Автор Тема: Компотите и българите  (Прочетена 23509 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #45 -: Oct 10, 2010, 19:09 »
Въпросът е по-скоро как я вариш, а не от какво я вариш. Дядо ми вареше ракия навремето и си спомням че при дестилацията, първото което излиза просто се изхвърля, защото съдържа прекалено много метилов алкохол. После се мери и когато градуса стане определен, оттам нататък се взема. Също така накрая това което остава, също не се ползва, щото е лабаво и пак съдържа вредни дестилати. Та мога да си представя как някой дето прави домашна ракия с цел продажба, въобще не му пука за тези неща, меши ги там само и само да изкара повече и да продаде повече. Така че ако пиех ракия и ако трябваше да си купя такава, бих предпочел купешката, пред домашна, продадена от някой там чичка. В идеалният случай, щях сам да си я варя, само дето не знам как.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #46 -: Oct 10, 2010, 19:20 »
Въпросът е по-скоро как я вариш, а не от какво я вариш. Дядо ми вареше ракия навремето и си спомням че при дестилацията, първото което излиза просто се изхвърля, защото съдържа прекалено много метилов алкохол. После се мери и когато градуса стане определен, оттам нататък се взема. Също така накрая това което остава, също не се ползва, щото е лабаво и пак съдържа вредни дестилати. Та мога да си представя как някой дето прави домашна ракия с цел продажба, въобще не му пука за тези неща, меши ги там само и само да изкара повече и да продаде повече. Така че ако пиех ракия и ако трябваше да си купя такава, бих предпочел купешката, пред домашна, продадена от някой там чичка. В идеалният случай, щях сам да си я варя, само дето не знам как.

Отначало като тръгне му викат хората Първак (моя грешка) то е силно е се изхвърля, освен ако не си заклет алкохолик, на градус е като уйскито в дискотеката например

« Последна редакция: Oct 10, 2010, 20:08 от ROKO__ »
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #47 -: Oct 10, 2010, 19:58 »
Въпросът е по-скоро как я вариш, а не от какво я вариш. Дядо ми вареше ракия навремето и си спомням че при дестилацията, първото което излиза просто се изхвърля, защото съдържа прекалено много метилов алкохол. После се мери и когато градуса стане определен, оттам нататък се взема. Също така накрая това което остава, също не се ползва, щото е лабаво и пак съдържа вредни дестилати. Та мога да си представя как някой дето прави домашна ракия с цел продажба, въобще не му пука за тези неща, меши ги там само и само да изкара повече и да продаде повече. Така че ако пиех ракия и ако трябваше да си купя такава, бих предпочел купешката, пред домашна, продадена от някой там чичка. В идеалният случай, щях сам да си я варя, само дето не знам как.

Отначало като тръгне му викат хората Патуки то е силно е се изхвърля, освен ако не си заклет алкохолик, на градус е като уйскито в дискотеката например
Първак му викат хората . А на последното дето е най-слабичко му викат патуки.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5372
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #48 -: Oct 10, 2010, 20:01 »
Компотите - майната им на тях, ама за ракията, колко много знания. А наздраве тогава и да сте живи и здрави. И никакви отровни ментета.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3415
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #49 -: Oct 10, 2010, 20:39 »
И аз мисля че домашните ракии са изключително вредни. Всички са специалисти, всеки се хвали кой-по хубава р. бил направил, колко голям майстор бил и т.н. И цял живот на село пият отрови.

Особенно ако казанът е един за селото. Един я прави и 10 му седят на главата. А и той бърза и дава зор на огъня, щото след него има още един дето ще минава на казана....

Гледам във википедиата дават на метанола температура на кипене 64.7 oC а на етанола 78.4 oC. Така че сигурно метиловият алкохол излиза първи. Ама кой знае още колко гадории излизат...

Предпочитам хубаво уиски или столичная. [_]3 [_]3 [_]3
« Последна редакция: Oct 10, 2010, 20:42 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #50 -: Oct 10, 2010, 20:42 »
И аз мисля че домашните ракии са изключително вредни. Всички са специалисти, всеки се хвали кой-по хубава р. бил направил, колко голям майстор бил и т.н. И цял живот на село пият отрови.

