 2013, 11:45 »
 Извинявай ама не попита ли

Има ли начин да изтрия новите актуализации? Давайте идеи. Благодаря!

 Влез със старото ядро и провери дали работи, ако да - трий новото.
« Последна редакция: Jan 31, 2013, 11:47 от bot »
Активен

lizardking

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: След актуализация няма интернет
« Отговор #4 -: Jan 31, 2013, 11:53 »
Ако можеш да дадеш напътствия за малоумни как да изтрия старото ядро ще съм ти благодарен. Не разбирам какво е това GRUB. Защо точно на тази мрежа не се съврзва, с други брезжични мрежи си работи нормално?
« Последна редакция: Jan 31, 2013, 12:55 от lizardking »
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: След актуализация няма интернет
« Отговор #5 -: Jan 31, 2013, 20:29 »
Груб е онова, което ти зарежда системата - първият екран, който виждаш. Обикновено се зарежда първата опция, т. е. най-новото ядро. Под него трябва да са изброени и по-старите. Пробвай с някое от тях.
Активен