Автор Тема: Loginmenager- Проблем!  (Прочетена 590 пъти)

paucku

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 638
  • Distribution: Kubuntu LTS (отскоро е - тествам я в момента)
  • Window Manager: KDE
  • Райчо Николов
    • Профил
    • WWW
Loginmenager- Проблем!
« -: Feb 17, 2008, 17:51 »
При мен така ми се случваше, когато
1) "/home" или "/" дяла ми беше пълен до дупка. Съответно освобождавам място
2) по неизвестна за мен причина в директорията на потребителя ми имаше конфигурационни файлове (започват с точка и са скрити по принцип), които бяха собственост на root, и поради това не можеше да се отворят с моя потребител. Като смених собственика и групата им се оправиха нещата.



Активен

ikb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Loginmenager- Проблем!
« Отговор #1 -: Feb 17, 2008, 17:50 »
Не съм променял конфигурационни файлове. Просто след спиране на машината следващото включване даде такава грешка. Ползвам PC Linux OS и графична среда KDE. Логвам се графично. Тъй като не съм променял никакви конфигурационни файлове, възможно ли е да има проблем с четенето на файл от харда преди да го зареди в рам паметта? Понеже машината не е първа младост, а е на 6-7год имам силни опасения за по-горе посочения проблем, но все пак ще се радвам на някакво по-конкретно решение от ваша страна. Мерси.
Активен

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Loginmenager- Проблем!
« Отговор #2 -: Feb 17, 2008, 16:28 »
Кажи какво си правил? Т.е. преди да почне да те връща, писал ли си по конф файлове или да си бутал някъде другаде. Кое дистро ползваш, коя графична среда?
Как се логваш?
Активен

ikb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Loginmenager- Проблем!
« Отговор #3 -: Feb 17, 2008, 15:53 »
Здравеите.Имам еди гаден проблем които не знам откъде доиде.След нормално изключване на системата,когато я стартирах наново на следващият ден,немога да се логна и заредя графичната среда.Приема логването и след няколко секунди ме връща отново в логин промпа.Какво може да е причинило това и има ли начин да го оправя.Благодаря.
Активен