Автор Тема: Неадекватният Байдън  (Прочетена 26235 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #30 -: Apr 01, 2021, 22:20 »

На фона на този дори Бойко Борисов изглежда скромен и смирен ...
Хайде да видим след два дни.

Ама има една разлика, че САЩ се управлява от екип и няма кой знае какво значение кой точно е президент, за разлика от диктатурата на Бойко.
Ще му духате поредния мандат. Лошото, че се научи как да взима милиардни заеми от Европа и сметката набъбва много бъзро, а още БГ е реципиент от еврофондовете (още е в медения месец). Когато това време свърши и остане само донорството ще стане весело.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #31 -: Apr 01, 2021, 22:39 »
   Ааааааааа,ебаси просташкия език !
А вие там у канадско не духате ли на Джъстин Трюдо ?
Соросоид,толераст,любител на ислямските бежанци (има снимки как
ги посреща лично с "welcome refugees" (добре дошли,бежанци)).
   Да споменавам ли сексуалната ориентация ?
В най-добрия случай е бисексуален...
« Последна редакция: Apr 01, 2021, 22:42 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #32 -: Apr 01, 2021, 23:05 »
Трюдо също не управлява държавата, а на всичкото отгоре е и конституционна монархия (Елизабет 2 - капиш)!
Явно разбираш от държавно управление колкото Бойко от ядрена физика. То и затова и Путин ти е кумира- държава номер едно (или беше Китай).

Интересна картинка -
1 мутри,
2 мутри/комунета,
3 мутри/чалгаджии,
4 мутри/ фесове
5 демократични мутри/комунета




богат избор, на спечелилите честито.
« Последна редакция: Apr 01, 2021, 23:11 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #33 -: Apr 02, 2021, 00:06 »
Боко ще спечели, защото не малко идиоти ще гласуват за него. И втората причина е, че лъже, мами, подправи и опорочи изборите.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #34 -: Apr 02, 2021, 00:52 »
след международното положение, минахме и на родното. Има прогрес :P
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #35 -: Apr 02, 2021, 08:40 »
Изборите идват - няма как иначе.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #36 -: Apr 02, 2021, 09:14 »
jet
Цитат
Трюдо също не управлява държавата, а на всичкото отгоре е и конституционна монархия (Елизабет 2 - капиш)!
Явно разбираш от държавно управление колкото Бойко от ядрена физика. То и затова и Путин ти е кумира- държава номер едно (или беше Китай).

   Т.е. ти сам признаваш,че Канада не е независима страна.
Трябваше да напишеш,че си имате и генерал-губернатор.
Живееш във васална държава,и коментираш какво става в България!
Хубаво,джиткай си там у канадско,но,за всеки случай гледай да не
изтървеш нещо на земята,че ще се наложи да се наведеш ... та... както се е
напълнило с гаджали при вас ...
Първи път стомна за вода, 2-ри път стомна за вода,3 -ти път и ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #37 -: Apr 02, 2021, 09:33 »

...

5 демократични мутри/комунета

...


Това не го разбирам особено. ДБ наистина е странна коалиция, в която за първи път виждаме десни зелени. Освен това виждаме борци за равноправие на джендърите, каквито са Деос. И някъде там има все пак една ултра дясна, но все пак дясна партия на костовистите. За капак има и някакви либерални социал-демократи на лицето Иванов. Изобщо в една формация са събрали целия политически спектър. Те, а не сестра Галева изпълниха мечтата на Хаджигенов да съберат целия, политически торлюгювеч. Вярвам наистина, че приемат раз-Бойко за враг, доколкото това са събрани жълтопаветници, а неговата формация е народняшка във всеки смисъл на думата.

Обаче защо наричаме тези убер-граждани с прозвището мутри продължава да ми е леко неясно. Може да е заради милиционерската, „генералска“ мишка Атанасов. Но този човек е просто поредния алкохолик и всъщност никога не е носил бухалка. Ако е заради благодетеля на Дай България, донякъде мога да се съглася.

Но тук по-интересния въпрос е, как обясняват на коалиционния си партньор от Зелено движение, че точно неговите интереси защитават. Аз всъщност харесвам Владислав Панев, за чието съществуване разбрах преди малко повече от година, когато влезе в СОС. Друг е въпроса, как така точно милионер се представя за зелен.

