Автор Тема: Русия отговаря на санкциите, отнася го Apple  (Прочетена 30426 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
... малоумна тема, с още по-малоумни и американофилски коментари, толкова се подразних, че смятам, ...
То има и малоумни русофилски коментари, ... но щом си се подразнил, значи имаш какво да кажеш :) . Добре дошъл в темата :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
... малоумна тема, с още по-малоумни и американофилски коментари, толкова се подразних, че смятам, ...
То има и малоумни русофилски коментари, ... но щом си се подразнил, значи имаш какво да кажеш :) . Добре дошъл в темата :)

аз пък не видях един в темата да каже, че америка е велика, за сметка на това ни се натяква русия каква голяма работа е и как ей сега всеки момент ще почне да доминира :)
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Действителна случка:

Непознат руснак, преди година-две, казва на мой колега пътуващ в градския автобус от Златни пясъци към Варна, загледан към морето в района на плаж Кабакум: "Хубаво гледай! Един ден всичко това ще е наше!"

Повечето имоти там вече са собственост на руснаци.

Едит: Не съм русофил. Опитвам се да не бъда русофоб, понеже имам познати и близки руснаци и понеже не искам да съм фоб на каквото и да е. Microsoft ми стига :)

Едит 2: Би трябвало да съм ЗА свободното движение на хора и капитали... и ДА, и в този случай съм за.
« Последна редакция: Aug 06, 2014, 13:45 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
ченге, парите стигаха /с известни уговорки/ защото по магазините имаше само тесли и пирони. за да си купиш кола те записваха когато се родиш и като излезеш от казармата ти идваше реда... имаше гражданство - за който не знае, не можеш да живееш, където искаш ако нямаш гражданство на този град /това беше основно за софия, ама.../. нямаше цветни телевизори по магазините, банани и портокали имаше само по нова година, ако отидеш на черква на Великден  те записваха некакви активисти от комсомола или бдителни учители, ако разкажеш политически виц те викаха в ченгеджийницата, за да отидеш до Петрич ти трябваше Открит лист.. да изреждам ли още? кое му е доброто? а и пари имаше, не защото имаше работеща икономика, а защото живеехме с подаянията на СССР. купувахме им буклуците, те купуваха нашите... абе, добро било... как не, беше ужасно. и което е най-важното нямаше никаква свобода, ама никаква "който не е с нас е против нас". ако това привържениците на отворения код не го разбират, аз не знам кое ще разберете. имало пари... имаше пари, ама некой друг път. 360 лв. заплата беше от високите заплати около 80-те години, когато един 1$=8 лв. те толкова имаше пари - хич!
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Аз съм живял. И, изобщо не беше толкова зле. Малките заплати не само стигаха, но и от тях оставаше.
Защото 80% от парите в държавата не бяха собственост на 5 човека, както е в момента. 
бяха на 7 човека - тяхното чупило сега ви управлява

Цитат
Дрънкулките бяха по- малко, но най- важният ресурс - младите хора бяха в страната.
Защото стреляха по границата

Цитат
Имаше работа, кражбите бяха рядкост. Циганите не ги бяха прекръстили на роми, но се образоваха и работеха.
Циганите крадяха от ТКЗС-то и държваните заводи, изчезна ТКЗС и тръгнаха по къщите

