Автор Тема: Софтуерен университет "Светлин Наков"  (Прочетена 19839 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #45 -: Nov 08, 2013, 22:32 »
Гейт гледай са. Може да има екземпляри, които изобщо да не вдянат, че например зад една инструкция написана с букви 'MOV' стои некакъв машинен код, които вече се разбира от процесора. Mоже да си мислят, че процесора изпълнява М...О...V... НЕЩО СИ:o

Това което е очевидно за повечето е тъмна Индия за други. Затова трябва и малко садизъм - ама мъничко.
« Последна редакция: Nov 08, 2013, 22:43 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #46 -: Nov 08, 2013, 22:49 »
Това ми мина през акъла докато ги писах тези словоблудства. Ама беше късно :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #47 -: Nov 09, 2013, 09:34 »
Моите даскали като чуят нещо за асемблер и почват да плачат  :D и да ми обясняват колко трудно и гадно било. Аз дави кажа, много по-готино щеше да бъде, вместо тъпите блок-схеми и бройните системи, да бяхме почнали да пишем на ASM. Така хем всички щяха да знаят как работи компютъра, хем и бройните системи. Лошото е, че в бг все още няма матура по моята специалност - информатика. Даже няма и затвърден стандарт какво да се учи. Сега чух, че ще предлагат от 8-ми клас да почват директно на c# да ги учат, сигурно щото мс дават пари. И като завършат тези индивиди, после какво - пак няма да имат работа щото ще са ги учили на 2010 версия и ще има 5 нови или просто езикът ще е застарял и никой няма да го ползва.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #48 -: Nov 09, 2013, 17:21 »
Идвам от дневничето на св. св. Нааков. Щях да падна от смях. Миналата година си сътворил страничка във Википедия:

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0_%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F

Ала все пак пострадал от гордост и си оставил именцето червеничко. Хи-хи.

Иначе статията смърди от километър на оригинално изследване. Естествено българоезичната Википедия е една пропаднала, деструктивна, корумпирана дупка, а думата википедианец е най-голямата обида, дето мога да измисля и статията си седи необезпокоявана.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #49 -: Nov 09, 2013, 18:58 »
Идвам от дневничето на св. св. Нааков. Щях да падна от смях. Миналата година си сътворил страничка във Википедия:

...

но българоезичната Википедия е една пропаднала, деструктивна, корумпирана дупка, а думата википедианец е най-голямата обида, дето мога да измисля и статията си седи необезпокоявана.

Стига де, и аз съм автор на статия в българската Wikipedia, Верно, статията не е за мен, но все пак е статия  ::)
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #50 -: Nov 09, 2013, 19:22 »
Аз също, но това не отменя факта, че българските викепедианци (тези активните с титла или без) са най-деградиралата част от българското общество и там владее избиване на комплекси, цензура, мания за величие, тесногърдие и разбира се развала в неимоверно количество.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #51 -: Nov 09, 2013, 21:40 »
Едно време май Добри Божилов си беше направил сам страница в Уикипедия, така че това не е прецедент. А дали не беше Вени Марковски....деазнам.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

MIR0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #52 -: Nov 09, 2013, 21:52 »
Направо на цитата, за да не разгъвам излишни локуми :D

Цитат
Аз не разбрах, защо го мразите толкова?
Нямам нищо против никого от вас, но ми е любопитно, защо имате такива "топли" чувства към него?
Аз лично, останах с добри впечатления от г-н. Наков, когато гледах разни видеа в сайта на телерик?

Още едно нещо, което ми направи впечатлени, защо, това с напускането го пише в някакъв сайт с домейн "free", а не в собственият му сайт, където няма такава статия, а има друга?

Само аз ли забелязвам, че в този с безплатния домейн "статията" е пусната на "Нovember 4, 2013", а в собственият му сайт има друга статия от "November 6, 2013"?

Отново повтарям, нямам нищо против никого, просто любопитство.

П.П. Написаното в цитата е мое творение, да няма противоречия. :D
« Последна редакция: Nov 09, 2013, 22:00 от MIR0 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #53 -: Nov 09, 2013, 23:50 »
Миро не знам, дали правилно разбрах въпроса ти. Това в Клубовете на Дира е глупост. Там обитават единствено пълни дегенерати с малки пишки и последващо от факта никакво самочувствие, което избиват в Дир, заедно с другите си комплекси, като любов към майките им.

Явно случаят тук е, че без да искат са познали намерението на Наков. Много народ се чудихме, как така все още Телерик го държат на работа, колкото и шефчетата там да са му приятели. А защо го мразим? Аз не го мразя специално, вярвам и другите тук. На мен лично нищо не е сторил.

Както обаче живописно описа Гейта, този е голям дразнител, граничещ с обществено зло. Много, много отдавна се е самозабравил. По мой сметки поне от десет години. Никога нищо не е постигнал в живота си, но се изживява като царя на света.

А и нали знаеш, ако от някой нищо не става, той става даскал. По между другото, до ден днешен не е обяснил къде, кога и по какъв начин е получил титлата доктор по философия приравнена на старата кандидат на науките, дето така си кичи срещу името.
« Последна редакция: Nov 09, 2013, 23:52 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

MIR0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 37
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #54 -: Nov 10, 2013, 09:21 »
@go_fire, благодаря за разяснението.
Не, не, не става въпрос за Дира, там не влизам, цитата е от bgdev.org.
Стори ми се странно, че написаното е на безплатен домейн и има такива малки разминавания в датите на статиите, пък и на места някак ми се стори, че има омраза, но това най-вероятно се дължи на факта, че не ми беше много ясна ситуацията.

Просто съм останал с грешно впечатление за ситуацията и се извинявам, ако съм обидил някого с написаното. :)
« Последна редакция: Nov 10, 2013, 09:30 от MIR0 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #55 -: Nov 10, 2013, 10:32 »
bgdev.org е малко по-културно място. Там има и нормални хора. Но ядрото са си същите дебили. Даже админа е един и същ. Явно са си пуснали шегата и на двете места. Естествено, че Наков няма да пише във free.bg Пере го гъзарията и не би го направил, дори да умре от глад. Не му ли виждаш писанията? Съвсем буквално се приема за произведение между Левски и Джобс.


Не е голям симпатяга и има доста остри изказвания по негов адрес, включително и при нас. Всъщност може да вземе да познае. Покрай тези протести и простотии, някой може да вземе да го обеси и да заприлича на Левски ;) Черен хумор, извинявам се.

Но пък сигурност се държи по-нагло и от Джобс. Такива личности винаги ще са противоречиви. Дали ще остави следа? Със сигурност. То и Цветан Банчев остави следа. Ще видим ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Софтуерен университет "Светлин Наков"
« Отговор #56 -: Nov 22, 2013, 14:17 »
Светлин Наков за Софтуерния университет - economy.bg

http://www.economy.bg/science/view/10780/Svetlin-Nakov-za-Softuerniya-universitet
Активен