Автор Тема: Проблем с shutdown при ubuntu  (Прочетена 1897 пъти)

Nikolay_Zhelev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Проблем с shutdown при ubuntu
« -: May 25, 2006, 20:36 »
Здравейте приятели,

 Преди две седмици си инсталирах Ubuntu дистрибуцията и чесно казано много ми хареса. Все още съм начинаещ и се надявам, че мога да разчитам на вас, когато имам проблеми. За сега имам един проблем, който ме притеснява много. След като си настроих Ubuntu-то по мой вкус (на външен вид) и след като му направих ъпдейт на компонентите му и библиотеките и сървърите се появи проблема със изключването на системата. Машинката която имам е лаптоп Toshiba Satellite M45, а ядрото на Ubuntu-то е версия 2.6.12.10-386, имам и USB хъб с четири включени устройства. Сега ще ви опиша проблема: работя си нормално със системата и решавам да си изключа лаптопа. Отивам в менюто Log Out и избирам опцията Shutdown. Тогава системата тръгва да се изключва, спира си съвсем нормално всички сървъри и приложения, но когато трябва да спре захранването, тя просто замръзва на черен екран и само вентилаторите се въртят. Същият проблем се беше появил под Windows отдавна, но след като ъпдейтнах драйверите на едно от USB устройствата ми той изчезна. Функцията рестарт си работи нормално, с нея нямам проблеми, пробвах да изляза от графичната среда и от командният ред да въведа командата "sudo shutdown -h" и при нея няма проблеми. Пробвах да добавям в /boot/grub/manu.lst всевазможни настройки на acpi и на apm, но също без резултат. Другият ми въпрос е: Вреди ли на хардуера насилственото изключвани на машинката? Имам впредвид когато стигна до замръзналият черен екран, друг начина за изключвани на системата освен задържане на power бутона за 20 сек. няма.
Активен

Goust

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 249
    • Профил
Проблем с shutdown при ubuntu
« Отговор #1 -: May 25, 2006, 20:54 »
Аз имах същият проблем при slackware оказа се че е от apm не се е зареждал .Пробвай може и да стане в смисъл:
modprobe apm  
halt
Активен

Ubuntu

“The Future is Open”

"Прави каквото трябва, пък да става каквото ще."

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Проблем с shutdown при ubuntu
« Отговор #2 -: May 25, 2006, 21:09 »
ln -s



Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
#shutdown проблем
Настройка на програми
JT 14 4888 Последна публикация Oct 08, 2010, 16:57
от c111100101
Блокиране на shutdown за определен период
Хардуерни и софтуерни проблеми
Andrew 7 2660 Последна публикация Jun 08, 2005, 22:31
от
Проблем с shutdown на PC-то
Настройка на програми
Archer 6 3121 Последна публикация Oct 31, 2005, 16:54
от july
Програма за shutdown
Настройки на софтуер
Ивайло ГЕОРГИЕВ 5 3536 Последна публикация Aug 13, 2006, 14:35
от paveldikov
suspend shutdown ubuntu 14.04
Настройка на хардуер
ribarjat 28 7382 Последна публикация Dec 23, 2014, 11:12
от neter