Автор Тема: Проблем със Скайпска парола  (Прочетена 4517 пъти)

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Здравейте,
Имам следния гаден проблем със скайптта. Забравих си паролата, а пощата на която съм се регистрирал вече не е моя (смених си доставчика). В момента си го използвам без проблеми защото съм му дал да я помни и автоматично да ме вкарва, но немога да си вкарам пари за външен разговор и т.н.т.
Когато контактувах със подръжката ми отговориха кратко.

Thank you for contacting Skype Support.
We are sorry to hear that you are having difficulties accessing your Skype account.
It appears, that you don't have an email registered with us, which means, that you also cannot retrieve a new password.
As you don't have any purchases from our store, then it's impossible to verify your identity and therefore we can not add the email address now either.
Unless you remember your password, then you would unfortunately have to make a new account. To do that, please select "Sign Out" from File menu and then click "Don't have a Skype name?" from the login screen, you will then be prompted to create a new username.

We apologise for the inconvenience.

Best regards,

Nora - Skype Support


Аз обаче не съм съгласен да си отворя нова сметка и да пренасочвам всички мои контакти към нея, не са изобщо малко. Част от тях няма да ме оторизират дори ако не се разберем предварително.

Ако някой има някаква идея как да си разбия собственният XML скайповски файл или някакво разумно решение ще съм му много благодарен. За сега търсенията ми чукат на дърво дори brute force немога да реализирам на собственият си акаунт - спира ме след 3 проби за 1 минута.
Дори работа ще ми свърши информация как се получава ключа за логване и кой е параметъра в XML файла.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем със Скайпска парола
« Отговор #1 -: Mar 13, 2009, 21:38 »
Ами прави са си хората... От къде да знаем, че не се опитваш да проникнеш в чужд профил? И те не могат да знаят...
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Проблем със Скайпска парола
« Отговор #2 -: Mar 13, 2009, 22:15 »
Мисля че не са прави. След като е толкова сигурна връзката могат да се свържат с мене през дръгливия им скайпа, да потвърдя че съм аз и нещата да се оправят.
Ако ползвам чужда конфигурация мисля че може да се разбере много лесно. Освен това съм пазарил от тях така че могат да ме свържат с подписи в договори - проблема е че услуга съм купувал от фирма а не от моята карта.
На достатъчно години и с доста сериозно положение съм за да се правя на .....
В момента съм го пуснал на GDB но алгоритъма им е доста сериозен - стигнал съм до разкриптиране на изпълнимия код. Трудно се дебъгва на асемблер такава програма.
Ако някой знае какво има в XML полетата на хеш-сумите ще се радвам да подскаже.

За съжаление имам бизнеспартньори които се цицият за един GSM разговор. И на всякъде явно по света формулата АКЪЛ!=ПАРИ  ГЛУПОСТ=ПАРИ е в сила.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Проблем със Скайпска парола
« Отговор #3 -: Mar 13, 2009, 22:29 »
запиши си контактите които имаш в скайп и си регистрирай нов акаунт
и не ползвай поща на доставчик, а примерно гмайл
ще си късметлия да разкриптираш паролата, не е нещо което лесно се разбива
http://blog.reactive-software.com/skype-password-recovery/
и това е отпреди година, нищо чудно да са я усложнили още
« Последна редакция: Mar 13, 2009, 22:34 от petar258 »
Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем със Скайпска парола
« Отговор #4 -: Mar 13, 2009, 22:30 »
И като се свържат с теб, как ще ги убедиш, че ти си собственика на профила?
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Re: Проблем със Скайпска парола
« Отговор #6 -: Mar 13, 2009, 23:31 »
Така е сега ползвам само гугълската поща и в абв една за спамове (регистрации на съмнителни сайтове).
Немога да си преместя 10-15 контакта защото няма да ме оторизират много лесно - собствениците им са страхотни параноици на тема вируси .... и подобни неща. А те са ми важни чуждоземци - все пак те плащат музиката немога да ги карам да се чувстват ...  ???
Продължавам си с дебъгера поне разбрах как се декодира скайпа сам себе си. В бъдеще може и да го използвам този похват. Още не съм стигнал до четенето на XML файла. В момента се мъча да го излъжа че не го дебъгвам понеже чете периодично часовника ми и като засече минута между два отчета гърми като топ - усеща гадта че е под дебъгер.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем със Скайпска парола
« Отговор #7 -: Mar 14, 2009, 11:55 »
Драги victim70,
Темата ти е преместена в раздел "Кошче" и заключена, тъй като е в нарушение с т.7 от правилата на форума. Тъй като става дума за third party услуга, няма как да ни докажеш, че това не е опит за неоторизиран достъп, и няма позволение от Skype за създаването и общественото обсъждане на алгоритъм за насилствена промяна или премахване паролата на Skype акаунт.
« Последна редакция: Mar 14, 2009, 15:16 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти