Проблемът тук е малко по-различен. Информацията в MBR дяла е щяла да се презапише, ако човекът си беше преинсталирал Windows-а след това. Само че той не иска да го преинсталира, а само да махне инсталираните Linux и Grub.
Punkoff, предишният път си действал малко нецелесъобразно. Инсталация с параметри по подразбиране не е удобна за временна инсталация на никоя операционна система. Не е трябвало да записваш bootloader-а в MBR, щом си мислел след това да го махаш. И все пак имаш решение на проблема - чети за командата fixmbr в recovery конзолата на Windows. С тази команда ще си върнеш bootloader-а на Windows без да го преинсталираш.
Когато искаш да тестваш някоя операционна система с идеята после да я махнеш, имаш два основни добри начина за инсталирането й. Първият - не записвай bootloader-а в MBR. Запиши го на дискета (евентуално flash памет) или избери да се инсталира на дяла, в който инсталираш въпросната ОС. Така, bootloader-ът на основната ти система ще се запази, а ще зареждаш тестовата система чрез устройството, върху което си записал bootloader-а му, или чрез указател към bootloader-а, намиращ се на съответния дял. Така, когато искаш да махнеш тестовата система, единствено ще е нужно да форматираш дяла, на който се намира.
Вторият начин - не инсталирай системата директно, а ползвай виртуална машина. Софтуерите за виртуални машини се инсталират като програми в основната ти система, имат възможността да имитират компютър в компютъра, ползвайки (директно или виртуално) хардуера на реалната машина, и ползвайки виртуални твърди дискове, представляващи файлове, в които да инсталираш виртуални системи. Така, когато искаш да махнеш тестовата система, ще бъде достатъчно да я изтриеш от списъка с виртуални системи. Виртуалните системи се стартират като програми в реалната система, така че ще можеш да си работиш и на двете системи едновременно без да рестартираш. За тази цел ти препоръчвам VirtualBox (можеш да я инсталираш и в Windows, и в Linux, а също и в други ОС), Qemu (мисля, че все още няма версии за Windows) и VMWare Server (малко за по-напреднали е Server изданието, но пък другите му издания са платени).
Тъй като говориш за Ubuntu, има и един трети начин - Wubi. Той ще инсталира Ubuntu в Windows като програма (не го бъркай с виртуалните машини, много по-различно е), а когато поискаш да махнеш тестовата система, просто трябва да я деинсталираш от списъка с програми. Успех