Здравейте,
Има фирми, които предлагат миграция, какво е качеството на предлаганите услуги - споделих вече в първия си пост. Има и фирми, които "рискуват" да опитат с Linux. Нека продължим със споделянето на опит, колкото и малкък и незначителен да е той. Ето ви една история:
Имаше фирма, със сериозни възможности и намерения, която реши да опита миграция към Linux. Фирмата със сигурност не беше от типа - "бай Гошо", защото можеше и плащаше за всичко, без много пазарлъци - дори и предварително. И тук идва интересната част

'>
Ръководството на фирмата напълно се довери на изпълнителите и решиха с повсеместна смяна на операционната система. Преди да дойде денят "X", за който се знаеше, че след това ще се работи само на Linux, целият персонал предмина двуседмичен обучителен курс. Какви бяха резултатите? Само един пример - един от служителите във фирмата с повече от 30-35 години опит зад волана, на теста се справи със задачата да оформи съвсем проста оферта на OpenOffice, да я export-не в PDF и с kmail да я изпрати на колежката си в съседната стая. Няма да говоря че копирането на файлове и интернет сърфирането изобщо не бяха проблем, а по-скоро интересно предизвикателство.
Големи плюсове (или късмет), в случая бяха следните обстоятелства:
- шефовете на фирмата поръчител се довериха напълно на изпълнителите и така - последните имаха пълна свобода на действие;
- нямаше супер специалисти, които да дават "съвети" или да мътят водата;
- нямаше сисадмин, който може да се окаже голяма пречка, ако не бъде "спечелен" навреме за каузата

'>
- дисциплината беше на високо ниво, защото повечето курсове се провеждаха след работно време и както обучаващи, така и обучаеми - бяха скапани след това, но голямо мрънкане - нямаше;
Не знам дали ви се вярва цялата тая история, но е факт! Дали в крайна сметка може да се използва от фирмата изпълнител като success story или не, не мога да кажа, защото по едно време спрях да наблюдавам процесите. Надявам се тоя случай, да е най-малкото насърчаващ, че такива чудеса стават и у нас!

'>
Би било добре, ако има подобни проекти, за който спомена plamen_f - да се пишат тук като новини?
Доста по-полезно и ободравящо е

'>
Това е най-посещавания BG Linux сайт (да не използвам дори по-силна дума)! Ако някъде има фирми, които да се занимават сериозно с Linux миграция - мисля че могат да разкажат (дискеретно, за да не се третира като реклама) за успехите си!
Успех на всички,
Иво Белитов