Автор Тема: Как да си добавя драйвер за Brother офис машинка, под Убунту 11,04?  (Прочетена 5151 пъти)

reminis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
След като включих машинката,Убунтуто веднага разпозна новия хардуер,и ми предложи една база от данни за Brother драйвери.Но точно моят модел /DCP-195 C/ не го намерих,и отказах предложенията от базата данни.Но на следващото пускане на компа се отвори (отново) прозорец Printing-Localhost във който съществуваше като иконка принтера с голям бутон ADD до него,натискайки го ме отвежда до следните опции: (прилагам снимка по долу)
Опитах да инсталирам едни драйвери които системата упорито ми предлагаше,но в крайна сметка след като пусна документ за принтене виждам че на дисплея на принтера се изписва "Получаване на Данни"но не принтва страницата,по което разбирам че не е правилния драйвер.
От сайта на производителя си дръпнах драйверите,но честно казано ми е малко тъмна индия на пръв преглед.Има някакви .deb и .rpm файлове,както и printconf файлове в bin директорията.Имам и едни .doc файлове с командите които евентуално биха ги инсталирали драйверите,но не знам все още как да посоча пътя до тях.На инсталационния диск на офис машината има и една програма "Port Paper" с която си помагам в процес на сканиране,но тя е само за Уиндоус.Дали няма да мога да я подкарам с WINE?Благодарен ще съм ви много ако успеете да ме напътите,и в края на краищата подкарам успешно машинката.
« Последна редакция: May 11, 2011, 22:57 от reminis »
Активен

gslavov

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Изтегли си драйверите от тук (cups и lpr):

http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public_s/id/linux/en/download_prn.html#DCP-195C

инсталирай и УРА))))
Активен

reminis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Изтеглих ги драйверите и в двата формата.Във формата rpm след като ги екстракнах видях по два файла с директория user: brcupsconfpt1 на който след цъкна нищо не се случва,и втория файл е cupswrapperdcp195c който след като като стратирам ми извежда съобщение - Do you want to run "cupswrapperdcp195c", or display its contents? Като избера run нищо отново не се случва.А иначе и двата файла с разширение .deb след старирането им,по подразбиране ми се отваря ubuntu software center и след като ме предупреждава че не е сигурен и безопасен този драйвер,аз го инсталирах успешно.Но проблема настоява.Не мога да принта.След като пусна документ за принт,за момента на дисплея на притерчето изписва съобщението "Получаване на данни"но след това заспива,и не пуска процеса на принтене.
Активен

tovaimesushtestvuva

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Изтеглих ги драйверите и в двата формата.Във формата rpm след като ги екстракнах видях по два файла с директория user: brcupsconfpt1 на който след цъкна нищо не се случва,и втория файл е cupswrapperdcp195c който след като като стратирам ми извежда съобщение - Do you want to run "cupswrapperdcp195c", or display its contents? Като избера run нищо отново не се случва.А иначе и двата файла с разширение .deb след старирането им,по подразбиране ми се отваря ubuntu software center и след като ме предупреждава че не е сигурен и безопасен този драйвер,аз го инсталирах успешно.Но проблема настоява.Не мога да принта.След като пусна документ за принт,за момента на дисплея на притерчето изписва съобщението "Получаване на данни"но след това заспива,и не пуска процеса на принтене.

Човека по-горе ти обясни но ти просто си "цъкаш" върху cupswrapperdcp195c.
За това виж този линк и прочети как се инсталира принтера :
http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public_s/id/linux/en/instruction_prn1a.html
Активен

reminis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Благодаря ви.Инсталирах ги най накрая.Принти вече без проблем.Нахално ли ще бъде ако ви помоля да ми обясните как да подкарам скенера на същата машина.За момента нямам връзка между тази функция на машината и PC-то.
п.п. Водя си записки за всичко което научавам, за да не се налага пак да ви тормозя  в случай на нужда ::)
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Имаш вграден инструмент за сканиране в графичната среда, натисни win+a в отвореното меню напиши sim което ще ти предложи програмата simple-scan,  виж дали в нея можеш да сканираш.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

reminis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Добавих си го simple scan в лаунчера,откъдето да го зареждам.При свързан и включен скенер (машината е копир,принтер,скенер) ме уведомява  "no scanner is detected"?
Как да постъпя по натам?
Активен

reminis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Никой ли не знае? ???
Активен

tovaimesushtestvuva

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 39
    • Профил
Никой ли не знае? ???

Знае ! Но и ти след 2 седмици се сещаш да отговориш че не си се справил а пък и те мързи да четеш както изглежда !
Сега ето ти линк в който има инструкции за инсталация и на факса и на скенера за същата марка 3 в 1 :
http://welcome.solutions.brother.com/bsc/public_s/id/linux/en/index.html
Активен