Автор Тема: проблем с wi-fi връзката при mandriva  (Прочетена 1583 пъти)

tanka87

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
някой може ли да ми каже как да си направя настройките при mandriva 2009 с лаптоп asus x51 R series немога да си подкарам интернета моля за помощ.До колкото разбрах wireless картата ми е Atheros друго ще трябва ли за да получа помощ??
« Последна редакция: Feb 27, 2009, 01:02 от tanka87 »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: проблем с wi-fi връзката при mandriva
« Отговор #1 -: Feb 27, 2009, 12:01 »
  А  Mandriva видеокартата подкара ли ? - съмнявам се - трябва да ти излязат тънки шрифтовете, ако не - слагай направо Kubuntu 8.10 . Иначе - десен бутон на мишката - трябва да видиш wi-fi - излъчватели - виждаш си  wi-fi - то и да му сложиш ключа, ако е криптирано. Пробвай с различни дистрота - които сами откриват wi-fi  ......Kubuntu 8.10 ми разпозна Atheros, също и Mandriva .
« Последна редакция: Feb 27, 2009, 15:15 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: проблем с wi-fi връзката при mandriva
« Отговор #2 -: Feb 27, 2009, 15:29 »
Май тук си питал пак за същото: Проблем с Wi-Fi връзката Mandriva 2009 / Asus X51 R

Ако ползваш MandrivaOne 2009.0 няма да имаш проблем с видио карата (ако имаш изобщо такъв). А, когато обновиш от официалните хранилища с последните версии на ползваните от теб пакети, ще ти тръгне и Wi-Fi-то.
« Последна редакция: Feb 27, 2009, 15:44 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: проблем с wi-fi връзката при mandriva
« Отговор #3 -: Feb 27, 2009, 15:32 »
  А  Mandriva видеокартата подкара ли ? - съмнявам се - трябва да ти излязат тънки шрифтовете, ако не - слагай направо Kubuntu 8.10 . Иначе - десен бутон на мишката - трябва да видиш wi-fi - излъчватели - виждаш си  wi-fi - то и да му сложиш ключа, ако е криптирано. Пробвай с различни дистрота - които сами откриват wi-fi  ......Kubuntu 8.10 ми разпозна Atheros, също и Mandriva .
Не виждам с какво Kubuntu е по-добро от Mandriva, ако това имаш в предвид.
Madwifi - Atheros е общ за всички дистрибуции, както и драйвера за Intel 4500 xserver-xorg-video-intel като част от X.org е общ.

« Последна редакция: Feb 27, 2009, 15:49 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: проблем с wi-fi връзката при mandriva
« Отговор #4 -: Feb 27, 2009, 16:03 »
  Коле, просто отговарям на човека - на Asus X50GL  - с NVIDIA 8200 видеокартата не тръгна по описания и по никакъв начин, Suse също не можа да я подкара. Подкараха я Sabaion, Kubuntu, Ubuntu. А пък Debian даже не разпозна чекмеджето. По принцип предпочитам Mandriva пред Убунтовци - за десктопа пробвах да и сложа KDE 3 - не ми стана перфектно - KDE 3 - ми е заради  24 bit 96 Khz Sound Blaster Live! звуковата карта - с KDE4 трябвало да подкарам Jack сървъра  за да пусна звуковата система на 24 bit 96 Khz  - не ми се занимава на този етап - играчка си е. Обаче SUSE с KDE 3.5.10 е резачка - много, ама много се съмнявам Debian да е по - добър - имам в предвид и конфигурирането на 3D ефектите - и въобще лекотата на всички конфигурации - не някакъв уиндоуз образен туч със скована графична среда от времето на баба ми! А пък в Debian, Убунтовци  VLC не тръгва с GooM, също и в Mandriva, а в SUSE - кеф !!!
« Последна редакция: Feb 27, 2009, 16:30 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: проблем с wi-fi връзката при mandriva
« Отговор #5 -: Feb 27, 2009, 17:19 »
Сега те разбрах. :)

А пък в Debian, Убунтовци  VLC не тръгва с GooM, също и в Mandriva, а в SUSE - кеф !!!
Довечера ще пробвам дали VLC с пуснати Goom визуални ефекти наистина не работи в MandrivaOne, защото доста се съмнявам.
« Последна редакция: Feb 27, 2009, 17:26 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: проблем с wi-fi връзката при mandriva
« Отговор #6 -: Feb 27, 2009, 17:27 »
 Само да кажеш как става, ако го пуснеш...  ::)
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблем с инсталицията на mandriva
Настройка на програми
iggeorgiev 1 2514 Последна публикация Mar 08, 2007, 23:29
от neter
Mandriva
Кошче
boiko_tri 2 1977 Последна публикация Mar 10, 2007, 00:09
от alabal
Мрежова карта в mandriva
Настройка на хардуер
martineliazz 1 1791 Последна публикация Jan 17, 2008, 01:27
от Nik123
Видеокартата се натоварва при пускане на mandriva
Настройка на програми
cm8391 5 2582 Последна публикация Feb 03, 2008, 20:52
от cm8391
Mandriva
Настройка на програми
shalakov 15 5101 Последна публикация Mar 28, 2008, 22:08
от bulg