Автор Тема: Програма за програмиране  (Прочетена 6061 пъти)

ivo3d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
  • Distribution: Mint Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Програма за програмиране
« Отговор #15 -: Jun 04, 2011, 13:25 »
Все пак е хубаво да споменеш какво точно програмираш. На мен за уеб най-много ми харесва NetBeans, че даже е и open-source.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за програмиране
« Отговор #16 -: Jun 04, 2011, 13:57 »
WinSCP го ползвам за доста различни дейности освен да копирам файлове. Удобен е за подръжка на сайтове или поне на мен ми е в пъти по-удобен от кой да е такъв в линукс, особено ако трябва да визирам gftp :) Не знам, явно е въпрос до впасване с задклавиатурното устройство :)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Програма за програмиране
« Отговор #17 -: Jun 04, 2011, 19:57 »
WinSCP го ползвам за доста различни дейности освен да копирам файлове.
май и на тебе не ти е ясно за какво го използваш и си чешеш клавиатурата. Да не подпираш с него сървъра да не падне от рака, хайде осветли ни и ние да станем напреднали потребители.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за програмиране
« Отговор #18 -: Jun 04, 2011, 20:19 »
Цитат
май и на тебе не ти е ясно за какво го използваш и си чешеш клавиатурата. Да не подпираш с него сървъра да не падне от рака, хайде осветли ни и ние да станем напреднали потребители.

Това някаква мания тресе младежта напоследък да се правят на интересни костенурки нинджи, но както и да е де...
Има чудесен ( семпъл ) вграден текстов редактор, връзваш се към няколко протокола, има си терминал и още един куп *екстри, които ти правят живота малко по-лесен. Достатъчно ли си осветлен?
« Последна редакция: Jun 04, 2011, 20:24 от runtime »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Програма за програмиране
« Отговор #19 -: Jun 04, 2011, 20:53 »
Това някаква мания тресе младежта напоследък да се правят на интересни костенурки нинджи, но както и да е де...
язък, мислех че има вграден тетрис...

   Има тука едни други нинджи дето си знаят само Уиндовс / Мак програми за да си решават проблемите и инсталират Линукс за да са куул и да оревават форумите (особено Линукс такива).
Седни прочети какви инструменти и технологии има в Линукс и си избери някои (използвам мн.число защото има доста голямо разнообразие). А не да ревеш как програми за други ОС-и не вървяли добре под Линукс. Ще ти дам жокери sshfs, curlftpfs, fish ...

   И не в Линукс няма терминали и редактори  ;D

   Надявам се, че не стартираш putty под Wine за да се свържеш към Windows server с инсталиран open ssh server и Apache / Xampp, че тогава ще те призная.
 [_]3
« Последна редакция: Jun 04, 2011, 20:56 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за програмиране
« Отговор #20 -: Jun 04, 2011, 21:00 »
И къв точно ти е проблема на тебе? Лявото ти топче е по-голямо от дясното ли? Аз какви програми ще ползвам си е мой проблем и не виждам теб какво те касае, освен ако всяко 28 не ти идва while-то. Къде точно ме видя да оревавам ортълъка също не те знам, но очевидно имаш очни проблеми, на които решение ще намериш в очни кабинети, не тук.

Също не разбирам защо трябва да ползвам 6 кофи софтуер, като мога да ползвам един който личностно си ме кефи?

Шантав народ вирее тука...

П.С. А и не е нужно да ми даваш примери, достатъчно добре съм запознат с тях!
А сега завий у лево и право в /dev/null
« Последна редакция: Jun 04, 2011, 21:01 от runtime »
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Програма за програмиране
« Отговор #21 -: Jun 04, 2011, 23:38 »
Най-точно на notepad++ пасва Geany мисля.Доста често го ползвам.Netbeans също е добро, по-удобно ми е за упражнения с python откокото да драскам в  конзолата.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Програма за програмиране
« Отговор #22 -: Jun 05, 2011, 00:13 »
Така като гледам тука почва да става напечено  :) Моят съвет към автора на темата е да си отвори пакетният мениджър и да зададе търсене за text editor или ide (евентуално да добави и езиците, за които ще се ползва) и да ги разглежда един по един докато не се спре на това, което му хареса (на него, не на нас) най-много. Всеки си има различни критерии и вкусове ;)
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Програма за програмиране
« Отговор #23 -: Jun 05, 2011, 01:28 »
@bop_bop_mara - темата беше изчерпана много в началото.

А как няма да става напечено, като имам чувството, че китайците са почнали конвейерно производство на потребители, при това дефектни. На всичкото отгоре тук взеха да идват на талази.
Единия обяснява, че в линукс нямало терминали и редактори, другия, че нямало папки, третия, че WinSCP имал тетрис и т.н. и т.н [_]3

Този народ наистина се е сбъркал нещо :)
Активен