Автор Тема: Windows -> Ubuntu  (Прочетена 6629 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #30 -: Sep 05, 2012, 23:12 »
- уеб дизайнер съм и ми трябва Photoshop. Не дизайнвам, но ми трябва да режа разни неща. Чувал съм, че GIMP е чат-пат ставаща алтернатива на PS, но нямам представа дали ще ми свърши работа за целта. Като цяло питам GIMP ще ми свърши ли работа и ако случайно не ми свърши - PS може ли да се подкара, под Wine например?

А? Че той Photoshop-a не работи само на Windows. Дето се вика GetAMac - тъкмо ще видиш последните Ubuntu-та откъде "заемват" идеи, но ще пиеш така да се каже от Извора.

PS: Почти всички дизайнери (по-елитарните такива) работят на Mac.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

barakuda28

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #31 -: Sep 05, 2012, 23:25 »
Разцъквал съм Mac малко, не ми хареса.
А и на всичкото отгоре не съм богат :D Под 2000 лв не знам дали падат.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #32 -: Sep 06, 2012, 00:03 »
- уеб дизайнер съм и ми трябва Photoshop. Не дизайнвам, но ми трябва да режа разни неща. Чувал съм, че GIMP е чат-пат ставаща алтернатива на PS, но нямам представа дали ще ми свърши работа за целта. Като цяло питам GIMP ще ми свърши ли работа и ако случайно не ми свърши - PS може ли да се подкара, под Wine например?

А? Че той Photoshop-a не работи само на Windows. Дето се вика GetAMac - тъкмо ще видиш последните Ubuntu-та откъде "заемват" идеи, но ще пиеш така да се каже от Извора.

PS: Почти всички дизайнери (по-елитарните такива) работят на Mac.

Абе то с Mac всеки може да бъде елитарен дизайнер. Авангардното е да станеш такъв с нещо различно от Mac ;)

Та викам да не спираме баракудата, щом е решил да се пробва -- от опит глава поне не боли. А ние с каквото можем ще се опитаме да помогнем.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #33 -: Sep 06, 2012, 11:32 »
Нуб много си готин, но тоя Мац ще ти изяде главата и това е. Вярно е, че подигравателно наричам Юнити „Мац ОС Лайт“, ама нещата не седят изобщо така. От Мац не тръгва нито една идея. Дори и композитните управители ги имаше преди Мац за широка гама ОС включително за телефони.

Не е коректно да се казва, че Обединението взема идеи от Мац, при положение, че тези идеи не са на Епъл. Моята подигравка в случая е просто откровен цинизъм, но в сатиричен контекст е позволено, докато не може да бъде ползвано в сериозен аргумент.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Mitaka

  • Гост
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #34 -: Sep 06, 2012, 12:47 »
Имаше един лаф: "Как ще изглежда новият Windows?" "Ами... нека да излезе MAC OS, и ще видим".
МС се опитаха да направят нещо сами (виндовс 8), и се видя какво могат, а именно - че нищо не могат. Поне откъм дизайн. Да ме извиняват, ама... тия квадрати 12 годишния ми братовчед няма да ги предложи като дизайн... а кой пък ги е одобрил - идея си нямам.

Та, кой от кого краде?
Всеки от всеки. Едни крадат повече от други.
Последно време дизайна продава - факт. И е нормално една фирма с ресуср от милиарди да има по-добър дизайнер от друга, с ресурс милиони примерно.

Но ето, този път поне откъм дизайн МС не са крали. Друга толкова уродливо изглеждаща ОС няма. То дори Виндовс 3.11 е по-добре от това недоразумение...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #35 -: Sep 06, 2012, 12:56 »
A-a-a Program Manager/Files Manager. беше си убавило. Това показа на бедния българин що е туй графика и как се яде. Манийка. Тогаз и разбрахме, че мишонко има много повече приложения извън NC, където вдигаше производителността страшно, ама си бе скъпо удоволствие. Спомням си деветдесет и пето лето, като сефте си купих мишле, каква неземна радост беше и какво ахкане имаше в техникума. Половината курс не знаеха, за какво се ползва. Какво половината, почти всички.

