Автор Тема: Архитектура на C приложения  (Прочетена 674 пъти)

koleto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Здравейте. Тази година покрай университета ми се наложи да понауча малко неща на C. Всичко върви добре и дори ни научиха на няколко по-трудни неща в езика, но преди няколко дни осъзнах един тъжен за мен факт. Нямам си представа как да структурирам цялостна програма писана на езика C. Почнах да чета неща по въпроса но останах още по-бъркан. В header файловете не можело да имаме функции и не било добре да имаме много c файлове. Ако това е вярно как, човек може да си раздели функционалността на приложението на модули? И въобще в C цели ли се това? Гледа ли се да имаме разделение на логиката? Пробвах да разгледам и някой примерни програми, но пак не ми стана много ясно. Знанията ми са стигнали до едно място и сега са в застой и не знам на къде да продължа. Ако става въпрос за ООП там ми е ясно как да си направим някаква архитектура. Има ли нещо като design patterns за C? Ако няма, как се нарича тази част от човешкото знание която се занимава с архитектура на процедурните приложения? Ще се зарадвам на всякаква помощ.

И преди няколко дни бях попаднал на GNU документи описващи как се структурира приложение на C но сега не мога да го намеря...
Активен

Поражение не съществува, докато човек не се признае за победен!

rcbandit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 144
    • Профил
Активен