Автор Тема: Бла-бла от темата кой кой е  (Прочетена 7627 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #15 -: Mar 12, 2013, 20:19 »
Ми като е така да им покажем КДЕ 4 Плазма/Гном 3 и Юнити та да ги шашнем ;)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5332
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #16 -: Mar 12, 2013, 20:21 »
А колежката, хубава ли беше ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #17 -: Mar 12, 2013, 20:27 »
Не беше никак зле, ама беше много, много омъжена и с две деца.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5332
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #18 -: Mar 12, 2013, 20:33 »
Тогава и е простено.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #19 -: Mar 12, 2013, 22:05 »
Не беше никак зле, ама беше много, много омъжена и с две деца.
Таман разработена и прекопана нива. Къде 2 там и 3. Като гледа като тресната от зил, тресни си я като влак, да я шашнеш. Имам слабост към ТЗП (тъпи загубени парчета)
« Последна редакция: Mar 12, 2013, 22:08 от victim70 »
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #20 -: Mar 13, 2013, 10:44 »
Спомням си как една колежка ме питаше, каква противовирусна ползвам и изобщо как се пазя от вируси. После аз обяснявам, че не ползвам Шиндош. Тя гледа като блъсната от Зил и се чуди как е възможно това, а моето обяснение никак не стигна до съзнанието ѝ. Изобщо за поне 90% от хората компютър=Шиндош. Каквото и да говориш, все едно говориш на урду, дори думица не стига до тях.

Ммм даа. Позната картинка. След 2-3 минути усърдно зяпане на екрана и пърхане с мигли, следва неизбежният въпрос "А, това, какъв Windows e ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #21 -: Mar 13, 2013, 13:15 »
След 2-3 минути усърдно зяпане на екрана и пърхане с мигли, следва неизбежният въпрос "А, това, какъв Windows e ?

Е на мен са ми задавали и малко по-интелигентни въпроси.
- "Това какъв скин е ?"
-... Ами това не е скин а КДЕ.
(* мълчание *)

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #22 -: Mar 13, 2013, 14:01 »
След 2-3 минути усърдно зяпане на екрана и пърхане с мигли, следва неизбежният въпрос "А, това, какъв Windows e ?

Е на мен са ми задавали и малко по-интелигентни въпроси.
- "Това какъв скин е ?"
-... Ами това не е скин а КДЕ.
(* мълчание *)

Ммм, има нещо особено садистично в този тип ситуации, нали! Признайте си, че ви харесва да намирате такива прости хорица и да им разбърквате вътрешното равновесие!  >:D >:D >:D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #23 -: Mar 13, 2013, 14:23 »
Цитат
Признайте си, че ви харесва да намирате такива прости хорица и да им разбърквате вътрешното равновесие!

дамм!  :)
Това е една от малкото радости на Линукс потребителя, който иначе разбира се е зает да прекомпилира ядра и оправя скапани видео драйвъри след апт-гът ъпдейт.  :)
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #24 -: Mar 13, 2013, 14:34 »
Цитат
Признайте си, че ви харесва да намирате такива прости хорица и да им разбърквате вътрешното равновесие!
дамм!  :)
Това е една от малкото радости на Линукс потребителя, който иначе разбира се е зает да прекомпилира ядра и оправя скапани видео драйвъри след апт-гът ъпдейт.  :)

+1
След толкова мъки по четене на документация, администриране, справяне с изключително завъртяни проблеми..... не мислите ли че заслужаваме малко награда. >:D С тая разлика, че няма натрапване и не ги тъсим ние тези потребители.. Ами те сами идват по стечение на обстоятелствата.... И когато се случи подобна ситуция трябва да се извлече всичко възможно от нея и човек максимално да се изкефи!!! >:D [_]3


PS: Сетих се за една друга подобна случка:
Беше много отдавна. В офиса влезе мъж на години, представителен и добре облечен. През това време аз оправях някакви файлове под шел с mc. А монитора ми се виждаше идеално. По едно време човека явно реши да блесне и авторитено каза:
- Виждам, че работите с Norton Commander.
- Нищо общо няма с Norton Commander (и се отказах да обяснявам повече)