Особенно ако казанът е един за селото. Един я прави и 10 му седят на главата. А и той бърза и дава зор на огъня, щото след него има още един дето ще минава на казана....

Гледам във википедиата дават на метанола температура на кипене 64.7 oC а на етанола 78.4 oC. Така че сигурно метиловият алкохол излиза първи. Ама кой знае още колко гадории излизат...

Те щото пият цял живот отрова за това живеят до 80-90 години. Аре моля ти се не пиши глупости или като не си запознат - cityboy...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #51 -: Oct 10, 2010, 20:53 »
Коя вредна , коя не аз по-хубава от домашна ракия не съм пил да не казвам че и уиски (шутландски и ирландски боклуци) неможе да се сравни с една домашна смукинева на 3 годинки апък който иска да си пие купешките боклуци били полезни (това звучи малко като водка с витамин C ) .
« Последна редакция: Oct 10, 2010, 21:15 от chen_dzen »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #52 -: Oct 10, 2010, 21:20 »
Тая снимка ще доведе до гневни изблици всеки freak на тема здравословен живот. Мазното месо и холестерола, Дерби дето е пълно с всякакви Е-та и злата ракия :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3415
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #53 -: Oct 10, 2010, 21:55 »
Класика - и постлано с вестник отдолу.
PS:. абе лъжат че пият домашна. Виждам остатъци от бандерол!
« Последна редакция: Oct 10, 2010, 21:58 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #54 -: Oct 10, 2010, 22:17 »
Тая снимка ще доведе до гневни изблици всеки freak на тема здравословен живот. Мазното месо и холестерола, Дерби дето е пълно с всякакви Е-та и злата ракия :)
има и мако фибри за премляскване  :D   ;)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #55 -: Oct 10, 2010, 22:29 »
В този форум само тема "За и против домашната ракия" не сме пускали. Предварително казвам, че съм твърдо "За". Уискито да си го пият шотланците и ирладците, които допреди 200г. са живели в колиби заедно с прасетата си.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #56 -: Oct 10, 2010, 22:36 »
Абе досега не съм пил домашно уиски за да оценя...ъммм...домашните му качества. Някой между другото да знае за варианти да се прави домашна бира? Ракията не ме интересува, обаче идеята да си правя сам бира е интригуваща.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #57 -: Oct 10, 2010, 22:41 »
Елементарно. Проверяваш коя пивоварна е най- закъсала и купуваш съоръженията. И ще си пиеш твоя, собствена бира. Пил съм жива бира, която се прави на място, но машините и съдовете бяха доста големи и според мен не ставаха за монтаж в апартамент под 500кв.м. В етаж от къща може би ще се поберат.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #58 -: Oct 10, 2010, 23:18 »
Сварихме ракия в редакцията. Ало, митницата, искате ли акциз?
http://e-vestnik.bg/3434

Владислав Ташков: И най-скапаната винпромска ракия е по-добра от домашната
http://e-vestnik.bg/?p=8502&cp=1

Цитат
- Кой е най-фрапантният случай с домашна ракия, която сте изследвал?

- Най-фрапантният случай, който си спомням, беше през 1999 година. Студентка по медицина дойде при мен преди Коледа с една бутилка водка и ме помоли да я изследвам. Оплака ми се, че много харесала момче от съседната група, изгонила приятелката си от стаята в общежитието, обаче онзи пил от въпросната водка и се трупирал, цяла нощ повръщал и плановете й да изкара нощта с него се провалили. Оказа се, че на водката й няма нищо. Попитах я дали не са пили нещо друго, а тя каза: „Домашна ракия, но тя е много хубава - татко я прави”. Накарах я да донесе съвсем малко от нея и тя ми донесе. Няма да се спирам на ненормално високото съдържание на метанол, но в тази ракия, освен оцетна киселина, имаше огромно количество етилацетат и забележете - имаше и ацетон, тоест – изопропиловият алкохол беше тръгнал да се окислява до ацетон. Цяло чудо е, че онзи е останал жив.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3415
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #59 -: Oct 10, 2010, 23:19 »
Цитат
обаче идеята да си правя сам бира е интригуваща.
И я консервираш в буркани за зимата.

Твърдо съм против купешките бири!!!  Освен живата.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.