Ама всъщност ссе обадих, за да кажа, че в горният коментар иконката представллява осмица и затваряща скоба, което св случая се превежда грешно от форумната система. В нарушение на правописните правила може да се избегне с добавен интервал или евентуално скобата да се подаде прекодирано.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #36 -: Sep 06, 2012, 16:43 »
@ go_fire   Отдавам снощното ти раздразнение на ракийката, която си си пиел. Аватара ми ... сега ще нахокаш и Кирил и Методий, че не измислили техен си знак за 3,14. Гледам в мое отсъствие се е изявил един казармен рефлекс - имахме един казанлъчанин 50 кила с мокри гащи, та въпросния дребосък като му се опъне някой новобранец и нашия човек надава вой, за да го чуят старите и да тичат на помощ.
Дано не ви се налага да работите нещо ново и непознато с хора, чието отношение е като вашето към новите и незнаещите тук. Тогава жална ви майка.
Безнадежден не мисля че съм. След младежките щуротии се стремя да съм умерен във всичко. Така че имайте се за върхари, а аз отвреме-навреме ще дръпвам кончето на балона ви та да не полети много нависоко.
"Затова се отнасяй към всеки човек сериозно, като към по - умен от теб.Никога не подценявай никого"   Не е моя мисъл.

Наздраве за довечершната ти ракийка.

 
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #37 -: Sep 06, 2012, 17:51 »
Всъщност извинението ми бе продиктувано от ракията. Не исках да си развалям удоволствието във флейм, който щях да спечеля, но темата изтрита, а аз нахокан. Светите братя не е съвсем сигурно, че са измисляли азбука, но дори по официалната теза, това не е азбуката, на която пишеш  в момента. Такива умерени, а всъщност доста крайни, винаги са ме дразнели. Специално този форум има невероятно търпеливи потребители, който отговарят дори на въпроси за собственически ОС. Прави се, че не ме забелязваш и аз ще се старая да не ти отнасям виртуални крушета.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #38 -: Sep 06, 2012, 18:11 »
Разцъквал съм Mac малко, не ми хареса.
А и на всичкото отгоре не съм богат :D Под 2000 лв не знам дали падат.

Втора ръка вървят под 1000 лева така че мита за "богатите" вече не минава.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #39 -: Sep 06, 2012, 18:54 »
Моя лаптоп с подобни параметри, взех за под 400  пак на втора употреба. Върви си и още как.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #40 -: Sep 06, 2012, 18:56 »
@go_fire

А извинявай, продължавай да играеш не футбол, а ритнитопка, продължавай да си палиш огъня с драсни-пални-клечица. За крошетата - застани пред огледалото и ако искаш нанасяй и реални, не само виртуални. Какъв флейм си щял да спечелиш, този за разни измишльотини, които се опитваш да вкараш в употреба? Специално в този форум има доста индивиди като теб, които вместо да помогнат първо гледат да напъдят неопитните и след това да се отдадат на раздумка с братята си по оръжие, пардон по форум. А на всичкото отгоре в този форум съм питал само веднъж като съм отдал дължимото на хората, които си изкарват прехраната с тези технологии. Погледни си последния ред от подписа и виж кой е краен! За капак ще ти кажа, че когато си бил в техникум аз съм бил в университет и ако си мислиш, че ще ме подплашиш с разни "виртуални крошета" си сбъркал адреса.

Може да не ви харесва някой да ви разваля хортуването, но хем искате да популяризирате тази ОС, хем се държите като някой затворен клуб.
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #41 -: Sep 06, 2012, 19:01 »
Някой си, не усещаш ли кога е добре да млъкнеш и да се оттеглиш? Аз направих жест на добра воля  да се извиня и да спра, но си си навил на пръста, и продължаваш. Уместно е поне да научиш да си подбираш противниците. Моите крушета могат да са виртуални и да не те заболи физически, но онова за казармата не беше „случайно изтървано“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #42 -: Sep 06, 2012, 19:16 »
Огнен, какъв жест си направил? Онзи  оправдан с влиянието на ракията?  А всъщност ти умееш ли да си подбираш противниците? И какво с казармата? Както пишеш 1995 си бил техникум. Колко време си карал курорт, пардон казарма, 9 месеца? А вникна ли в моето "случайно изтървано" за казармата?
Като нормален човек опитах да сложим точка с ракиите и наздравето, но ти се отметна и после да съм се оттеглел аз. Слаби опити за манипулиране. В случая спора тръгна от разните му шошопали, фалшове и темподобни.
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #43 -: Sep 06, 2012, 19:17 »
 [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

nyakoy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 164
  • Distribution: Distrohopper
  • Window Manager: Gnome2, KDE4, OpenBox
    • Профил
Re: Windows -> Ubuntu
« Отговор #44 -: Sep 06, 2012, 19:23 »
 [_]3
Активен

Keep in mind, you did not learn Windows in a day, and it will take some time to learn Linux as well.

Slackware may be a dinosaur, but the main advantage of dinosaurs is it takes at least a meteor strike to take them out.

Isn't it enough to just "not use" something?