Автор Тема: Драйвъри или проблем с chrome  (Прочетена 2346 пъти)

ventsi34

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте, от скоро съм мигрирал на Ubuntu много ми харесва като цяло да работя с него но имам един проблем. Тъй като се занимавам с web и главно с front-end, когато искам да си правя някакви 3D ефекти и по нови неща със CSS и HTML5 не ми се поддържат тези неща от браузъра. Използвам chrome на windows а също съм си сложил chrome и на ubuntu но определени ефекти не ми се получават на този chrome, който е на ubuntu. Така някак си спирам работата и ми се налага да преминавам на windows, а аз така искам да си се задържа само на ubuntu. Когато пробвам да заредя същата страница под firefox-а на ubuntu ефекта тръгва но забива жестоко. Според вас къде е проблема ми в драйвърите на ubuntu или просто chrome-a  не е толкова съвършен колкото този при windows? Става въпрос за лаптоп dell inspiron 5110 (видео карта NVIDIA GeForce GT 525M 1GB). Единствените настройки, които правя са да си инстална тези драйвъри, които ми излизат в additional drivers. Колеги ми казаха, че може ако не съм си настроил добре драйвърите да се получава така?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Драйвъри или проблем с chrome
« Отговор #1 -: Nov 29, 2013, 20:51 »
Не съм сигурен до колко ти разбирам въпроса и до колко това което ще те посъветвам е свързано с твоя проблем, но пробвай.
Инсталирай пакета driconf и после:

Цитат
Go to the “Image Quality” tab, and click “Yes” for “Enable S3TC texture compression even if software support is not available”

http://linuxsagas.digitaleagle.net/2010/03/26/3d-acceleration-for-vmware-player/

Аз също ползвам Хром, ама разните ефекти гледам да ги спирам.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Chrome spellcheck на български ?
Преводи на програми
maxich 40 23694 Последна публикация May 18, 2010, 00:46
от mat
Проблем спри печат от Google Chrome
Настройка на програми
angie_bg 3 3435 Последна публикация Apr 30, 2010, 21:27
от angie_bg
Проблем с Chrome 12
Настройка на програми
NikolaiTalev 7 3645 Последна публикация Jun 14, 2011, 07:57
от cybercop
проблем с chrome
Настройка на програми
jovani900 12 4448 Последна публикация Apr 17, 2015, 10:33
от 4096bits
ПРЕМЕСТЕНО: проблем с chrome
Хардуерни и софтуерни проблеми
neter 0 1707 Последна публикация Apr 16, 2015, 18:22
от neter