Не искам да остана неразбран - задачите са NP да и не са лоши като идея. Според мен обаче реализацията им куца - нямат реализатори
т.е. представянето (и провеждането) на конкурса не е на ниво (не са задачите)
и аман вече от тоя мечо пух (мед ми излиза от пъпа вече)
Предполагам завоалираните им обяснения идват само и само да не дадът в псевдо-код алгоритъма който реализират (защото веднага истината ще лъсне) а оттам идват основно грешните разбирания.
Второ Защо не си дават кода на тестера (напр. топкодер го дават и е разрешено да си оптимизираш програмата спрямо тоя код). Трето много им е статичен сайта - сваляш на doc или pdf (не помня точно) и след половин - един месец ..ако имало грешка, па ако случайно са разбрали че имало па дават на всички по незнам си колко т. бонус (щото ние не сме видели че има ама ви тествахме с грешката и еди-кой си победи) т.е. ако си открият грешката не подменят документа (предполагам заради вече изтеглилите го) ами като ги мързи да си го направят динамичен сайта - топкодера напр. почти винаги отриват грешки и ги оправят на момента и подменят страницата с условието (И това е вкл. в услвията на турнира с които се съгласяваш при заявка за участие)
clovenhoof Говорех за МАРАТОНите на топкодера, не за алго, концептуализация, спецификация, архитектура, дизайн, разработка, асемблиране, тест, прототитпиране, отладка, студио и пр. състезанията там.
МАРАТОНът е 2 седмици в топкодер, отделно има понякога и за повече време 4 и повече седмици - от един такъв ми остана и една тениска от НАСА, не че написах кой знае какъв код моята бе по-скоро за участие (не остава време вече - за участие, иначе си ги следя и мечо и топа

)
Да лесни са задачите и имат много лесно решение обик. и най-простият метод на "грубата сила" работи - проблемът им е само ограничението по време - затова се водят НП или ако мога да цитирам колега топ кодер: "There is always a simple, neat and elegant brute force solution."
П.П. Това нашето "недоносче" малко ми напомня за това как веднъж се шегуваха от Господари на ефира с едно подобно предаване на състезателен принцип където на въпроса колко градуса е ъгъла в правилния петоъгълник - отговорът беше 72 и беше признат за ВЕРЕН?! Като възможни отоговори бяха дадени още 3-4 ст-ти, най-голямата беше 90 градуса - НЯМАШЕ ТЪП ъгъл, а те от вписаните само правилните 3 ъгълници имат остър, правилен 4 ъгълник е 90 градуса и от 5 нагоре да все тъпи. та ще цитирам господарите - "Е как от всички грешни отг. човекът избра точно този който ще му признаят за верен"?
Истината е че тук няма ясни правила дефинирани ПРЕДВАРИТЕЛНО т.е. напр. човек си е решил най-добре задачата но заради бъг-че във вход/изхода (което те му оправят за да могат да го пуснат да се състезава) му вземат ПРОИЗВОЛЕН бр. точки т.е. колкото да дойде след "нашия" човек в класирането (обик. 50 понякога и повече). Поне си ги признават, но защо не ги вкл. ПРЕДВАРИТЕЛНО в условията за участие и да не са произволен ами фиксиран : напр. за В/И грешка 50 , за заемане много памет колкото те нямат на тестовата машина (т.е. човекът вкъщи имал повечко а не заради грешен алгоритъм) 100 т. и Защо не публиквуат предварително всички изисквания (дават само за колко време и какви езици) - памет, размер на кода и пр.
и т.н. все организационни проблеми.
Най-лошото е че не се учат от "грешките" си...
Ами като не могат да организират такива събития по-добре да не се захващат. - е моето (и на уста Кольо Фичето) лично мнение .