Автор Тема: Sendmail връща read timeout  (Прочетена 2707 пъти)

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Sendmail връща read timeout
« -: Dec 10, 2014, 10:58 »
Здравейте,

Имам странен проблем с точно едно определено съобщение, което изобщо не мога да си обясня защо се случва това с него. Та пращам съобщение от abv към фирмения мейл и то не идва, а в лога влиза:

collect: read timeout on connection from smtp-out.abv.bg,

Големината е 3Mb - 2 PDF файла, сървъра ми приема до 50Mb, тествах да прикача друг 8 Мб файл и нямаше проблем и си дойде. Каквото и друго да пратя то си пристига без грешки  ;D

Пробвах и да вдигна net.inet.tcp.keepinit от 75 на 120 ама нъцки.

Имам пуснат clamav и spamassassin но не мисля, че в тях е проблема (PDF са все пак), а clamav ги оставя в карантина, докато spamassassin само добавя X-Spam-Status към хедъра, нито едно от двете не трие съобщения.

Някакви идеи защо точно това 1 - единствено съобщение не иска да пристигне по никакъв начин?

По принцип аз мога да си реша проблема като го прочета от ABV-то, но ме притеснява факта, че това може да се случва когато някой желае да ни прати някаква информация, а то да не дойде :) Та за това ми е и странно...


Edit:
Още по-веселата част е това, че го препращам в gmail и от там като му дам препращане на фирмената ситуацията е същата.. Ебаси и страната работа. Явно е, че проблема е при мен, но не мога да си обясня защо...

Edit:
Егати, проблема е в един от двата PDF файла... От където и да го прикача при мен не се получава :) Ако го архивирам си идва! Но това не е в размера определено! Как точно PDF файл не иска да се приеме от сървъра ми и то някакъв си, а не всички? Не е и в дължината на името - пробвах да го редактирам :).
Файла може да го свалите от тук
« Последна редакция: Dec 10, 2014, 11:57 от runtime »
Активен

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Re: Sendmail връща read timeout
« Отговор #1 -: Dec 10, 2014, 23:33 »
Доставчикът ти да не прави въртели? Пробвал ли си го да го пращаш на други пощи на същата мрежа?
Активен

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
Re: Sendmail връща read timeout
« Отговор #2 -: Dec 11, 2014, 19:07 »
Пробвай следното решение:
https://access.redhat.com/solutions/106773
Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Sendmail връща read timeout
« Отговор #3 -: Dec 12, 2014, 09:19 »
Доставчикът ти да не прави въртели? Пробвал ли си го да го пращаш на други пощи на същата мрежа?

Това го пробвах, но няма ефект. Сега имам доста работа, но по празниците мисля да разследвам защо така се случва :) Така или инак този файл не идва по никакъв параграф, а съм си го запазил за тестове :)
Активен

growchie

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
    • Профил
Re: Sendmail връща read timeout
« Отговор #4 -: Dec 12, 2014, 17:09 »

Това го пробвах, но няма ефект. Сега имам доста работа, но по празниците мисля да разследвам защо така се случва :) Така или инак този файл не идва по никакъв параграф, а съм си го запазил за тестове :)

Гледам, че има онлайн pdf валидатори. Може да провериш дали не е нещо особен този файл през някой от тях.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: Sendmail връща read timeout
« Отговор #5 -: Dec 13, 2014, 09:58 »
The file is encrypted.
The document contains references to external content (reference XObjects, file attachments, OPI).

Това е малко странно във файла, но това не би трябвало да оказва влияние. Все пак от ABV до GOOGLE си ходи без проблем. :) Утре мисля да вдигна лог левъла и да видя дали няма да каже нещо повече sendmail-а
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Timeout on server
Предложения за подобрения на сайта
pet1234 0 1396 Последна публикация Mar 29, 2005, 23:41
от pet1234
Timeout on server
Настройка на програми
pet1234 0 1556 Последна публикация Apr 04, 2005, 06:05
от pet1234
Connection timeout след 192кБ
Настройка на програми
bubu 2 1984 Последна публикация Jun 29, 2007, 17:01
от bubu
Настройка на timeout на LILO
Настройка на програми
glupa4e 2 2256 Последна публикация Jul 25, 2010, 08:08
от glupa4e
Как да направя системата да не е Read Only
Настройка на програми
Pavlik 3 1977 Последна публикация Sep 04, 2010, 22:22
от Pavlik