Както вече ти споменаха, няма смисъл от 2 НАТ-а, защото точно това правиш в момента. Сещам се за 2 начина да избегнеш единият нат.
Модема на бтк е рутер, за вътрешна мрежа му е дадена тясна маска 192.168.1.0 netmask 255.255.255.252 по този начин те ограничават да не можеш да ползваш повече от един адрес, т. е. дава ти на клиентската машина 192.168.1.2 за модема остава 192.168.1.1 и адресите от мрежата свършват. Можеш да го избегнеш като влезеш в настройките на модема и "разшириш" маската за вътрешната мрежа, примерно на 255.255.255.0 така вече имаш много адреси и можеш кабела от порта на модема да го включиш в switch и си ти (в твоя случай в лан порта на рутера ти и ползваш другите лан портове за клиентите, wan порта не го ползваш) при тази постановка от настройките на модема си правиш forwarding на каквото искаш, рутера си го ползваш за switch.
Другият начин е малко по-сложен, но ако имаш добър рутер е за предпочитане. От настройките на модема правиш bridge от wan порта и lan порта. Кабела от модема във ВАН порта на рутера, на рутера за настройка на ВАН даваш pppoe (трябват ти име и парола за pppoe-то, тях трябва да ги вземеш от модема, скрити са, мисля, че като погледнеш сорса на страничката на модема се виждат, първо ги намираш, иначе няма смисъл да продължаваш) Значи на рутера ВАН-а е pppoe, lan-а както ти е кеф, правиш си всички настройки през рутера, модема го забравяш. Предимството на този метод е, че не товариш модема с pppoe и други неща, те и без това някой модели много забиват, вече всичко зависи от рутера ти, но ако и рутера е калпав, то е същата работа