А още по-интересен е въпроса, Сорос наистина ли приема „капиталиста“ за свой човек? Не помня дали съм го казвал, но Сорос ми е относително симпатичен. Това е защото идеята за „Отворено общество“ всъщност е от книгите на Карл Попър, който е най-близкия мислител до личните ми виждания.

=*=

А това, че Тренд е английска компания не я спасява от това да е в целия цирк. Това е защото тя се издържа от местния пазар.

Много по-нагледен е примера с ЬТВ, която още я наричат Босфор TV. Тя само до преди броени месеци беше собственост на Мърдок. Проявявала е опозиционност едва няколко пъти за двадесет годишна история. Най-интересно е, че за първи път това се случи през 2013-та, когато беше протеста срещу първото соросоидно правителство, това на Борисов I. Нямаше индикации при второто такова, в което имаше седем соросоида воглаве с Иванов. Ако приемем Мърдок за републиканец това е много непоследователно. А най-интересно е, че отново се появи крехка опозиционност при Борисов III, където нямаше нито един соросоид и всъщност бяха добри приятели с републиканците и лично с Тръмп. Май даже Помпео ни навести при една от обиколките си.

Тоест дори да са чужда собственост, тези агенции, медии, каквото щеш се хранят от местния пазар и който плаща. Дори този някой да не работи за техния интерес.

И поглеждайки към това, което са дали, веднага ми изпъкват две неща. Споменавал съм ги преди. Първото е вота за Коста Копейкин, който е оценен едва на процент и половина. Повече от убеден съм, че реалния му вот е четири или пет процента. Също така съм сигурен, че Мишо Константинов ще го пореже и остави под чертата. Но не може да го пореже чак толкова, че да падне под три процента и нещо.

Другата неизвестна ми е Републиканци за апартаменти. За този човек се твърди, че може да мобилизира до 600 000 гласа. Дори наполовина да са му паднали възможностите, то той пак е някъде над три процента. Абсурд е да вярваме, че ще гласуват три милиона, та неговите гласове да са само един процент. Ще гласуват както обикновено около два и по-малко. Всъщност може би ще гласуват милион и половина наплашени от пандемията, а Константинов ще ги закръгли на два, за да изглежда прилично.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #38 -: Apr 02, 2021, 10:31 »
   Ма чакай бе !
Твърдиш,че Мишо Константинов ще манипулира изборите.
Е как може !
Такъв хубав човек,коскоджамити математик,професор (пенсиониран).
Винаги вежлив,коректен.Говори културно.

ЪЪЪ,и не на последно място,солташак на ББ ...

« Последна редакция: Apr 02, 2021, 11:08 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #39 -: Apr 02, 2021, 12:13 »
Бившия атакист Цанов е взел ново интервю на най-опасния българин. В момента го гледам. Интересно, че неговото „Лято“ го няма в тези проучвания. Което си е странно. Всеки път на избори, социолозите укриват от нас някоя изненада. Много пъти е очевидна. Болен Лидеров, Барека, Бонев бяха очевидните, които не съществуваха в извадките, но спечелиха. Дали Черепа не е тазгодишната изненада? Не мога да предвидя. Имам много по-важни приоритети от това да слухтя, какво ще стане. А и обстановката е динамична, което хич не ми допада.

=*=

Говорейки за онзи пропадляк (повече и от мен, аз поне съм безработен) Константинов, нямам предвид само неговата личност. Фалшификация на избори е една мащабна дейност със замесени десетки хиляди, ако не стотици хиляди хора и броенето на резултата е само най-финалната фаза от измамата. Като казвам Константинов, не говоря само за ИО, ЦИК (+ РИК, СИК), държавна и общинска администрация, мутри на терен около и извън секциите, и кой ли още не.  Тоест само от това вече половината реално подадени гласове са фалшиви, а броенето не е дори почнало.

И в тази сметка не влизат излъганите канарчета за пореден път или вярващите, че лично ще се облагодетелстват, ако подкрепят някой. Тези са другата половина гласове.

