Автор Тема: Андроид под ГНУ/Линукс  (Прочетена 2099 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Андроид под ГНУ/Линукс
« -: Nov 23, 2009, 06:59 »
Някой случайно да знае дали може андроида да се пусне под virtual box или поне дали има някакъв емулатор за приложенията му? Не ми е спешно и не е толкова важно, но ако взема решение да си купя такъв телефон, ми се иска да знам на какво попадам и как същото ще се разбира с настолната машина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #1 -: Nov 23, 2009, 09:31 »
Не знам дали ще ти е от полза,но виж това: http://www.linuxtoday.com/infrastructure/2007111700426NWDV.Също така попаднах в нета на статия,в която се казваше,че без проблем при свързване на всеки Андроид телефон се монтира Sd картата му без проблем под линукс.Ако си инсталираш и Banshee то даже ти разпознава модела и операционната система на телефона и ти дава възможност да синхронизираш музикалната си колекция.Aз също обмислям покупка на HTC Hero,но няма да е съвсем скоро така,че не съм се интересувал с подробности.Досега всеки случай при моите телефони единствената синхронизация,която съм ползвал това е да си монтирам SD картата и да си прехвърлям данни от компа на нея и обратно.Друго синхронизиране като контакти,календари и прочие никога не са ми били необходими.Така,че специално за мен ще е идеален варианта.Ти ако търсиш обаче нещо по-специално  като синхронизация вече ще трябва да се поинтересуваш по-подробно  ;)
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #2 -: Nov 23, 2009, 10:27 »
Go_fire, свали си live android, няма да видиш много, но пак е нещо.
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

nikito_blend

  • Гост
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #3 -: Nov 23, 2009, 11:02 »
Здравейте. Аз имам HTC Dream (първия андроид телефон) и съм много доволен от него. Ако ще купувате Андроид телефон препоръчвам Motorola Milestone или някои друг на които разделителноста е 480 x 854 пиксела, по удобно ще ви е отколкото на 320 x 480 пиксела (каквито са на HTC засега).
А иначе тази програмка от Андроид Маркет смятам че би ви била много полезна:
http://code.google.com/p/connectbot/
Активен

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #4 -: Nov 23, 2009, 11:12 »
go_fire имаш лично съобшение. :)
Активен

mom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 266
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Compiz
    • Профил
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #5 -: Nov 23, 2009, 11:45 »
Привет,

Пуска се под VirtualBox - вчера пробвах, ама на моя лаптоп (Sempron 2800+ със 768 MB RAM) се влачи сериозно. Пусках специално порта, който е за x86 (или още по-точно билд-а за еееПЦ). Не успях да го накарам да показва (емулира) бутоните на телефона (Home, Menu, Call, Hangup, Back) и това е гаден проблем, защото софтуера активно разчита на тези бутони (най вече на Back)

По-добре се държи Android SDK-то. Теглиш си го от сайта им, разархвираш и там в дир. tools пускаш ./android - мяза ми на силно customize-нато qemu. Инсталираш си нужната(е) платформа(и), правиш си ADV и го стартираш (баш като виртуална машина). В резултат ти рисува 1 телефон и го разцъкваш него - мн. е весело и работи далеч по прилично от колкото x86 порта, да не говорим, че х89 в все още на Android 1.6, а актуалния е 2.0

Въпросната програмка ./android има един странен бъг (поне при мен) - повечето бутони ако ги кликаш с мишката НЕ СЕ КЛИКАТ :), а за по весело някои даже не се фокусират :):):). Трябва да се добереш до тях с TAB и да ги кликнеш с Ентер или Space.

И в заключение аз имам HTC Magic от 2 месеца и ти признавам, че съм влюбен в него. ИПфоне да яде 128 ряпи - единственото му предимство е мултитъч-а. А разнообразието от софтуер е страхотно. Гореупоменатия ConnectBot (ssh client) ме е спасявал вече от ходене до офиса. И напълно задължителната APNdroid с която да си изключваш/включваш internet-а през GPRS-а, защото аз за първите 3 дена след като купих телефона бях навъртял 25 лв. само от интернет. Тясното място при моя тел. е батерията. Не знам HTC на сайта си как не ги е било срам да тръснат такава лъжа, но при моя темп на позване (4-5 разговора, 4-5 СМС-а, и около 2-3 часа интернет и четене на книги) батерията издържа 2 дена со зор :)

Какичката от магазина ме предупреди за това и каза, че на Hero батерията била доста по-по-най и ми препоръча него, щото то почни нямало разлика в цената - 200 кинта явно не ги броеше за пари, но за мен са си пари.

nDrive работи идеално на Android

В заключение - ако си решил да си купуваш смартфон и не държиш на 800MPix камера или на лого с нагризана ябълка - с 3 ръце ти препоръчвам Андроид. Нямам впечатление от Моторолата, ама до сега свястна моторола не съм виждал (no flame за любителите на Моторола)

Поздрави
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #6 -: Nov 23, 2009, 13:48 »
По-добре ако искате линукс телефон, зарежете Андроид и се ориентирайте към n900. Това чудо е с Maemo, т.е. Debian. Има си dpkg, apt-get... Още го чакам телефона да тръгне на пазара, но вече си пуснах операционната му система:
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

bazu

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 810
  • Distribution: Debian
  • superman
    • Профил
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #7 -: Nov 23, 2009, 15:30 »
По-добре ако искате линукс телефон, зарежете Андроид и се ориентирайте към n900. Това чудо е с Maemo, т.е. Debian. Има си dpkg, apt-get... Още го чакам телефона да тръгне на пазара, но вече си пуснах операционната му система:

С maemo 5 е за леко уточнение и ще бъде доста скъпо в България, но пък от къде си го свалил маемото за пц... ако може линк :)
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #8 -: Nov 23, 2009, 16:55 »
http://maemo.org/development/sdks/
Това е Maemo 5 SDK
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

RealEnder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
    • Профил
    • WWW
Re: Андроид под ГНУ/Линукс
« Отговор #9 -: Nov 24, 2009, 12:03 »
Всъщност, SDK-то на Android си идва с емулатор:
http://developer.android.com/guide/developing/tools/emulator.html
Управлява се с adb , който е стандартния tool и при комуниация с истинско устройство
Активен