Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42   Надолу

Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 32386 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #315 -: Jul 30, 2022, 01:23 »
И да се върнем обратно на темата...
Вижте новото място на Русия в света
https://mobile.twitter.com/Taralejblog/status/1551984085698056193?cxt=HHwWgsC80bPT4IkrAAAA

Опитах да видя това на Nitter, например:

https://nitter.sethforprivacy.com/Taralejblog/status/1551984085698056193?cxt=HHwWgsC80bPT4IkrAAAA

Обаче ми казва да активирам hls video. Като странното е, че виждам gif-a на Джулия с Пумба, макар js и картинки да са забранени. Въпросното нещо hls (wtf is this???) не тръгва с всякакви разрешения.

Но, доколкото разбирам по картинката (thumbnail) като да изглежа Лавров да е ходил на гости на някакво индианско, африканско, аборигенско или подобно, примитивно племе. Не мога да разбера. Подозирам.

Но подозирам също, че въпроския Дани Иванов като да пробва да се е~ва с Лавров. Това е рядко жалкарство. Да се подиграваш на Сергей Лавров е подомно малоумие (или по-точно безумие) да се подиграваш на Стивън Хоукинг, че е тъп инвалид, който не може да ходи и духа през сламка. Ега ти тъпака. Лавров е толкова висока топка в дипломацията, че дори такива като Хенри Кисинджр не могат да си позволят лукса да го подценяват.

С това в прав текст искам да кажа, че Дани трябва да се замисли сериозно дали въглеродния отпечатък, който остава, не е прекален. Повече не нужно да казвам.
« Последна редакция: Jul 30, 2022, 01:26 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6291
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #316 -: Jul 30, 2022, 01:28 »
В съда, да.

Собствениците на Туитър вече са ми жалки.
Първо се направиха на интересни и не искаха да продават, въпреки високата цена. Ма фондовата борса започна да се срива. Мъск обаче изведнъж поиска информация за броя на ботовете и фалшивите акаунти, за да реши, дали да си коригира офертата.
Разбираемо е, че не му я дадоха, щото ако го бяха направили, след това последствията за Туитър можеше да са сериозни.  Може би щеше да има дела от трети страни, акциите им със сигурност щяха да паднат сериозно. А пък те вече се движеха надолу заедно с тези на всички останали.

И сега искат да продават и дори натискат за това. Щото виждат, че губят пари на борсата и то много. Ма наистина много. Що да не вземат двойно повече например. Ако успеят да накарат Мъск да ги закупи на първоначално предложената от него цена.

Та тази алчност ме отврати. Разбираемо е, че искат повече пари. Но нямат ли вече достатъчно много, да ги вземат мътните?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3290
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #317 -: Jul 30, 2022, 11:08 »
HLS a.k.a. hls.js e player-a

https://github.com/video-dev/hls.js

А сега по темата:

Докъде стигна Руско-украинската война?
https://m.offnews.bg/news/Analizi_289/Dokade-stigna-Rusko-ukrainskata-vojna_782143.html

И там какво става по тия затвори... Въртят, сучат,.. Опитват се да се изкарат жертви, че едва ли не украинците са стиснали руснаците за топките и са му ги резнали и сега се опитват да замажат положението ама нещо не им се получава

https://www.actualno.com/europe/kiev-rusija-bombardira-zatvora-v-elenovka-za-da-skrie-ekzekuciite-na-ukrainskite-voennoplennici-video-news_1790020.html
« Последна редакция: Jul 30, 2022, 11:10 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #318 -: Jul 30, 2022, 11:45 »
HLS a.k.a. hls.js e player-a

https://github.com/video-dev/hls.js

А-ха, благодаря!

Вярно някъде около версия 90 на хромавия се появи някакво допълнително разрешение да ти качва някакви неща. И май бяха две подобни. Та не ме е излъгало, наистина му е трябвало допълнително разрешение. Нищо. В тази част Кумчо е направен по-добре и по-нагледно. Там разрешения за възпроизвеждане ти се появяват на всяка страница.
« Последна редакция: Jul 30, 2022, 11:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #319 -: Jul 30, 2022, 12:29 »
Докъде стигна Руско-украинската война?
https://m.offnews.bg/news/Analizi_289/Dokade-stigna-Rusko-ukrainskata-vojna_782143.html

Този Тимъти е полуидиот без извинение. Стигнах до изречението, че Русия била губила и бях готов да спра да чета. Прочетох и следващото изречение, в което се казва, че освен престъпление, е и грешка. С ей това съм съгласен.

От самото начало говоря, че е грешка. Целия, свободен свят (хубаво нека е под една трета от целия свят) намрази не на шега руснаците. Дори у нас се появиха такива елементи. И това е от хората извън кръга на София 1000 и наследниците на бившите кулаци.

