Автор Тема: Въпроси относно антиспам решения за сървър  (Прочетена 1379 пъти)

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Към момента ползвам amavis-new в комбинация clamav и spamassasin. Забелязвам, че spamassasin-а е отчайващ като трябва да се бори със спам на български. Видях, че има алтернатива dspam. Някой ползвал ли го е и какво ви е мнението за него. Заслужава ли си да се мигрира от спамасасин към дспам? Ако разкарам amavis-new (това нещо е ужасно за настройка), как може да си ползвам clamav за проверта на вируси? Някакви идеи и мнения?
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Ако разкарам amavis-new (това нещо е ужасно за настройка), как може да си ползвам clamav за проверта на вируси?
MailScanner

Spamassassin може да бъде "обучаван"...  а и да му добавяш собствени "rules"
« Последна редакция: Oct 27, 2014, 08:54 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Пробвах се да го обучавам, но БГ спам-а по принцип май идва от "легитимни" домейни и не се праща от бот мрежи. Като последна мярка още в postfix-а съм написал access правила за домейните на спамерите, но те никнат като гъби.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Зависи какво имаш предвид под спам. Ако са непоискани търговски съобщения или рекламни каталози от вериги магазини единственият ти начин е да филтрираш по дума като "това е непоискано търговско съобщение" например. Иначе не виждам как би успял да ги спреш по друг начин. Принципно в 90% от случаите го пишат, и просто трябва да го добавиш като правило. Бива да добавиш и някой от черните листи за проверка. Аз например свалям от време на време листата на https://zeustracker.abuse.ch/ и ги дропя с iptables без да му мисля много много :)
Активен