=*=

След предното мнение се замислих, че е подценяване и дори обидно да наричаме ДПС с прозвището „мутри с фесове“. Те не са мутри. Мутри работят за тях, като уважаемия син на Ирена Кръстева, но елита им, особено невидимата част е съставена от хора с пагони от шести отдел на шесто управление (доносниците), които са свързани, с когото не се сетиш от чекиститте, през ЦРУ и да не забравяме все пак и тайната полиция на Турция, пратила Сивите вълци да стрелят по по-предния папа. А там някъде са и израелците. Въобще всяка гнусотия, която се сетиш на „тихия фронт“, ДПС са там. Някъде ми се привижда и МИ6, което вече не е просто гнусно, граничи с престъпление срещу човечеството.
« Последна редакция: Apr 02, 2021, 12:20 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #40 -: Apr 02, 2021, 19:09 »
jet
Цитат
Трюдо също не управлява държавата, а на всичкото отгоре е и конституционна монархия (Елизабет 2 - капиш)!
Явно разбираш от държавно управление колкото Бойко от ядрена физика. То и затова и Путин ти е кумира- държава номер едно (или беше Китай).

   Т.е. ти сам признаваш,че Канада не е независима страна.
Трябваше да напишеш,че си имате и генерал-губернатор.
Живееш във васална държава,и коментираш какво става в България!
Хубаво,джиткай си там у канадско,но,за всеки случай гледай да не
изтървеш нещо на земята,че ще се наложи да се наведеш ... та... както се е
напълнило с гаджали при вас ...
Първи път стомна за вода, 2-ри път стомна за вода,3 -ти път и ...
Интересно ти в каква държава си мислиш, че живееш. А изненадата ти (ако досега не ти е било ясно, щото не сте васална държава и стандарта ви е номер едно в Европа) ще дойде като си видиш първата си пенсия. Блазе ви, че и мангали нямате.

Като си говорим за немутренското ДПС - къде изчезна Делянчо мамин, нещо се е покрил на дълбоко.
А изборите ще са повече от честни, интересно като се сумират резултатите - колко милиона ще ни изкарат. Щото сега дрънкат наляво и надясно, че заради Ковид българите в чужбина се били върнали и раждаемостта била нарастнала.

А Мишо хич не може да манипулира изборите, щом той ги брои.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #41 -: Apr 02, 2021, 20:58 »
Не съм казал, че Михаил Константинов няма да пренарежда избори, а че това ще е едва последната стъпка от фалшишикацията им. За Пеевски съм съгласен, че е мутра (макар реално дете по времето на истинските мутри) и съм го написал. Но той е само едно обикновено поставено лице. Нищо не решава. Работи като пощальон. Това е всичко.

А това, къде се е покрил? Ами то всички са се покрили. Чакат да минат изборите и дали ще има народни вълнения след тях. Няма да има поне година или две. Тия тъпаци трябваше да видят собствената ни история. Вълнения след избори е имало в малкото случаи, когато е бил явно прецакан някой, в който е имало надежда. И това се е случило последно преди почти сто години. А от сегашните, никой и нищо не чака. Никой няма да се притесни особено, ако единия или другия бъде порязан.

Та така. Всички чакат. После ще си продължат битката за парчетосване на родината. Иво Прокопиев все още не е повален. Цветелина Бориславова странно отсъства в процесите. Може би я гласят нея да наследи активите на прокопиевци, черепи и други „клиенти“ на прокуратурата като Банев например или Арабаджиеви. Тракора също се е сврял в миша дупка, като се моли да не го погнат отново.

Тимаджийте изглеждат авери на властта и са си големи дружки с пияния развратник Портних.

Други като Вълка или Ковачки са с всяка власт, та никога не са имали или ще имат проблеми.

И то групировки почти не останаха. Има още няколко като шефа на Овъргаз или синчето на бившия кмет на Правец, ама те са дребни риби и медиите ги правят по-значими, отколкото са. То такива са и повечето от досега изброените.

Маджо и аверчето му Цеко Минев отново потънаха в сенките, след като се мернаха за малко. Те така обичат. Да си действат на тъмно. Това е истинската недосегаемост. А не като Ковачки или Домуса да гориш боклука на половин европа и да си трън в очите на народа, който само те попържа, но кой знае.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #42 -: Apr 03, 2021, 08:51 »
Другата неизвестна ми е Републиканци за апартаменти. За този човек се твърди, че може да мобилизира до 600 000 гласа. Дори наполовина да са му паднали възможностите, то той пак е някъде над три процента. Абсурд е да вярваме, че ще гласуват три милиона, та неговите гласове да са само един процент. Ще гласуват както обикновено около два и по-малко. Всъщност може би ще гласуват милион и половина наплашени от пандемията, а Константинов ще ги закръгли на два, за да изглежда прилично.

Гога, пак обърка нещо сметките или ние криво те рабрахме ама... тоя твоя един процент всъщност са 10% нали ;-)
600 000 / 2 = 300 000 х 10 = 3 000 000 а при 1,5 М  300К ще е даже 20% а 600К ще е 40%
мъка мъка... къде/какво казваше че си завършил?
« Последна редакция: Apr 03, 2021, 08:53 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #43 -: Apr 03, 2021, 10:45 »
Е, аз затова обикновено не казвам, защото съм срам за ВУЗ-а, дето съм учил. Лошото е, че и самия ВУЗ стана за срам с един свой ректор и в момента е на ръба на закриването. До това доведе едно грешно решение за ректор. А като знам, че мощно критикувах избрания преди него, за да не бъде той.

Наистина обърках сметките. Това електронно обучение ми взема здравето. Всички даскали са се побъркали, истерясали и не знаят, какво правят. Съответно на моите им е през шишарките за цялата работа и го отнасяме родителите.

Вярвах, че налагане на масова психоза в информационния век е нещо немислимо. За пореден път не се оказах прав. Не само са възможни, а много по-дълбоки. Много ми е интересно, какво ще се случи, когато настъпи съвсем истинска криза или ни удари наистина сериозна болест, а не тази „плевмониика“ или спекулацииката с ипотеки от осма година. Хора ще се самозапалват по улиците. А ние това го преживяхме в тринадесетта, само защото вдигнаха цената на тока и бензина.

=*=

Все пак да се върна на темата. За тези шестстотин хиляди твърдението беше във времената, когато все още Цецо Апартамента беше в зенита си. Сега вероятно са му спаднали възможностите. А преди време имах една теза, на която държа. Може и да е голям организатор, както казват, но му трябва харизматичен лидер, около който да го прави.

Тези, които са си тук сигурно са забелязали, че по афишите единствените национални мутри, които се мотаят, са тези на Черепа (и то от едва няколко дни), вафла Корни (да знаят пенсионерите с кой номер да гласуват) и вечно жадната за прожектори сестра Галева. Всички други партии слагат по афишите си местните кандидати, надявайки се това да е привлекателно. Обаче не е.

Ето едно клипче:

https://youtube.com/watch?v=bzmV7EPAe0M

Аудиторията на този е голяма, но е съставена от 12-15 годишни деца. Освен това, той работи за Халваджан. Правят впечатление две неща. Дори някой, който е ориентиран към деца, прави на пух и прах смехотворните кандидати на партиите. Той показва десетина човека, но такива са и всички останали. Второ, дори Халваджан се е усетил, че аверчето му раз-Бойко прекали с психозата и кара дори такива да агитират да се гласува, та, а дано посланието стигне до родителите им.

Иначе на изборите ще има провал. Нещо, което си мечтая от отдавна. Никой да не гласува, да се провалят изборите, да настане политическа зима и най-накрая да има коренна промяна в начина на управление. Този не става и това стана ясно още преди средата на деветдесетте. Проблема е, че по настоящите му убеждения, нито един наличен модел не става.

Поради тази причина вечно агитирам за лична промяна. Без лична промяна, няма значение, как ще ни управляват, защото ще ни управляват такива като нас. С лична промяна, пак не е от значение, защото няма да разчитаме на това управление, а всеки сам ще създава живота си.
« Последна редакция: Apr 03, 2021, 10:51 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Неадекватният Байдън
« Отговор #44 -: Apr 03, 2021, 11:02 »
   За "Вили Адамс"(а.к.а. Величко Адамов) ли става дума ?  ;D
Един мой познат,също завършил у Свищовско,казва че корупцията
там е направо хорър.
   Например,преподавателят Х пуска учебник по предмета си (доста скъп,
примерно 60 лв),в него има талон,който трябва за изпита да се откъсне
и попълни с някакви данни. Нямаш ли такъв талон,не можеш да минеш ...
Т.е. всеки студент е задължен да си купи този учебник.
Другото ... не е за разправяне ...

УНСС ряпа да яде ...
« Последна редакция: Apr 03, 2021, 11:04 от spec1a »
Активен