Но, че войната е грешка и ще тежи минимум сто години, все още не значи, че има дори минимални шансове Украйна да победи или, че някога е имало такива шансове. Украйна не е Финландия, а дори Финландия не печели всичките си войни срещу Русия/СССР.

Американците трябва да се оттърсят от пожелателното мислене. Това, което ти се иска, не е това, което ще се случи. И аз искам световен мир, но такъв никога не е настъпвал.

=*=

Казвал съм и преди. Гнус ме е от тази война. Гнуся се от двете страни. Примерите са стотици. Ще дам два, които за мен бяха разломни, макар да не са големи сами по себе си.

Първия. В Крематорск на гарата падна ракета и уби петдесет и няколко цивилни сред които деца. Този не беше най-виден случай, имаше и по-големи зверства, преди това. Цинично може да се каже, че жертвите са си били виновни, защото са били предупредени да не ходят по тактически обекти като гари например.

Случая ме разтърси, заради друго. Ракетата беше руска. Имаше десетки доказателства за това. Но въпреки това, руската дипломация с цялата си наглост изкара случая на конференция в ООН и обвини Украйна.

Точно в този момент изчезна у мен и последната останала симпатия към руската кауза. Кауза с измама не се защитава.

Ще кажа и за Украйна. Не беше мистификацията в Буча и района. Там имаше някакви реални трупове, които според мен бяха на бандеровци. Ако изключим едно, две изказвания на техни близки, нищо не доказа, че тези хора не са фашисти. А близките не са надеждни свидетели. Не изключвам да е имало и невинни жертви в Буча (и околностите).

Случката беше преди около месец в Кременчук. Този град е бил обстрелван няколко пъти. Но в конкретния случай украинските власти съобщиха, че руснаците са ударили търговски център с около хиляда посетителя.

Още в следващите дни излязоха недвусмислени доказателства, че никакъв търговски център не е бил удрян. Бил е ударен завод в близост, в чиито складове украинците са трупали мунииции седмици наред. Руснаците са имали пълното право да му пратят две ракети. Така и не стана ясно, в търговския център, колко хора е имало, но със сигурност не са били хиляда или дори десет пъти по-малко. И каквито и щети да е имало по него, те са след взривна вълна от въпросните складове, а не от руски удар.

Украинсите като са имали наглостта да трупат оръжие насред приличен град, то е трябвало да опразнят околоните сгради дори само, за да гаранират, че няма да има диверсия.

Та в този момент и Украинците загубиха последните ми остатъци от симпатия към нещастието им.

Ей така едните и другите спряха да имат подкрепа от мен. Много им е зор на двете страни. Капка по капка — вир. Един ден всички ще бъдат осъдени. И не е задължително това да е от съд.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3921
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #320 -: Jul 30, 2022, 12:46 »
...
 Един ден всички ще бъдат осъдени. И не е задължително това да е от съд.

   Викаш ... лоша карма ...

Така е,всичко се връща.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6291
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #321 -: Jul 30, 2022, 17:40 »
Някакъв, който цял свят го познавал и уважавал ( не помня кой беше, мръсната гад ), се беше изказал, че ако Русия не беше започнала война с Украйна, НАТО щеше да започне война с Русия. Знаем, че ги бяха нарочили. Пречеха им. И им пречеха достатъчно дълго, за да дадат възможност и на Китай да му пораснат топките. И затова някои от тях мразят Русия още повече. Защото заради това, че руснаците ги има, те губят позиции на шахматната дъска - в борбата за власт.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3921
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #322 -: Jul 30, 2022, 17:54 »
   Хенри Кисинджър ?

В едно интервю беше казал нещо подобно.
И да,много нагъл тип.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5360
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #323 -: Jul 30, 2022, 18:10 »
И все комунистите са им виновни на хамериканците.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8825
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #324 -: Jul 30, 2022, 18:49 »
…И затова някои от тях мразят Русия още повече. Защото заради това, че руснаците ги има, те губят позиции на шахматната дъска - в борбата за власт.

Американците нямат много проблеми, но този според мен е основния. Националния спорт на руснаците е (беше) шахмата, а на американците е (и ще е) покера. Докато Путин играе шахматна партия, Байдън (или всеки друг техен политик) може единствено да вдига залози до момента, когато късмета ще спре да го покрива и ще загуби всичко с един замах.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3290
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #325 -: Jul 30, 2022, 20:49 »
И да се подготвим за 145 годишнина от боевете при Шипка
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31966500.html


и 105 години от смъртта на ген. Иван Колев – под командването му българите сразиха 3 държави за 3 дни
https://faktor.bg/bg/articles/105-godini-ot-smartta-na-gen-ivan-kolev-pod-komandvaneto-mu-balgarite-sraziha-3-darzhavi-za-3-dni