След като си тръгна ми направиха забележка. Човекът бил университетски преподавател от голям ВУЗ.
« Последна редакция: Mar 13, 2013, 15:25 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #25 -: Mar 13, 2013, 16:58 »
PS: Сетих се за една друга подобна случка:
Беше много отдавна. В офиса влезе мъж на години, представителен и добре облечен. През това време аз оправях някакви файлове под шел с mc. А монитора ми се виждаше идеално. По едно време човека явно реши да блесне и авторитено каза:
- Виждам, че работите с Norton Commander.
- Нищо общо няма с Norton Commander (и се отказах да обяснявам повече)

След като си тръгна ми направиха забележка. Човекът бил университетски преподавател от голям ВУЗ.
Не си бил прав, интерфейса е същия. Но и да ти правят забележка не са били прави, университетски или не и най-умния си е малко прост.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #26 -: Mar 13, 2013, 17:19 »
Аз пък се учудвам как не е решил, че е Фар в предвид, че никой не ползва nc поне от края на миналото хилядолетие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5332
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #27 -: Mar 13, 2013, 17:35 »
Университетския преподавател явно е имал спомени от DOS за PC-та. Не е и чувал за Midnight Commander под Линукс конзола.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #28 -: Mar 13, 2013, 17:59 »
След като си тръгна ми направиха забележка. Човекът бил университетски преподавател от голям ВУЗ.
Е, добре е да сме учтиви с хората, но това е независимо от ранга, квалификацията или самочувстивто им...

Понеже сме в кошчето, ще си позволя да се отклоня. Аз много се дразня на мухите в магазините за техника, които още от входа ти се лепват да ти предлагат кредити. Та по едно време им отговарях доста троснато, че чак приятелят ми ми направи забележка. Оттогава се старая да мисля, преди да говоря, и само да се усмихвам и да отклонявам предложението.

Ама пък много мразя онези дългокраки каки, които рекламират някаква шарена марка цигари по големите вериги магазини. Влизаш си, устремяваш се към кошниците и те захождат с „Добър ден, пушите ли?“. За тия специално съм твърдо решена да нямам милост.  >:D >:D >:D

Вече минах през бурното и отвратено „Неее!“, през заядливото „не, трябва ли?“ и подобни неща. Следващият път смятам да мина на по-забавните „Да, ама само трева“, „Не, ама пия като смок“ и „Само след секс“. От чисто любопитство може някой път да ги контрирам с „А вие?“.

Такива ми ти работи за учтивостта и уважението...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #29 -: Mar 13, 2013, 18:15 »
Тия каки в магазините за техника са живи за жал. Работят на процент и когато няма някой голям празник (общо взето нова година) не изкарват нищо. Мъчно ми е за тях.

Иначе това с цигарите, попаднах веднъж. Преди две години сме се запътили нанякъде. Седим на вторият етаж на централната автогара и дъвчим някаква суха, безвкусна, но скъпа пица. Влиза едно същество, направо се съпикясах. Беше едно от най-красивите момичета дето съм виждал изобщо. Определено може да е манекенка. А и доста жежко беше облечена, а деня си беше доста хладен.

Идва при мен и ми задава въпроса дали пуша. После с две думи обяснява, че представя нови цигари на Малборо, извади две различни кутии и ме накара да си избера. Втората предложи на човек от съседната маса.

Изчезна някъде. След 10 минути се върна и без да пита повече нищо, остави по масите на всеки останали в закусвалнята по една кутия. Това беше част за пушачи, още не беше влязла забраната. И отново изчезна.

Това май беше вторият ми път в живота да пуша боро. Е станали са по-префинени в зарибявката. Дават цигари само на пушачи, така предполагам избягват някои закон. Последното дето щях да очаквам е в оная мизерия да влезе яка кака и да ми подари боро.
« Последна редакция: Mar 13, 2013, 18:17 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear