Автор Тема: Имам въпрос за lnk файлове  (Прочетена 2042 пъти)

Vik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
    • Профил
Имам въпрос за lnk файлове
« -: Oct 20, 2006, 09:52 »
Здравейте,

Има ли начин под ГНОМ/КДЕ да се инсталира софт. или пък със същестуващ такъв да се следва съдържанието на lnk файловете.
Примерно маунтва се дяла от виндоус машина и когато се срещнат windows shortcuts те да могат да се следват.
Активен

mitakataka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Имам въпрос за lnk файлове
« Отговор #1 -: Oct 20, 2006, 12:06 »
А?
Активен

Vik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
    • Профил
Имам въпрос за lnk файлове
« Отговор #2 -: Oct 20, 2006, 14:46 »
Правиш windows -кия shortcut. Той е от типа //192.168.0.211/еди_какво_си и се намира в споделена директория.
Активен

mitakataka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
    • Профил
Имам въпрос за lnk файлове
« Отговор #3 -: Oct 20, 2006, 15:29 »
Що не вземеш да си зададеш въпроса разбираемо и изчерпателно, ако искаш някой да ти отговори?
Активен

hunduras

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Имам въпрос за lnk файлове
« Отговор #4 -: Oct 20, 2006, 17:25 »
Въпроса му е много ясен! Прочетете малко по внимателно и ще разберете какво има в предвид. Аз лично не мога да отговоря но ще поясня въпроса.
Примерно имаш drive c: а в него имаш виндовс shotcut, който сочи към Drvie D:.
Маунтвайки С: примерно в /mnt/C и след това отваряйки /mnt/C вижда всички папки + shortcut-а според който в виндоус щраквайки 2 пъти на него ще птидете в Д устройство.

Та има ли софтуер под линукс който виждайки този път под виндовс да го разбира като такъв и автоматично да монтира новото място.
Според мен ми се вижда доста сложничко но меже и да има такъв код нейде.
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Имам въпрос за lnk файлове
« Отговор #5 -: Oct 20, 2006, 19:00 »
Еми тоя кратък път(шоркуита де) си е кодиран уиндоса да го разбира.
Може и да може да се напише скрипт да преведе на линукски ,ама ми се струва сложна работата.А и шоркуит най-често се прави за стартиране на програми.Значи и wine трчбва да се намеси.А устройствата си е по-удобно да си ги монтираш по класическия начин.Въобще пълна безмислица ми се струва тази работа.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

Vik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
    • Профил
Имам въпрос за lnk файлове
« Отговор #6 -: Oct 22, 2006, 19:55 »
След някакво голямо ровене и тестове с една голяма боза - вин2003 установих, че е възможно и то с инструмента smb4k. За хората които имат подобна ситуация - много внимателно разгледайте бозата да няма два адрес в една и съста мрежа( примерно 192.168.1.2 и 192.168.1.100). Със сигурност няма да работи ако и на двете има активиран sharing.

Интересното сега е, че когато се отвори excel -ски файл в който предварително някой полета са завими от други файлове (макроси и т.н.) - OpenOffice -не работи правилно с тях. Естествено причината за сега ми е табу. Ако има линк към такъв файл то си работи.
Активен