Автор Тема: Проблем с Kubuntu  (Прочетена 2239 пъти)

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Проблем с Kubuntu
« -: Aug 23, 2013, 19:51 »
Инсталирах кубунту (13.04 с последните ъпдейти) на старата машинка (Celeron 356,945p,2gb ddr2,ati x550) инсталирах си vsftpd и си го донастройвах също така и оправях портовете в рутера и съм си направил да ми се сейфа старата сесия и като включа компа да ми стартира отворените приложения преди изключването на компа.Така няколко пъти го изключих всичко ок инсталирах си програмки махах излишни изключих компа и отидох на фитнес и като се върнах след 2 часа включвам го и излиза ми логин скрийна и ми иска парола а аз съм си го направил да не ми иска и да се логва във акаунта автоматично както и да е пиша парола приема паролата премигва черен екран и пак ме връща в логин скрийна  ??? Какъв е проблема че не разбрах ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен не ми се преинсталира пак и да си го настройвам програми и купища глупости :)
Активен

korry

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: Kubuntu 16.04
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Kubuntu
« Отговор #1 -: Aug 23, 2013, 20:58 »
Здравей,

Опитай на логин екрана да смениш от Previously used session нa Plasma session. Ако не помогне, може да имаш счупен / липсващ пакет след актуализация на КДЕ. При мене се беше повредил kdebase преди време и имах абсолютно същите симптоми. Оправи се с sudo apt-get install kdebase*

Успех  :)
Активен

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Проблем с Kubuntu
« Отговор #2 -: Aug 24, 2013, 00:45 »
Къде точно е това имам само долу KDE Workspace Plasma нещо такова пише и само това мога да натискам с нищо друго не мога да го сменя а тоя пакет по гост акаунта мога ли да го инсталирам ?
Активен

korry

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
  • Distribution: Kubuntu 16.04
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Kubuntu
« Отговор #3 -: Aug 24, 2013, 09:00 »
Към 1: може да смениш от Previously used session нa Plasma session с бутона Options. виж тая тема, нищо, че е за ОупънСусе: http://forums.opensuse.org/english/get-technical-help-here/install-boot-login/460764-unable-login-after-upgrading-4-6-3-default-kde.html

Към 2: само администратор може да инсталира пакети в Убунту, т.е. потребител, който е член на групата sudoers (sudo <user name> apt-get install XXXXXXXXX.deb)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем с Kubuntu
« Отговор #4 -: Aug 24, 2013, 10:53 »
Инсталирах кубунту (13.04 с последните ъпдейти) на старата машинка (Celeron 356,945p,2gb ddr2,ati x550) инсталирах си vsftpd и си го донастройвах също така и оправях портовете в рутера и съм си направил да ми се сейфа старата сесия и като включа компа да ми стартира отворените приложения преди изключването на компа.Така няколко пъти го изключих всичко ок инсталирах си програмки махах излишни изключих компа и отидох на фитнес и като се върнах след 2 часа включвам го и излиза ми логин скрийна и ми иска парола а аз съм си го направил да не ми иска и да се логва във акаунта автоматично както и да е пиша парола приема паролата премигва черен екран и пак ме връща в логин скрийна  ??? Какъв е проблема че не разбрах ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен не ми се преинсталира пак и да си го настройвам програми и купища глупости :)
В KDE често се наблюдава проблем с правата. Затова някои настройки /като автоматиното влизане/ е добре да се правят, като стартираш системните настройки с администраторски права. Това става, като натиснеш Alt+F2 и напишеш в конзолката
kdesu systemsettings
след което правиш каквито промени решиш.
Правилата при инсталацията на Ubuntu са следните.
Ако имаш Live CD, пускаш първо живият диск.
Проверяваш, дали системата ще ти разпознае видеото, тестваш връзката с мрежата. Дори е желателно да я свържеш. Не инсталираш никакви приложения.
Инсталираш и след това рестартираш.
Веднага след инсталацията отваряш "Източници на софтуер" и отмяташ всички източници, без CD и предварително издадените актуализации.
 http://s19.postimg.org/ga3j0gu5v/software.png
Затваряш източниците, презареждаш хранилищата и актуализираш.
Рестартираш системата.
Ако имаш нормално изображение на екрана, не пипай по модулите за видеото.
Инсталираш следният пакет :
1. За Ubuntu - ubuntu-restricted-extras
2. За Kubuntu - kubuntu-restricted-extras
3. За Xubuntu - xubuntu-restricted-extras
4. За Lubuntu - lubuntu-restricted-extras
В този мета- пакет за декодерите, шрифтовете на MS, unrar и други полезни глезотиики.
Инсталираш, кактото си поискаш, включително skype от хранилищата.
« Последна редакция: Aug 24, 2013, 13:47 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Проблем с Kubuntu
« Отговор #5 -: Aug 30, 2013, 15:05 »
На логин скрийна нищо не става като натисна Alt+F2 и също така пробвах да стартирам чиста сесия не става пак същото  ???
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с Kubuntu
« Отговор #6 -: Aug 30, 2013, 15:46 »
опитай na логинскрийн с Ctrl+Alt+F1, логни се и изпълни командите:
Код:
sudo apt-get purge kdm
след като деинсталираш кубунту десктоп мениджъра го инсталирай обратно:
Код:
sudo apt-get install kdm
би трябвали да се получи.
по-удачно е да направиш това в сейфмод с интернет връзка.
едит: ако не стане с kdm опитай с kubuntu-desktop
« Последна редакция: Aug 30, 2013, 15:48 от satir »
Активен

mailo95

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 55
    • Профил
Re: Проблем с Kubuntu
« Отговор #7 -: Aug 31, 2013, 15:28 »
Нещо не ми се получи пробвах sudo apt-get purge kubuntu-desktop после го инсталирах пак същото и се изнервих и го преинсталирах а горе долу от какво може да е това  ???
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
kubuntu
Настройка на програми
moffo 6 4589 Последна публикация Dec 21, 2005, 02:48
от
kubuntu dvd проблем
Настройка на програми
mishaikin 8 5661 Последна публикация Jan 04, 2006, 19:02
от mishaikin
Kubuntu
Настройка на програми
MarineForce 5 3322 Последна публикация Apr 08, 2006, 09:37
от
Приемат поръчки за kubuntu 6.06
Настройка на програми
nforcer 2 3110 Последна публикация Jun 03, 2006, 18:42
от malone
Kubuntu проблем с интернет
Настройка на хардуер
fubo 0 1437 Последна публикация Jun 10, 2006, 19:26
от fubo