Автор Тема: Помощ за две програми на C++  (Прочетена 2880 пъти)

bafi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
...
« Последна редакция: May 17, 2011, 07:31 от bafi »
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #1 -: May 11, 2011, 19:46 »
Всеки семестър все едни и същи задачи...
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

c111100101

  • Гост
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #2 -: May 11, 2011, 20:03 »
Ако не дадеш стимул със заплащане, едва ли някой ще се навие да ти напише програмите. Хората ценят времето си и труда си!
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5360
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #3 -: May 11, 2011, 20:11 »
Същите даскали -> същите задачи дават.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #4 -: May 12, 2011, 16:13 »
Ето ти втората задача :) не е най-удачното решение ама не ми се мисли, не ми се занимава виждам, че и при тебе е така :)
Код
GeSHi (C++):
  1. #include <iostream>
  2. using namespace std;
  3. int main() {
  4. int X[15], max_pos = 15;
  5. for (int i = 0; i < 15; ++i) {
  6. cin >> X[i];
  7. }
  8.  
  9. for (int i = 0; i < 15; ++i) {
  10. static int tmp_max = 0;
  11. if (X[i] > tmp_max) {
  12. tmp_max = X[i];
  13. max_pos = i;
  14. }
  15. }
  16. for (int i = 0; i < max_pos; ++i) {
  17. if (X[i] < 0)
  18. X[i] = 0;
  19. }
  20.  
  21. for (int i = 0; i < 15; ++i) {
  22. cout << X[i] << endl;
  23. }
  24.  
  25. return 0;
  26. }

Първата не ми се занимава да я правя. Един съвет ако не ти се занимава с това просто се откажи. Аз така направих и не съжалявам, но пък си ми остана хоби.

@c111100101 За тези задачи колко пари мислиш, че трябва да даде човека? :) Трябва да отвори една книжка и за 5 мин. и да не знае нищо ще може да ги направи.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

c111100101

  • Гост
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #5 -: May 12, 2011, 16:41 »
Е да втората задача лесна. Ама за първата ще трябва да се пише доста повечко код. Най-малкото заради графичния интерфейс и базата данни за вложителите.
Също така ако се направи и добро извеждане на грешките, сложат се коментари в кода, написването на програмата вече определено ще отнеме доста повече време и усилия от това, което си отделил за втората програма :)
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #6 -: May 12, 2011, 16:51 »
@c111100101 Къде пише, че трябва да има GUI? Просто трябва един списък да се напълни и да се правят обработки върху него. :) Не споря, че е малко по-трудна ама за половин- един час ще си я направи сам.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

c111100101

  • Гост
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #7 -: May 12, 2011, 17:21 »
@c111100101 Къде пише, че трябва да има GUI? Просто трябва един списък да се напълни и да се правят обработки върху него. :) Не споря, че е малко по-трудна ама за половин- един час ще си я направи сам.
Пише, че програмата трябва да има меню, това ме кара да си мисля, че трябва да има GUI. Макар, че като се замисля, може да се извежда меню и в конзолен текстов режим. :)
« Последна редакция: May 12, 2011, 17:22 от c111100101 »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #8 -: May 12, 2011, 17:46 »
@c111100101 Къде пише, че трябва да има GUI? Просто трябва един списък да се напълни и да се правят обработки върху него. :) Не споря, че е малко по-трудна ама за половин- един час ще си я направи сам.
Пише, че програмата трябва да има меню, това ме кара да си мисля, че трябва да има GUI. Макар, че като се замисля, може да се извежда меню и в конзолен текстов режим. :)

Това, че трябва да има меню не означава, че менюто трябва да е с GUI.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bafi

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #9 -: May 14, 2011, 10:37 »
...
« Последна редакция: May 17, 2011, 07:31 от bafi »
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #10 -: May 15, 2011, 09:24 »
Borovak ... защо? Защо го направи? Сега този ще получи 6-ца, докато си е седял в кафето, а някой, който наистина се е потрудил, но не му е напълно ясна материята, ще получи например 2-ка.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #11 -: May 15, 2011, 09:29 »
Borovak ... защо? Защо го направи? Сега този ще получи 6-ца, докато си е седял в кафето, а някой, който наистина се е потрудил, но не му е напълно ясна материята, ще получи например 2-ка.

Защото тоя дето е получил 6-ца ще иде на интервю за работа като програмист и ще му лепнат да напише един алгоритъм и след това ще го изхвърлят и ще му кажат, че за нищо не става, докато този който е получил 2-ка ще отиде, ще им покаже, е знае (без значение малко или много) и ще го наемат да го обучат и да работи.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #12 -: May 15, 2011, 09:35 »
Borovak ... защо? Защо го направи? Сега този ще получи 6-ца, докато си е седял в кафето, а някой, който наистина се е потрудил, но не му е напълно ясна материята, ще получи например 2-ка.

Защото тоя дето е получил 6-ца ще иде на интервю за работа като програмист и ще му лепнат да напише един алгоритъм и след това ще го изхвърлят и ще му кажат, че за нищо не става, докато този който е получил 2-ка ще отиде, ще им покаже, е знае (без значение малко или много) и ще го наемат да го обучат и да работи.

Каквото и да ми говориш - не е правилно!
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

historymaker

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Ubuntu 11.04
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #13 -: May 15, 2011, 22:10 »
Аз съм съгласен с backtolife!!! Защото това което казва е правилно !!! Аз съм се затворил в къщи и си спуквам гъзъ от учене на математика и С и не съм виждал външния свят от незнам колко време но знам защо го правя (предполагам че всеки ще разбере защо!!!) защото това е правилния начин ако се затруднявам с нещо тогава търся помощ но за да ми бъде дадена основа на някаква последователност поради натрупания отпит на другите иначе гледам сам да се оправям щото знам че един ден ще трябва да разчитам на себе си!!!
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Помощ за две програми на C++
« Отговор #14 -: May 16, 2011, 10:30 »
Първо задачката е лесна, пък не бях писал от доста време нищо та реших да я напиша за кеф :) Второ много слабо ме боли ... дали ще има някой 6 или 2. Пък и тук в БГ всичко си е шмекерска работа, та да не разваляме традицията.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"