Автор Тема: Flash Player товари процесора - решено !  (Прочетена 11953 пъти)

vyrgozunqk

  • Гост
От много дълго време си блъскам главата защо аджеба флаш плеъра товари процесора и четейки си из блоговете на макромедия попаднах на отговора на въпроса и решение, което наистина работи ( и 4-те домашни кошници го изпитаха).

Така, флаш плеъра разпознава дали се поддържа хардуерно ускорение на видеокартата по стрингoвете в glx, и не работи при стринг SGI, почти всички карти, които ползват Mesa драйверите и по-старите радеони, както и всички интелски също, в който го имат, ако го мерне флаша изключва софтуерното ускорение и лапа много от процесора ( предполагам всички сте го забелязали ).

Решението:

Много просто, от репозиторито на дебиан, убунту и т.н. инсталирате ghex ( ghex2 ) едитора и отваряте тези 2 файла

/usr/lib/libGL.so.1.2
/usr/lib/xorg/modules/extensions/libglx.so

И двата съдържат стринговете ^0SGI^0  ( понеже има много ще ги познаете, че се моткат самотни и до тях в единия файл се мярка 1.2, а в други 1.4 )
Променяте ги на ATI и получавате -20 % спад процесорно време...  ;D [_]3

Имам 2 радеона ( 9550 и 9800ХТ), както и две интелски отрочета, всички машини направо си отдъхнаха, сайтове като zamunda, youtube и т.н. бяха голяма мъка, особено за старите Атлончета  :D

Надявам се темата да е полезна за доста хора, пуснах я защото не видях никъде подобно решение, а ако съм сбъркал секцийте, моля да ме извините.  ::)

P.S. Забравих да добавя, че на интелските карти също се слага ATI маркировка, защото от Макромедия явно признават само АТИ и Нвидия :)

Също така хардуерното ускорение не работи с Compiz !
« Последна редакция: Jul 16, 2009, 01:06 от vyrgozunqk »
Активен

dhelix

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
  • Distribution: Debian,FreeBSD
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #1 -: Jul 16, 2009, 08:21 »
Ако сте с flash 10

mkdir -p /etc/adobe
echo OverrideGPUValidation=true > /etc/adobe/mms.cfg

Активен

pvt

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 35
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #2 -: Jul 16, 2009, 16:21 »
vyrgozunqk, твоят начин не го пробвах, сигурен съм, че и той работи, обаче, dhelix, направо се родих с вградена NVIDIA GeForce 7050. На един от споменатите сайтове средно трийсет-четиридесет процента спад (от 80%) с процесорче Intel(R) Celeron(R) CPU 430 @ 1.80GHz!
 [_]3  [_]3  [_]3
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #3 -: Jul 16, 2009, 17:34 »
Двете неща практически вършат почти едно също, моя лъже проверката на флаша, докато неговия набива насилствено използване на хардуерното ускорение  ;)
Aбе важното е да поолекне системата, че на моменти ти иде да вземеш стенобойния чук или къртача... недай си боже да пуснеш да теглиш някой торрент с с по-висока скорост от 2 МБ/с.... и да се мъчиш да гледаш флаш е това вече е зор голям, ако някой знае дали има начин да "олекне" прехвърлянето на данни в/у дисковете, няма да е лошо да сподели, попринцип всички операции с по-висока скорост от 2-3 МБ ми товарят много здраво, всички дискове са ми в UDMA 5-6 режими, кърнъла е 2.6.28, ползвам EXT3, ReiserFS и NTFS, като файлови системи, разбирам на НТФС-а да тормози работата, но на native системите... ?!
Също ми е направило впечатление, че реално скорост по-голяма от 4-5 МБ за прехвърляне на файлове( от диск на диск ) не мога да постигна нито на моя атлон 2600 +, нито на Core2Duto...
Та сега почвам и с това да се занимавам, пфуу добре, че тия дни имам свободно време, че вече 1 година ме мъчат...
« Последна редакция: Jul 16, 2009, 17:37 от vyrgozunqk »
Активен

BOT_ev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 995
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #4 -: Jul 16, 2009, 17:41 »
Цитат
Двете неща практически вършат почти едно също, моя лъже проверката на флаша, докато неговия набива насилствено използване на хардуерното ускорение  ;)
При положение, че съм с GeForce 8800GT с 1GB рам и ми маже с удоволствие ще му го набия ;)
Активен

Get to da chopa !!!
----------------------------------------------------------------------

