Автор Тема: Пренасочване на портове към други портове на реални IP  (Прочетена 5621 пъти)

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
С DNAT няма да стане.
С VPN със сигурност ще стане.

Но пак ти казвам - опитваш се да убиеш муха с топ ...

ще бъде голям впн искам да го видя това нещо :) няколко стотин..

Мдам, ще е интересно :)
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

sp1der80

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
С DNAT няма да стане.
С VPN със сигурност ще стане.

Но пак ти казвам - опитваш се да убиеш муха с топ ...

ще бъде голям впн искам да го видя това нещо :) няколко стотин..

Мдам, ще е интересно :)

Okay! .. Интересно става! :)
 Благодаря все пак за инфото!
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Е наблагодарна работа  , ние ти дадохме повече инфо от колкото ти на нас  . Пък ти задавш въпроса , и после "благодаря все пак "
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Е, като го направи ще почерпи един топъл ... хляб !  :D
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

sp1der80

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Е наблагодарна работа  , ние ти дадохме повече инфо от колкото ти на нас  . Пък ти задавш въпроса , и после "благодаря все пак "
НЕ е неблагодарност! Максимално подробно съм обяснил. НА този етам явно единственото решение е ВПН, което е посочено само в един пост, всред многото други "бля-бля-бля". Точно за това е това все пак благодаря.
Активен

sp1der80

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Е, като го направи ще почерпи един топъл ... хляб !  :D

акостава за пиене, нямаш грижи! :)
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Здравейте!
Имам сървър на Слакуер 13, които ползвам за рутер към вътрешна мрежа с нереални ИП. Имам и още няколко уиндоус сървара на които са независими и съответно на други ип адреси. Казуса е следния, иска да направя така че свързвайки се към линукс сървара на някакъв порт примерно 2000, тази кънекция да бъде пренасочена към ип-то някои от уиндоус сърварите на порт 3389 (рдп).
Пример:
Кънектвам се към линукс сървара на порт 2000, и там ми се отваря рдп-то на уинндоус сървър 1.

Благодаря предварително! :)

Не се обиждай, но първоначалната постановка на задачата е твърде, твърде различна от тази, която се оказа в действителност.

Прочети си пак първата публикация и ми кажи защо двамата с ntrance решихме, че става въпрос за публични ИП адреси зад рутер ;) ? Т.е. нашите "бля,бля" бяха предизвикани от теб ...

А решението с ВЧН тепърва ще се доказва като такова ;)
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
sp1der80 един жокер.
Направи така, че всичките пакети които искаш да пренасочиш, да бъдат с източник машината правеща пренасочването, т.е. трябва ти и snat правило

Аз също не виждам смисъл в това да правиш всичките тези гимнастики, защото ти е по удобно да помниш номера на портове, вместо списък с публичните ип адреси на машините.
« Последна редакция: Jan 08, 2010, 19:01 от Slevin_ »
Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
той иска да скрие уиндоус машините за интернет и да ги отвори само за линукса му от Добрич.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
//off
Абе в Добрич е проблема, не ви ли казах вече - хахаха  :D :D :D :D :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Slevin_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 182
    • Профил
той иска да скрие уиндоус машините за интернет и да ги отвори само за линукса му от Добрич.
Еми тогава, както предложи, да си вдига тунела до Добрич и от там да излиза с Добричкото IP.


Ама какви бяха тези:
Цитат
Ами елементарно! ;) за по голяма яснота и улеснение, по простата причина чв уин машините са няколко стотин и всяка на различно ИП и представяш ли си ги как да ги помниш всичките ИП-та. и да ги имаш на лесно :)

????

Да беше формулирал както трябва въпроса, че иска терминал сървърите му да се достъпват само от един IP адрес, отдавна да е "вдигнал тунела".  Или да си е вдигнал тунели от всичките сървъри към Добрич :D :D :D
« Последна редакция: Jan 08, 2010, 22:41 от Slevin_ »
Активен

"Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен" А. Айнщайн

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
//off
Абе в Добрич е проблема, не ви ли казах вече - хахаха  :D :D :D :D :D

Трябваше да се почне  от това " ДОБРИЧ"  >:D >:D >:D
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Що се заяждате с човека ве - ко му е на Добрич? Предполагам, че там по-малко режат оптики от колкото във Варна и Русе ( за София и Пловдив не знам).

ОпънВПН наистина ще му реши проблема - имам такова решение с около 50 потребителски мрежи вързани всяка към 2 ВПН сървъра в малък град. Изключвайки екстрите на БТК в АДСЛ територията мрежата работи просто перфектно.
Активен

Neoromantic

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 71
    • Профил
//off
sp1der80, при така зададен въпрос:

1. Самия ти не разбираш какво искаш да направиш, а оттам не знаеш и как.
2. Отношението, което показваш на хората опитали се да ти помогнат е без коментар. Виж си броя постове, виж на хората, които са ти отговорили и си помисли някой тук дали е ДЛЪЖЕН да ти помага. За пореден път се учудвам на спокойствието, с което ти се отговаря. То е характерно за този форум и за никой друг ;). В този ред на мисли: "все пак благодаря" не е много уместно.
Активен