Цитат
Все пак - имаше цяла серия от глупости, които впоследствие закопаха страната.
Андрей Луканов още тогава обяви фалит на държавата, а прехода даже не беше още започнал
Иначе беше куул - тоалетната хартия се купуваше с връзки. За Лада се чакаше 15 години, за апратамент не ми се мисли. За да се преместиш в друг град трябва да убиеш някого. Като си бил на море разправяш какви дебели връзки си имал та си отишъл на бунгало в Приморско, ама не са ти стигнали да идеш в почивната станция на Енергото или на МВР.
Най-умните деца завършваха във ВМЕИ Ленин, а гениите в Москва (Международни отношения). Караха ни по събрания и митинги да викаме ура и БКП като малоумни и да учим как нашата икономика кърти мивки и колко зле е западната. Като видиш някой Neckermann или Quelle гледаш като разкопан фараон. В института ни учеха колко велики са лампите и германиевите транзистори и какви простотии са МОС транзисторите и империалистическите микропорцесори. В курсови проекти и дипломни работи можеха да се ползват елактронни компоненти по първо направление (БГ), в краен случай (СССР и СИВ).  Забранено бе да се използват компоненти по второ направление (от капитализма). По-старите знаят и какво е CoCom списъка. В заводите най-голяма власт имаше партийния секретар, а не главния инженер.
« Последна редакция: Aug 06, 2014, 15:55 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
 jet да допълня - РАБФАК. В близкото минало — специален факултет за предварително обучение на работници за влизане във висше училище >>>>>>>без изпит<<<<<<<. Може да се сетите, че e бил отреден за "Наши" хора ;)
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Честно да си призная тази тема ме дразни сериозно. По-скоро дискусията. За Русия ми дреме на ... . За Америка ми дреме на ... . За мен е важно, как аджеба, ще се отървем от всички чуждо поклонници, които ни пречат да си оправим кочинката. На който повече му харесва "Матюшка Рус" бегом марш и да не се връща. На който повече му харесва "Чичо Сам" бегом марш и да не се връща. Още от Освобождението това ни е проблемът.

Препоръчвам Пътеводител на историческия стопаджия
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
http://www.dnevnik.bg/sviat/2014/08/06/2357437_putin_zatvori_rusiia_za_hrani_ot_stranite_nalojili/

Ха, Путин се присъедини към санкциите срещу Русия. Веселба *

*коментар под статията:
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Само един технически въпрос - ако не ти допада Путин и цялата бригада чекисти, духовни гурута като онзи брадатия пияница, гъзолизци, нашисти и тем подобни тролове и приближените "бизнесмени" тогава русофоб ли си официално?

А, да, втори технически въпрос - защо има русофили/русофоби, а няма примерно германо/франко/американо/японо/темподобни фили и фоби? Закво половината държава трябва да се занимава с тия руснаци не мога да разбера.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
//offtopic или не ;)

Кой се страхува от свободните граждани?

и

Апатията

Бъди герой пословичен и чуден,
разбивай спънките в живота труден,
от камък имай воля в тоя час,
от стомана обятията,
но тебе пак ще те разбий у нас
апатията.

Клюкарства подли, интриги покрити,
псувни, коварний шопот на глупците
презирай ги: те немощни са змий,
не бой се от проклятията!
Но завистта с едно ще те убий:
с апатията!

Бъди велик ти гений на земята,
свят кат Христа, прав кат Сократа;
но да умреш не нужно е у нас
ни яд, нито разпятията:
по-зло от оръжье стои в нашта власт:
апатията!

Иван Вазов
« Последна редакция: Aug 07, 2014, 12:43 от luda_glawa »
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Ама тоя идиот верно ли щял да забранява вноса на автомобили бе?!?

Ахахаха

АХАХАХАХХАХАХАХАХ

Аз като разправях че ще се върнат към сибирските грудки и водката от табуретки, даже не съм предполагал че може да стане толкова зле. Сега ще си ги рупат в ладичките и москалите :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Путин може да почерпи и от челния ирански опит - изнасяш нефт, внасяш бензин.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Ама тоя идиот верно ли щял да забранява вноса на автомобили бе?!?
,,,,,
E-ее, недейте така, ще накарате bb да се върне във форума! :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Apple Talk services
Настройка на програми
crash_linux 7 5476 Последна публикация Aug 27, 2005, 17:56
от crash_linux
Apple vs. microsoft
Хумор
senser 1 3688 Последна публикация Nov 10, 2007, 18:45
от HeavenWarrior
Защо Apple има по-добър подход от Microsoft...
Живота, вселената и някакви други глупости
gat3way 54 29497 Последна публикация Sep 12, 2012, 13:37
от Mitaka
Olimex vs. Apple
Коментар
neter 3 2802 Последна публикация Aug 12, 2014, 13:48
от go_fire
Продавам продукти Apple
Кошче
CERBCCC 20 6853 Последна публикация Nov 17, 2014, 16:29
от Acho