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #5 -: Jul 16, 2009, 19:28 »
vyrgozunqk питай Гошо, говорили му нещо hdparm -M128 (тук може и друго число да има според случая) и туко виж 2-3 резултат ще е една интересна статийка на О'Рейли.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #6 -: Jul 16, 2009, 19:58 »
Акустинчния менидмънд на мойта машина спецялно на единия диск е даже 242, на втория 180, звука така или иначе не ми пречи... на другия компютър няма как да проверя вмомента, защото сестра ми седи на него, но като цяло е същата истори... въобще е голяма мъка. :)

Така CoreDuo-то не се тормози като моя, но за сметка на това, пак не прехвърля с повечее от 4-5 МБ/с партишъън - партишъън ( той пък е само с 1 диск), което ми е много странно от къде се получава, преди години като ползвах още SuSe 10, мяткаше с около 10МБ ( моя спецялно ), докато при уиндоуса тогава ( 2000 ) ми стигаше по 25 МБ без никакъв проблем, но не е тук темата, може би ще трябва да отворя нова. ::)
Активен

completer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 347
  • Distribution: Debian 6.0
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #7 -: Jul 29, 2009, 22:22 »
Също така хардуерното ускорение не работи с Compiz !

Първо благодаря ти много за споделената информация дори си нямах представа, че мога да направя такъв спад!
Това за ускорението май не е вярно(или аз не съм разбрал правилно) при мен компиза работи както преди и glxgears си дават същите FPS
Активен

I'm using Linux and i'm proud of it!!!
I hate Windows and i'm also proud of it!!! :)

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #8 -: Jul 30, 2009, 01:43 »
Става въпрос, че хардуерното ускорение на флаш плеъра не работи под композитен мениджър,а не ускорението на самата карта.
Да ти кажа честно, лично аз не съм го пробвал и не съм сигурен дали е така, но до колкото помня беше нещо вързано с това, че флашовете са в RGB, и т.н.
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #9 -: Jul 30, 2009, 18:12 »
то целия уиб е   RGB. Що се мъчите намерете си някоя работеща алфа на 64 битовия флаш. Които могат де!
Активен

plandz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 535
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #10 -: Jul 30, 2009, 21:54 »
то целия уиб е   RGB. Що се мъчите намерете си някоя работеща алфа на 64 битовия флаш. Които могат де!

Защо,ти не можеш ли да дадеш линк?Да пробваме,не за друго...
Активен

Ако се чувствате добре,не се тревожете.Ще ви мине. - Murphy's Laws

tyuio

  • Гост
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #11 -: Jul 30, 2009, 22:51 »
http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html
самоче някой алфи не рбаотят добре.
Активен

jojof1

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #12 -: Dec 22, 2009, 17:25 »
Е АЗ ПРОБВАХ И ДВАТА МЕТОДА НО И ДВАТА НЕУСПЕШНО ПРИ ПЪРВИЯ НЕ НАМЕРИХ ТАКИВА ^0SGI^0  СТРИНГОВЕ (АЗ СЪм С УбУНТУ 9 10) А ПрИ ВТОрИЯ echo OverrideGPUValidation=true > /etc/adobe/mms.cfg  Permission denied
ДАНО АЗ бАрКАм НЯКАДЕ НО НЕ ПрОрАбОТИ НЯКОИ мАЖЕлИ ДА ДАДЕ ИДЕЯ
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #13 -: Dec 22, 2009, 17:29 »
Permission denied те това какво ти говори
еми пробваи като руут тоест ;
sudo <edi kakwo si>
освен това трябва да си с 64 ос за да стане иначе ядец...
Активен

jojof1

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Flash Player товари процесора - решено !
« Отговор #14 -: Dec 22, 2009, 19:55 »
bash обаче пак се прави на интересен и не дава пробвах. А пък съм и с 32 бит ОС и значи ядец  :) :) :) и проблема си остава тая Замунда направо ми забива
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
проблем при инсталиране на flash player
Настройка на програми
anni_79 7 19583 Последна публикация Jan 03, 2007, 11:24
от Lord Bad
Flash player
Кошче
alabal 2 3658 Последна публикация Jan 02, 2007, 20:31
от anni_79
Flash player
Кошче
Mati 1 3708 Последна публикация Jun 28, 2007, 23:05
от neter
Flash player Проблем
Настройка на програми
Neoromantic 10 5756 Последна публикация Jan 04, 2008, 22:03
от ico36
Проблем с кирилица, с flash player
Настройка на програми
bulg 5 3513 Последна публикация Feb 14, 2008, 10:57
от bulg