Автор Тема: router problem  (Прочетена 2073 пъти)

ivailo_p

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
router problem
« -: Nov 13, 2009, 00:27 »
Здравейте имам един малък проблем с рутера ми кайто е TENDA W541R.Значи на скоро си го купих вързах го и си имаше нет сичко ,но на скоро от нета правиха някакви ремонти нет пак си имам но като започна да тегля някой торент от кадето и да е спира на 30 ка и до там.Свързах се с интернет доставчика и те ми казаха че сичко си е точно и проблема ми е в рутера че трябвало да активирам някакви портове.2дни си играх с рутера и никакъв резултат се на това дердже си стои.Някой има ли идея какво трябва да направя или се пак доставчика на нета нещо ме слъгарясва.Програмата която използвам за торентите е utorrent 1.8.4.Ако някой има идея моля помогнете.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: router problem
« Отговор #1 -: Nov 13, 2009, 02:34 »
Доставчика ти е прав - влез в рутера и намери къде е port forwarding секцията и там си отвори порт на рутера, който да сочи към твойто IP, и на който торент програмата слуша. Ниската скорост идва от това, че понеже програмата не може да приема кънекции от външния свят и ти не може да ъплодваш от там торент тракера ти режи доунлоуда.

Примерно ако програмата очаква кънекции на порт 9999, то отметни на рутера да разреш този порт. Ако трябва заадай и IP. Може да възникне проблем, че ако IP-то ти се задава динамично от DHCP-то на рутера, а ти си разрешил port forwarding само към определено IP, то при следващ рестарт вероятно ще получиш друго IP и от там пак ще си в подобна ситуация. Затова намери в рутера къде се може да зададеш твоя мак адрес да получава винаги едно и също IP.

Дано съм бил ясен, само се питам какво общо има твоя въпрос с тематиката на форума. Но както и да е, хвана ме в добро настроение, та реших да помогна.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
ssh win>>lx router>>lx router>>win
Настройка на програми
carlitto 0 1992 Последна публикация Apr 27, 2005, 10:43
от carlitto
apt-get зад router
Настройка на програми
haste 0 1959 Последна публикация Sep 15, 2005, 21:01
от haste
Router
Настройка на хардуер
XFree86 19 7000 Последна публикация Jul 17, 2006, 00:39
от alexanderbg
Router change problem
Настройка на програми
CyberBoy 0 1882 Последна публикация Oct 18, 2006, 00:28
от CyberBoy
Router - как?
Настройка на програми
radop 5 2520 Последна публикация Oct 26, 2006, 16:55
от radop