Като гледам тия снимки, че то на погребението са отишли повече виенчани отколкото българи на панихидата  ??? а не като да е някой неизвестен... лично Гудериан се е учил oт него, чувам че и в Анаполис също, чебуРашките.... вероятно и те ама там всичко вероятно е засекретено и даже самите учащи се не знаят какво изучават, ма най-малкото поне споменават че се изучава в Анаполис  :P


и  спомена за още една война за която навремето са си мислели че ще е кратка и победоносна
https://terminal3.bg/ivan-kolev-poslednijat-ricar/

Те очакват, че това ще е кратка война. Нещо повече, мнозина от тях не са осъзнали, че е настъпил XX в. и какво носят новите технологии.
« Последна редакция: Jul 30, 2022, 21:23 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3200
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #326 -: Jul 30, 2022, 20:59 »
И да се подготвим за 145 годишнина от боевете при Шипка
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31966500.html
...

Да не си се възползвал все пак от опортюнити ту грант на американското посолство тука :))))

"..Още през 1876 г., в резултат от развитията около Източната криза, руският император Александър ІІ издава указ за мобилизация на войските. В него изрично се посочват трите украински военни окръзи – Киевски, Харкивски и Одески. .."

Ама как да не е бил Харкивски 1876.. значи, ако е бил Харкивски, тоя преди него в списъка трябва да е бил Киивски, а не Киевски. Тогава украински военни окръзи не е имало изобщо, имало е военни окръзи на РИ.  Все едно да напишем, че Солун 1876 година е бил гръцко пристанище.. или че Варна е било българско пристанище същата година. А защо не и че Кийов и Лвов са полски градове?

Македонски изпълнения :) Аз почнах да се съмнявам вече, Луната дали е македонска земя, или украинска.. май е украинска.

П.П. Я дай някакво инфо, относно това, че генерал Гудериан се е учил от нашия генерал Колев, стана ми интересно. Този наш генерал е разгромил румънски, сръбски и руски  части в Добружда през Първата световна война, но сефте чувам, че от него се е учил немският генерал Гудериан.



« Последна редакция: Jul 30, 2022, 21:18 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3290
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #327 -: Jul 30, 2022, 21:15 »
https://edinzavet.wordpress.com/2010/07/27/iv-kolev-pomen/
Не конница – лава в димящи талази…

На 30 септември 1916 г. е награден с германски железен кръст „За храброст“, лично от германския фелдмаршал Аугуст фон Макензен - главнокомандващ войските на Балканите. При награждаването, главнокомандващият изтъква:
„Досега се беше наложило убеждението, че атаката на конница срещу пехота е невъзможна. Вие с няколко действия го опровергахте. Много висши кавалерийски началници Ви завиждат и не мога да ги убедя в писма, че това, което Вие направихте се е случило наистина”
                                 /Фелдмаршал Август фон Макензен (1849-1945), главнокомандващ на обединиените сили/


Неговите тактики и методи за модернизация остават дълго изучавани във военното дело. Германските военни ще ги разучават подробно при разработването на танковите тактики при Втората световна война. Генерал-полковник Хайнц Гудериан, твърди, че:
„При разработването на принципите на танковата война съм се учил на тактика от действията на конницата на ген. Колев в Добруджа”
                                 /Ген. Хайнц Гудериан (1888-1954), участник в двете световни войни, теоретик на танковата война на Третия райх/

Известен е изходът на боя при Кочмар и Карапелит. Той е върхът на бойното конно изкуство на кавалериста генерал Колев. Прави впечатление на всички, а фелдмаршал Макензен ще каже, че „много от мойте другари, стари кавалеристи, не вярват, като им пиша, че това е извършено“.
« Последна редакция: Jul 30, 2022, 21:22 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3200
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #328 -: Jul 30, 2022, 21:19 »
За Макензен знам, за последното в курсив ми е интересно :) Източника?
П.П. Този наш генерал е велик, но за първи път чета нещо подобно за Гудериан, та ако може източника, да си го изчета.

П.П.П. Да уточня, че нямах предвид https://edinzavet.wordpress.com/2010/07/27/iv-kolev-pomen/ ,а откъде са го прочели/взели/копирали те.
Иначе нашата кавалерия е била много сериозна бойна сила в ПСВ (и войните преди нея) и не е разчитала най-вече на сабите, а на късите кавалерийски карабини "Щаер-Манлихер"- австрийски. Т.е. конница не от хусарски тип, а от драгунски.
« Последна редакция: Jul 30, 2022, 21:27 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3290
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #329 -: Jul 30, 2022, 21:26 »
вероятно ще да е преводно ама ми е слаб немския
ето тук от други преводачи

https://www.youtube.com/watch?v=uhGtMBVc0iY

https://quotulatiousness.ca/blog/2017/05/02/reinventing-cavalry-in-ww1-bulgarian-general-ivan-kolev-i-who-did-what-in-ww1/
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 42   Нагоре
« назад напред »