Автор Тема: Suse  (Прочетена 484 пъти)

martineliazz

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Suse
« -: Nov 11, 2007, 13:07 »
та значи преди година си бях сложил сусе 10.1 без проблеми но после се отказах - тогава всичко беше наред (бях с епокс дъно - единствената промяна в машината ми - сега съм с елитегруп) преди месец реших отново да го сложа но срещнах проблем - веднага след зареждане на ядрото излиза грешка и ми казва зареди сд1 (инсталирах 10.0 от двд) същото се получи и със 10.1 сега опитах със 10.3 - този път достигнах до менюто за настройки на инсталацията чекнах диска - каза че няма проблеми с двд диска приех лицензионното споразумение дадох следва и... хряс - грешка при инсталиране на пакетите зареди сд1... ем вече издивявам знам че не е от дисковете - от диска 10.1 бях сложил предният път сусето а и неможе и трите да са повредени с две записвачки опитвам и с двете не става (ubuntu се инсталирва без проблеми) дайте някакви идеи къде може да е проблема ...нещо в дъното ли , в биоса ли ...
Активен

TheNightmare

  • Гост
Suse
« Отговор #1 -: Nov 11, 2007, 13:35 »
Карай си с Ubuntu. И те постепенно влизат в час и в момента са доста добре. И аз имах проблеми с инсталацията на suse 10.3, но все пак с разни маневри успях да го подкарам, но някои важни обещания не бяха изпълнени. Пакетния мениджър продължава да е на светлинни години от Synaptic/apt. Пакетите продължават да са доста по-малко от Ubuntu. Като цяло поне според мен не си заслужава вече да се ползва suse. Може да пробаш новата Mandriva 2008. Това вече е нещо добро, но пак си има някои недостатаци.
Активен