Автор Тема: Въпрос  (Прочетена 1201 пъти)

vitoorianoo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Въпрос
« -: Jun 11, 2012, 21:56 »
Незнам дали му е тука мястото !!Извинете ме ако не е ,но неможах да се ориентирам къде другаде да го публикувам!!!.....Както и да е -искам да питам за кабели от лаптоп към ТВ кое по-добре - HDMI - HDMI  или HDMI - DVI !? БЛагодаря ви предварително за рабирането
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос
« Отговор #1 -: Jun 11, 2012, 22:05 »
HDMI - HDMI
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

vitoorianoo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Въпрос
« Отговор #2 -: Jun 12, 2012, 12:29 »
А защо!?Можеш ли да ми кажеш!?
Активен

annikoloff

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
  • Distribution: Windows 8 Pro
    • Профил
Re: Въпрос
« Отговор #3 -: Jun 12, 2012, 12:46 »
Незнам дали му е тука мястото !!Извинете ме ако не е ,но неможах да се ориентирам къде другаде да го публикувам!!!.....Както и да е -искам да питам за кабели от лаптоп към ТВ кое по-добре - HDMI - HDMI  или HDMI - DVI !? БЛагодаря ви предварително за рабирането
DVI няма да ти поддържа аудио връзка (HDMI 1.3+ поддържа аудио) и HDCP (възпроизвеждане на защитено съдържание). Иначе видео сигнала от цифров DVI-D може да се вкара директно в HDMI с обикновен преходник.
Активен

Нямам време да се занимавам с глупости. Затова ползвам Windows.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5369
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос
« Отговор #4 -: Jun 12, 2012, 14:32 »
Такааа, ти хубаво разпитваш: кое, как и защо ? Ама я ми кажи ти колега, направи ли си труда за 10-15 минутки да прочетеш за всички тези стандарти (VGA, DVI, HDCP и HDMI), и да си изясниш нещата един път завинаги ?

Според мен не си си мръднал и пръста. Очакваш всичко наготово, смляно и сдъвкано инфото за мултимефийните интерфейси и кореспондиращите им кабели.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

vitoorianoo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Въпрос
« Отговор #5 -: Jun 12, 2012, 14:47 »
Не си мисли че не съм си мръднал пръста!!!Напротив!Търсих ,но за съжаление ,уви не можах  да намеря отговор.....не съм от хората които чичко гугъл не им служи за нищо освен за главна страница!!!!!Просто този път неможах да намера инфо!
Активен

Kedr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
    • Профил
Re: Въпрос
« Отговор #6 -: Jun 12, 2012, 18:18 »
Много съжалявам за тези хора.

hdmi-hdmi няма промяна за сигнал, така ще има по-малко изопачаване.
Активен