Четейки нещата на този господин изпитвах огромни недоумения. Човека иска връщането на санстефанска България, защото разбираш ли това било исконното землище. Само дето нещата през последните 150 години са се променили много. Това не е българското землище. Българското землище в момента е около половината от държавното образувание наречено РБ и мънички анклави около него тук-там.
Мечтата на човечеца неизменно минава през обединение с БЮРМ. Да ама БЮРМ са последните, с които искаме да се обединим, а за наше щастие и те не искат. Човека иска да се обединим и с турците. Познавам само един нормален българин (bb), който да иска подобно нещо, но той живее на турската граница.
Иска обединение с гърците. Да това определено ще е сбъдване на всичките им мечти. Да получат даром обратно ИРИ, която собственоръчно съсипаха в мерзкият си опит да унищожат нас.
Това, което иска да сформира нарича точно ИРИ. И то се простира до Армения, Арабският свят, Израел и Кипър в допълнение на балканските народи, като не е споменал в тях включва ли хървати, словенци и румънци.
И всичко това срещу обещанието, че няма да водим завоевателни войни. Ами ние никога не сме водили завоевателни войни. Нямаме намерение сега да почваме, още повече, че ще ги загубим
Човечеца предвижда нещо, което сам е нарекъл ГУЛАГ (плюс народен съд, който нещо друго беше прекръстил) за всички от бившата номенклатура, службите и сегашна политическа класа. И само след няколко изречения начертава министерски съвет, в който министри са хора с по 30 г. стаж, 25 от които на ръководни длъжности. Странно от де ще дойдат потенциалните министри, като всички тях той туко що прати в ГУЛАГ, който да вадел Севастополис от язовира.
И кой е този нормален човек, който само след пет години трудов стаж, вече ще е на ръководна позиция и до пенсиониране ще си остане на такава. Много ясно, че такъв няма. Но много интересно този същия вместо да си гледа заслужената пенсия, защо ще го правим министър?!
Всичко това иска да направи с помощта на двадесет хил. емигранта, решили да се завърнат у нас. Много интересно първо от де ще ги изрови. И второ кой ще тръгне след някакъв, който се е мендеркал двадесет години навънка и изведнъж е решил да ни отваря очите. Е вярно имахме подобен прецедент преди единадесет години, но едва ли някой вече иска да го повтаря.
Потресен останах и от идеята за униатство. Да заменим едно узурпиране с друго такова, не прилича на добра идея. Замяната на един грях с друг по-скоро значи два гряха, дори единадесет гряха, като ги сложиш един до друг, а не половин грях. Този гениален ход иска да го направи, та онзи с бялата капа да ни наглеждал и направлявал. Съвсем малко преди това е писал, че е против ЕС, защото нямаме нужда някой да ни казва, какво да правим.
Прочетох и обосновката за премахването на ДДС за сметка на Данък оборот, което е абсурдно от икономическа гледна точка. Иска да го премахне, за да няма източване на ДДС. А за да е оправдано, ще премахне осигуровките и този данък ще поеме и тяхната функция. Какво рече този?!? Ще превръща данъци в осигуровки. Това ме разби.
Но най-интересно е, че вярва, че тази мярка ще се хареса на бизнеса. Да Ве сериозно мисли, че ще я прегърнат с отворени обятия. Вярва го, защото щели да им отпаднат около 30% от разходите за труд (защото нали ще премахне осигуровките). Само дето разходите за труд са едва 10% от общите им разходи в момента
Човека предлага и задължителна военна повинност, а за пацифистите трудова такава. Част от обосновката му е, че това възпитава морални устои и утвърждава патриотичност, които не можели да се заменят с нищо. Ще припадна. Всеки, който е бил в казармата също.
Предвижда работната седмица да стане шестдневна, официалните празници четири дни, а отпуската 15 с тенденция скоро да стане 10 дни. Заявявам, че ако това се случи, аз повече никога няма да работя на заплата. Вярвам, че повечето други хора също. Тези които все пак не ни провърви в частният бизнес, какво пък, той ни е обещал 150 EUR без да работим.
Повечето и без това работим за малко над това, а много хора и за доста под него, тъй че нищо няма да загубим. Ще си седя вкъщи да пиша по форумите, вместо да се бъхтя и ще загубя съвсем малко от това, а повечето хора, които познавам даже ще са на печалба.
Обосновката на тази олигофренска мярка за работното време е, за да се увеличи производителността на труда. Някой много сериозно „бърка двата щата“. Не мога да разбера, как този човек е бил над 20 години във високият управленски ешелон на електронната промишленост, след като икономическите му познания са по-малки от тези на зрителите на ТВ7.
Написал е буквално, че това ще подобри конкурентноспособността на РС
Може, ако бяхме роботи
Интересно, че имаме допирна точка и тя е в правото да се гласува само от постоянно пребиваващи. Само дето той го обявява за задължение. Има и други такива, като минимум основно образование и платени данъци. Странно как ще докаже, че не съм си платил данъците?
Всъщност, ако искам да се измъкна от задължението, с което ме обвързва просто трябва да си забавя плащането на данъка за апартамента. Той е 18 лева, със забавянето ще иде към 25 (10%+ ГЛП на БНБ е законната лихва).
Потресен останах и от една друга мярка. Всички разплащания към всички и от всички да минават през само една държавна банка. Познайте колко ще са щастливи банките, че ще им отнемат половината дейност и половината печалба. Мярката е за справяне с укриването на доходи и двойното счетоводство.
Ако сега банките ни дерат до кокал, защото сме задължени да ползваме услугите им, какво ли кастриране ще бъде, като само една банка придобие този монопол?
Ако мислите, че тази мярка все пак ще има ефект върху укритите доходи, само да спомена, че и в момента всички ЮЛ са задължени да отчитат всяка стотинка преминала през сметките им и това е информация, която е невъзможно да скрият.
А да и реално банките ще загубят много повече от половината си печалба, защото разчитат да продават кредитните си и спестовни продукти точно на насила станалите им клиенти. Ако нямат клиенти, които да обслужват, много ще им е трудно да разчитат на случайни фактори, за да си набавят потенциални такива за останалите си услуги. След такъв удар я оцелеят 1-2 банки, я не.
Разбира се от кредити винаги ще има нужда, но дали те ще идват от банки е друг въпрос. А инструменти за спестяване също има разнородни далеч от класическите предлагани от банките.
Има и идеи дето ми харесаха, например да се разкара „институцията“ президент и да се закрият посолствата ни (и консулствата). Да определено това са пари на вятъра. Всъщност той иска да има все пак 20 посолства с по трима служители (в столиците на страните от групата Г20), ама за мен и тия са излишен харч. За консулствата предлага схема да се финансират от богаташи с вкус към парадност на благотворителност.
Харесва ми, че предлага отпадането на субсидиите за партии, профсъюзи и изборни кампании. За мен тези разходи не би трябвало никога да ги е имало. Поне не съм съгласен аз да ги плащам. Някой ако има желание, нека заповяда. Политиците много ще му се зарадват.