Автор Тема: Има ли видеоразгвори през SKYPE под Убунту  (Прочетена 2165 пъти)

mnedjalkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
 Здравейте.Искам да попитам възможно ли е да се провеждат видеоразговори през Скайп под Убунту?.Ако е така да ми кажете марка на камера с която е възможно,защото с моята  philips sps 600   nc  е невъзможно.
Благодаря.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Стартирай една програма Cheese и виж дали няма да ти изкара изображение.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

vyrgozunqk

  • Гост
Колегата е пропуснал да ти кажа, че ако я нямаш трябва да отидеш в софтуерния център и оттам да си я инсталираш...
Активен

fanfolet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 103
    • Профил
Така като гледам, май ще ти трябва нова камерка, ако искаш да имаш видео през скайп. Виж тук - http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1372019
Активен

edmon

  • Гост
Tи потърсили в интернетЯ...:))
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1372019
Активен

mnedjalkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Изображение има.Макар и много лошо.Просто на Скайпа не тръгва.Иначе камерата има микрофон и за настройки на звука на Убунтуто ми го дава и ми дава опция да избера микрофона на камерата.Пробвах и с една друга камера на мой приятел,която е марка mediatek,но и снея не става.Изобщо дали е възможно да се провеждат видеоразговори през скайп пол Линукс?Някъде бях чел,че самия Скайп не позволява това.
Активен

ieti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
  • Distribution: Arch, Debian
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
При мен работи без грижи с камерка Logitech C310. Работи прекрасно със стандартния gspca драйвер. Преди пак имах нещо на logitech и с него пак не съм имал проблеми.

Попринцип преди да купиш нещо което ще ползваш в линукс почети как се поддържа и дали евентуално има някакви проблеми.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Изображение има.Макар и много лошо.Просто на Скайпа не тръгва.Иначе камерата има микрофон и за настройки на звука на Убунтуто ми го дава и ми дава опция да избера микрофона на камерата.Пробвах и с една друга камера на мой приятел,която е марка mediatek,но и снея не става.Изобщо дали е възможно да се провеждат видеоразговори през скайп пол Линукс?Някъде бях чел,че самия Скайп не позволява това.
Колега отвори един терминал и стартирай тази команда:
Код
GeSHi (Bash):
  1. LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype
Това ще стартира Скайп и ако имаш късмет и камерата ще заработи.
Активен

mnedjalkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Нищо не става.Пак няма видео и след като изпълня тази команда.Нито с Филипса,нито с Медиатек.Явно ще трябва да си търся друга камера.Моля,за марки и модели камери,който биха ми свършили работа,ако някой ползва,моля да сподели.
Благодаря.
Активен

evgeny81

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
  • Distribution: openSUSE ;Calculate ; Arch Linux
  • Window Manager: KDE4; KDE4; KDE4
    • Профил
Ако си с Убунту 32 бита можеш да добавиш хранилището на скайп и от синаптик да инсталираш по предната версия на скайп с нея камерата ти ще работи със сигурност
Активен

edmon

  • Гост
ималиш ли инсталиран libv2l-0 iили  нещо такова
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Този въпрос ми е познат, но малко позагубихме ubuntuusers-bg.org, та имам чувството, че отговарям втори път за същата камера. Не, няма да работи. Срещу нея има потвърден бъг, че не работи със skype и cheese, но работи с VLC и ... "нещо". В момента не мога да го намеря, липсва ми USBID, но отговора ми си е в убунту форума, само трябват няколко дни да го върнем на линия ако някой го интересува кой точно бъг е ухапал колегата.

@mnedjalkov пробвай Logitech камери, обикновено работят добре. Смени твоята с някой приятел, който няма да има нищо против. По-късно днес мога да ти пратя модела на моята камера Logitech, която работи нормално с LD_PRELOAD и skype, в момента просто е в къщи и изключена от компа.

ieti ме подкрепя за Logitech :)
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Точно тази камера има проблеми и под МSFT Windows. Работи през 99% добре, но когато реши да прави номера - няма оправия !
Активен

mnedjalkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 17
    • Профил
Да,правелно.Колегата от предпоследния пост отговаря за втори път за тази камера.Понеже загубих Убунту форума и нямаше как да питам за това пуснах темата тук.Стана ми ясно,че тази камера не може да работи под Скайп.По-скоро пуснах темата за да разбера дали изобщо е възможно да има видеоразговори през скайп,понеже както бях написал някъде четох,че самия скайп не позволява такива под Линукс.И щом има бих искал да разбера марка и модел на камера от потребители,които вече ползват тази опция за да не купувам камери през ден,който после няма какво да правя.Ще ви бъда благодарен ако ми напишете марката и модела на камерата,която вие ползвате когато имате възможност и ще ми помогнете за втори път за което много благодаря и явно ще трябва вече да черпя. [_]3
Активен

malin

  • Гост
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Skype
Настройка на програми
tlf 7 8844 Последна публикация Jul 09, 2004, 19:39
от tlf
Инсталация на Skype
Настройка на програми
riko_l 2 5453 Последна публикация Sep 24, 2004, 13:26
от mos
Skype - разговори по интернет
Настройка на програми
dob4o 5 6659 Последна публикация Nov 10, 2004, 19:55
от alabal
Оптична мишка и skype
Настройка на програми
knoppix 2 4936 Последна публикация Nov 15, 2004, 20:20
от knoppix
Проблем с Skype
Настройка на програми
Demon_A 2 4929 Последна публикация Mar 16, 2005, 00:48
от alabal